PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C121 HERBOWY



caty
19-11-2007, 08:59
Witam
Bardzo podoba mi się projekt Herbowy C121

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=334&IdKolekcji=

szukamy projektu, który byłby jak najmniej skomplikowany i miał dach dwuspadowy, jednak zalezy nam , aby nie była to typowa stodółka.
Dlatego zastanawiamy się nad Herbowym, jak myślicie, czy ten troszkę udziwniony dach i lukarna bardzo podrożą koszt inwestycji. Dodam , że w miejscu garażu plabujeny zrobić normalne pomieszczenia - nie będzie garażu w bryle. Balkon również zamierzamy wywalić - może macie jakieś suugestie odnośnie innych zmian

Zastanawia mnie dlaczego nikt na forum nie zbudował tego domu :cry:

kamionkal
19-11-2007, 09:35
Nie wiem, czy zamiana garażu na "zwykłe" pomieszczenie jest fajna, jakoś tego nie widzę...

Lukarna trochę podraża wykoananie ale bez przesady... ja mimo ograniczonych środków z premedytacja zrezygnowałem z 2 okien dachowych na rzecz lukarn. z relacji i doświadczeń dowiedziałem się, że lukarny dają więcej światła, za to latem nie nagrzewają tak pomieszczeń na poddaszu jak okna dachowe.

A projekt generalnie fajny. Ja akurat żałuję, że mam za wąską działkę na 2-stanowsikowy garaż :)

caty
19-11-2007, 09:56
Kamionka dzięki za uwagi
Czemu uważasz że adaptacja garażu nie jest dobrym pomysłem?
Proszę innych o opinie

monia77w1
19-11-2007, 10:28
Bardzo fajny projekt. Co do rezygnacji z garażu to jestem tego samego zdania co kamionkal. Moze lepiej znaleźć projekt bez garażu niż przerabiać.

Co do lukarny nie jestem przekonana, że daje więcej światła niż okno połaciowe, ale mogę się mylić. Napewno urozmaica dach.

Co do pomieszczenia nr 16, jeżeli zamierzasz zostawić je jako gospodarcze to zrezygnowałabym z okien dachowych. Myślę, że okno w ścianie jak na pomieszczenie godpodarcze spokojnie wystarczy. Chyba, że w przyszłości planujesz zaadaptować je jako mieszkalne. Wtedy okna zostaw.

Jeżeli chodzi o balkon też bym wywaliła. jeden mostek termiczny mniej.

Duży wiatrołap i salon, dwa odzielne pomieszczenia gospodarcze też na plus.

podrawiam

caty
19-11-2007, 10:41
Dziękuję za uwagi
Też chciałabym znaleźć projekt, który spełniałby moje wymagania, czyli nie miałby garażu w bryle, miał dwuspadowy dach i do tego jeszcze by mi się podobał :wink:
Po kilku miesiącach poszukiwń ten wydaje mi się optymalny
Myślałam że adaptacja tego garażu to nie problem, no cóż jeśli nie będzie to możliwe będę musiala poszukać coś innego , a szkoda :(

monia77w1
19-11-2007, 10:45
Dziękuję za uwagi
Też chciałabym znaleźć projekt, który spełniałby moje wymagania, czyli nie miałby garażu w bryle, miał dwuspadowy dach i do tego jeszcze by mi się podobał :wink:
Po kilku miesiącach poszukiwń ten wydaje mi się optymalny
Myślałam że adaptacja tego garażu to nie problem, no cóż jeśli nie będzie to możliwe będę musiala poszukać coś innego , a szkoda :(

Z adaptacją to pewnie nie będzie problemu, ale po co płacić dodatkowe pieniądze. Musisz zorietować sie ile kosztowałby Cię te przeróbki i czy bardziej nie opłaci się zrobić projektu indywidualnego.

caty
19-11-2007, 10:50
Dziękuję za uwagi
Też chciałabym znaleźć projekt, który spełniałby moje wymagania, czyli nie miałby garażu w bryle, miał dwuspadowy dach i do tego jeszcze by mi się podobał :wink:
Po kilku miesiącach poszukiwń ten wydaje mi się optymalny
Myślałam że adaptacja tego garażu to nie problem, no cóż jeśli nie będzie to możliwe będę musiala poszukać coś innego , a szkoda :(

Z adaptacją to pewnie nie będzie problemu, ale po co płacić dodatkowe pieniądze. Musisz zorietować sie ile kosztowałby Cię te przeróbki i czy bardziej nie opłaci się zrobić projektu indywidualnego.

tak zrobię :wink
A jak myślicie, czy ten dach będzie dużo droższy od typowego, czyli bez tego, hm jak to nazwać... wysunięcia

monia77w1
19-11-2007, 10:55
Może trochę, ale nie sądzę, ze będzie to jakaś przerażająca kwota. Napewno lepiej będzie wyglądał. I daj znać po rozmowie z architektem.

caty
19-11-2007, 10:56
aha, i jeszcze jedno, nie wiem czy to coś zmienia, ale w miejscu garazu zamierzamy zrobić osobne małe mieszkanko dla jednej osoby czyli kuchnia pokój może łazienka więc nie znajdę takiego projektu więc adaptacja i tak będzie konieczna, czy to z garażu czy to z niormalnych pomieszczeń :wink:

monia77w1
19-11-2007, 11:01
Napewno. Mogę Ci powiedzieć na swoim przykładzie, że projekt indywidualny wyszedłby mnie jakieś 400 pln wiecej niż gotowy z adaptacją i nie robiliśmy go tylko dlatego bo zależało nam na czasie.

