PDA

Zobacz pełną wersję : pokoj dla dziecka - wskazowki, porady



jacekw.
18-06-2003, 07:54
Oczekujemy dziecka, a przed tym chcemy troche wyremontowac pokoj,
i zastanawiam sie nad kolorami
(pomyslow bylo wiele: jeden na wszystkie sciany, 2 kolory naprzemiennie na sicianach) Moze pomalowac 2 kolory oddzielone w poziomie?
alebo lepiej jeden kolor na wwszystkich scianach?
pokoj jest maly 2,5x3,6 (na tych mniejszych jest okno i drzwi) a na 1 dluzszej mamy ciag mebli + biurko.
i na podlodze jest wykaldzina w kolorze niebieskim

Moze jakies rady?
moze odnosnie kolorów?

pozdrawiam
Jacek

Irma
18-06-2003, 11:41
To zależy w jakim stylu macie urzadzone cale mieszkanie
jesli w takim odrobine rustykalnym, lub totalnie rustykalnym:) to dala bym
2 kolory podzielone w poziomie np. blekitny i kremowy
lub na dole blekitny na gorze delikatne paseczki
na granicy mozna dac tapetowy dekor lub listewke drewniana ladnie wyfrezowana - moim zdaniem bardziej elaganckie rozwiazanie

jesli natomiast mieszkanie macie bardziej nowoczesne to dala bym jedna, wezsza sciane w kolorze ciemniejszym a reszte w jasniejszym(to dodatkowo poprawi proporcje wnetrza) np. kremowy + blekitny, niebieski + bananowy, jasnoniebieski + jasnozielony( to bardziej stonowane zestawienie), bezowy jasny +bezowy ciemniejszy a dodatki w kolorze wykladziny i np. kremowe mebelki
wiele zalezy tez od swiatla - ile jest go w pokoju i od odcienia wykladziny
a ha na pewno tez wszelkie morskie zestawienia kolor plazy morza i nieba to tez sie na pewno sprawdzi i moim zdaniem duzo ladnej zlamanej zolcia bieli


ogolnie rzecz biorac dzieci lubią raczej zestawienia delikatne, w kontrastowych maga sie czuc niespokojne

elax
27-06-2003, 20:47
A może do połowy ściany daj tapetę a górę pomaluj. Nie będziesz miała potem problemu ze śladami łapek na ścianach, a tyle jest pięknych tapet do dziecięcych pokoi.
Na marginesie - to będzie chłopczyk czy dziewczynka?

Agnieszka Matuszek
07-04-2004, 15:27
:)
Dziecka jescze nie ma ale juz mamy dylemat :)
Mnie podobaja sie zestawy jasno niebieskiego z elementami zoltego.
Z kolei maz uwaza, ze bedzie to malo pobudzajace dla dziecka.
:)
Jak u was sa urzadzone takie pokoje?
Co radzicie?

Agnieszka

Rethman
07-04-2004, 21:35
Dla maleństwa nie ma - na razie - znaczenia jakie kolory są w jego pokoju, tylko czy są bezpieczne . Nie malujcie tuż przed narodzinami , mogą jeszcze wydzielać pachnące substancje. Jeśli jeszcze się nie pojawił maluszek , to dobrze ! Będzie czas na koncepcje dotyczące jego sypialni i czas na wyschniecie farb. A jak pojawi się 'bociek' , to i tak najczęsciej dzidziuś będzie przebywał w Twoich ramionach :D

Irma
07-04-2004, 21:43
po co chcecie pobudzac dziecko? chyba takiego maluszka lepiej tonowac, niz pobudzac...z tego tylko jakas kolka moze wyniknac...
co do kolorow to moim zdaniem akurat niebieski i zolty pobudzaja jak jasna cholera...a poza tym sa jednak juz mocno ograne...

Rethman
07-04-2004, 21:43
Urządzając pokoje dziecięce należy dostosować tematykę wystroju do wieku, płci oraz zainteresowań dziecka. Kolory pastelowe dla niemowlaka, dla bobaska żywsze, jaskrawe, ponieważ zaczyna poznawać otoczenie i świat w którym żyje, przedszkolak ma już pierwsze hobby, więc potrzebuje skrzyni na zabawki, skarby , szkolniak miejsce do odrabiania lekcji itd

ewa
08-04-2004, 07:43
Maluszek na początku widzi tylko szarości, potem czerwony. A kolory róbcie jakie Wam się podobają. U nas są bananowe ściany i czerwono niebieskie meble. Może zrób neutralne ściany a zmieniaj elementy (zasłonki i inne drobiazgi).

08-04-2004, 14:23
Mój Szczepan ma 2 latka. Uwielbia zabawy na budowie. Jego ulubione zabawki to młotek, śrubokręt etc. W nowym domku jego pokój chcę urządzić zgodnie z jego zainteresowaniami. Ściany będą z jakimiś zwierzakami, kolorowe, żeby pokój nie był monotonny. Jednak jeśli chodzi o kolory to nie mam pojęcia. Pewnie pomieszamy. Będzie trochę czerwieni, błękitu, żółci. Np. błękitne zasłonki, żółte ściany, czerwony dywanik, lub coś w ten deseń. Jednak brak konkretnych pomysłów. Chcę, żeby było milutko i kolorowo.