monia77w1
19-11-2007, 11:03
Poza tym projektując dom od podstaw inaczej się rozmawia z architektem. Pod warunkiem, że nie robi czegoś na odwal. Można uniknąć wielu baboli, które niemiłosiernie podrażają budowę.

caty
19-11-2007, 12:06
Ciekawe dlaczego nikt jeszcze nie wybudował tego domku, (przynajmniej tu na forum chyba nikt) z chęcia zobaczyłabym jak wygląda juz wybudowany

monia77w1
19-11-2007, 12:10
A moze zadzwoń do Muratora i zapytaj czy ktoś już kupił ten projekt.

caty
19-11-2007, 12:29
Dzwonilam
Pani powiedziała, że raczej nie da się zrobić mieszkania z garażu, gdyż to pomieszczenie będzie po prostu za niskie, ma 2,20 z wymagane jest 2,50
pytałam czy można w takim razie zrezygnować z 16 na górzy i zmienić strop, okazuje się że będzie to trudne i pani nie ma na to pomysłu więc nici z tego , tak mi żal tego projektu :cry:

monia77w1
19-11-2007, 12:39
Idź do jakiegoś architekta, pokaż mu rzuty, powiedz co chcesz mieć i poproś o wycenę. Pewnie trzeba będzie podnieść o 1,2 pustaki garaż, dach automatycznie pójdzie do góry. Podłogę zrobić na równo z domem a na poddaszu zlikwidować schodki. Między garażem a pozostałą częścią domu jest ściana nośna więc nie powinno być problemu ze stropem.

caty
19-11-2007, 15:31
Drugim projektem który mi sie podoba jest wieszczek
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=343&IdKolekcji=bez garażu, bo budynek i tak jest wystarczająco wydłuzony
Co myslicie o tym projekcie

monia77w1
19-11-2007, 16:23
O, ten domek jest super. Góra jest tak duża, że spokojnie może fukcjonować oddzielnie. Moim zdaniem jest ciekawszy. Na forum udziela się Zielonooka, która jest architekta. Zwróć się do niej to może konkretniej Ci doradzi.

caty
19-11-2007, 16:27
Zastanawia mnie tylko, dlaczego koszt relaizacji jest aż tak dużo większy od "mojego miejsca", który ma podobną powierzchnię

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=343&IdKolekcji=
148,5 m2; 329 000 zł


http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=416&IdKolekcji=
145,6 m2; 258 700 zł

Czy to kwestia garazu czy wykonczenia zewn z drewna a może tej lukarny, ale zastanawiające że aż taka duża różnica

monia77w1
19-11-2007, 16:31
Ten droższy ma 235 m2 powierzchi całkowitej, tańszy 201. Na 1 m2 musisz liczyć w granicach 2500 pln. I masz różnicę.

caty
19-11-2007, 16:42
No cóż, może jest za duży trochę, ale w naszym przypadku musi taki być - na parterze musi się zmieścić małe mieszkanie dla babci mojego męża. Po prostu na poczatku nie będziemy wykańczać góry - zrobimy tylko to, co niezbędne. i żrezygnujemy z garażu.

Karola777
25-11-2007, 19:41
Gdybym miała wybierać,to zdecydowanie bardziej podoba mi się Herbowy,zarówno z zewnątrz,jak i w środku.Radzę zrobić tak,jak pisała Monia.

radek73
26-11-2007, 20:05
Witam,

Czy ktoś buduje lub zbudowal dom c121 herbowy murator / studioarcis AD-46x i moze podzielic sie uwagami ?
Jesli nie to chyba jestem pierwsza osoba z forum budujaca ten dom. Na chwile obecna wybudowane sa sciany parteru.

Pozdrawiam
Radek

Gizela
29-11-2007, 14:20
No cóż, może jest za duży trochę, ale w naszym przypadku musi taki być - na parterze musi się zmieścić małe mieszkanie dla babci mojego męża. Po prostu na poczatku nie będziemy wykańczać góry - zrobimy tylko to, co niezbędne. i żrezygnujemy z garażu.
Pooglądaj projekty APS Charkiewicz KOZINCE (jest pokój dla babci) i inne z dwuspadowym dachem (www.domoweklimaty.pl) oraz www.mkkw.pl (waluś,walery i inne)
Może Ci coś przypadnie do gustu. :D

kikaw29
09-01-2008, 13:37
Mnie też bardzo podoba się ten projekt i zakupiliśmy go z mężem w zeszłym roku, na razie jesteśmy w fazie załatwiania pozwolenia na budowę, planujemy rozpocząć budowę wiosną lub latem.
Zamieniliśmy wyjście na taras, zamiast z tyłu jest od strony kuchni ze względu na wąską działkę, zrezygnowaliśmy z balkonu bo chcemy mieć zadaszoną werandę, lukarnę zostawiliśmy. Kominek przenosimy na scianę tam gdzie jest kotłownia, przez co zlikwidujemy komin a co za tym idzie koszty, pod schodami planujemy zrobic schowek lub spiżarnię.
Planujemy budować z porothermu ale to jeszcze nie przesądzone.

Pozdrawiam
P.S. A pół roku temu nie mogłam znaleźć nikogo, kto by się tym projektem zainteresował :D