Agnieszka Matuszek
09-04-2004, 09:07
Dziekuje slicznie za odpowiedzi i inspiracje :)
Te bananowe sciany mnie zaintrygowaly, moze to jest to? :)

Jeszcze podraze temat - na podloge co dajecie?
Myslalam o panelach, ale sa sliskie. Z kolei wykladzin sie boje, bo mamy sklonnosci do alergii i istnieje duze ryzyko, ze dziecko tez bedzie mialo z tym problemy, a wykladzina wiadomo - kurz itp.


Pozdrawiam cieplo
WESOLYCH SWIAT
Agnieszka

ewa
09-04-2004, 10:35
Ja jednak mam panele - łatwiej umyć.
Póki dzieciaczek jest jeszcze mały i przesiaduje na podłodze mam kupiony kawał wykładziny - taki wzór w ulicę. Będzie do zabawy samochodami. O tyle wygodniej, że można wynieść z domu i wytrzepać.
Panele mają 2 wady - są głośne i zimne.

helism
09-04-2004, 15:56
Agnieszka, gdyby tak patrzeć na wszystkie parametry, to optymalny do pokoju dziecięcego byłby parkiet z rolki (czyli wykładzina PCV) :wink: : nie gromdzą kurzu i nie są takie śliskie jak panele.

bobo30
11-04-2004, 10:49
Nasza maleńka córeczka miała w pokoju: białe ściany + kolorowe obrazki, niebieską szafę, stolik, krzesełka, zasłonki i dywan, beżowe łóżeczko, kanapkę, komodę i półeczki. Do tego żółte i pomarańczowe akcenty.Podłoga: jasno beżowe panele. Jest miło , przytulnie i wcale nie jest ślisko. Nie polecam pobudzania dzieci agresywną kolorystyką. Zazwyczaj są wystarczająco lub zbyt energiczne bez tego.

Ciechanka
13-04-2004, 08:52
Agnieszko - dla maluszka lepsze są raczej pastele niż pobudzające kolory. My zdecydowaliśmy się na błękit. Fajne są również żółcie - ale również delikatne.
Teraz już dla trzylatka również błękitny pokój z meblami buk łączony z niebieskim (BRW - zestaw Małgosia - można wybrać różne elementy). Ożywić mam zamiar drobiazgami - roleta, namiastka zasłony, doniczki itd.
Moim problemem obecniejest to czy kupować już trzlatkowi biurko - czy pozostać przy niskim stoliku z krzesełkiem a biurko za jakieś 3 lata??? Jak to rozwiązaliście u siebie??

Ciechanka
13-04-2004, 08:55
Agnieszko - dla maluszka lepsze są raczej pastele niż pobudzające kolory. My zdecydowaliśmy się na błękit. Fajne są również żółcie - ale również delikatne.
Teraz już dla trzylatka również błękitny pokój z meblami buk łączony z niebieskim (BRW - zestaw Małgosia - można wybrać różne elementy). Ożywić mam zamiar drobiazgami - roleta, namiastka zasłony, doniczki itd.
Moim problemem obecniejest to czy kupować już trzlatkowi biurko - czy pozostać przy niskim stoliku z krzesełkiem a biurko za jakieś 3 lata??? Jak to rozwiązaliście u siebie??

mmmagdaa
19-11-2007, 05:26
Witajcie, w oczekiwaniu na dziecko zastanawiamy sie jak urzadzic kacik dla malucha, wiemy ze chcemy cos namalowac na scianie. Kiedys udało mi sie przegladac zdjecia forumowiczow, jednak teraz nie moge ich odszukać. Bardzo prosze o porade, wskazówki, a najlepiej zdjecia. dziekuje

19-11-2007, 06:22
stare przysłowie ludowe głosi, ze "radosniej jest maluchom, kiedy mają całkiem sucho ..."
więc moze jakiś geberit w pokoju dziecięcym ? http://instalacjebudowlane.pl/obrazki/160806geberit1.jpg

:-?

oleniek
19-11-2007, 07:47
A u naszych pociech taki pokoik
http://img204.imageshack.us/img204/6592/dziecicytl5.jpg
na razie w bloku, ale pytani jak miałby wyglądać ich pokoik w nowym domu odpowiadają "tak samo)".
Na dole jest niebieska tapeta winylowa, zmywalna (łatko schodzą farby kredki, długopis gorzej, ale schodzi :wink: W gładzie bym się w pokoju dziecięcym nie ładowała - zbyteczny koszt. U mnie ściana jest atakowana młotkami, wiertarkami mieczami itp przedmiotami :D
Powyżej jest zółta zwykła tapeta, a na łączeniu pasek z misiami
Nie mamy zasłonek tylko roletę

Pokoik mały więc i sprzęty "przystosowane"
łóżeczka mają po 140 cm długości , jedno (to wyższe) sama robiłam. Na ścianie jest składany stolik (taki jak takie stoliki w pociągach PKP - tylko większy :wink: )
I to wszystko
Acha komandor- ale tego z perspektywy czasu bym zmniejszyła - w dużym pokoju pewno nie miałoby to znaczenia

marta-mam niebieski dach
19-11-2007, 09:57
Może w tym temacie te zdjęcia...:

http://forum.muratordom.pl/pomysly-na-aranzacje-pokoi-dla-corek,t106481.htm