PDA

Zobacz pełną wersję : Teriva jest do kitu



Duży Boban
19-11-2007, 09:57
w październiku 2006 strop był był zalewany a kilka dni temu zauważyłem pierwszą rysę na w miejscu gdzie była zrobiona belka żelbetowa pod słupek drewniany podpierający płatew. Rysa skręca malowniczo i dalej biegnie kawałek wzdłuż żebra rozdzielczego. Stali na ten strop (belki żelbetowe, żebra rozdzielcze, wieńce) poszło więcej niż w projekcie, murarz mówił, że przy budowie metra w Warszawie zużywali mniej stali :) Beton B20. Na pohybel terivie, trza było lać monolit.

Barbossa
19-11-2007, 10:02
jedno jest pewne, murarz nie widziałile stali poszło na metro
ilość nie oznacza, że dobrze

u mnie też teriva (a raczej tynk na niej) popękał, tyle że na to wpływu nie miałem, znam chałupy z terivą i wszystko ok, więc jednoznacznie nie da się zawyrokować

KiZ
19-11-2007, 10:57
Ja tez mam rysy na tynku gipsowym z agregatu połozonym na terivie :-? 6 rys około 1-1,5m długości biegnie idealnie wzdłuż belek żelbetowych. Rysy pojawiły się jakieś 4 m-ce po tynkowaniu przy okazji robienia gładzi. Podobnie jak u bobana stali na belki i żebra poszło koszmarnie dużo, a tu taki zonk
Mój malarz poszerzył rysy, zalepił akrylem, zagipsował i pomalował - na razie ok.

Generalnie rozczarowanie, zwłaszcza, że teriva wymaga spoooro roboty i materiału.

odaro
19-11-2007, 11:30
Stali na ten strop (belki żelbetowe, żebra rozdzielcze, wieńce) poszło więcej niż w projekcie
zgodnie z PN od 2002 roku każdy strop teriva winien mieć jeszcze specjalne zbrojenie przypodporowe mocowania belek do wieńca, dla krótkich belek poniżej 4 metrów robi się to z siatki stalowej zalewanej na końcach belek, a dla długich belek powyżej 4 metrów z specjalnie robionych elementów w kształcie litery T, daszek idzie do wieńca, nóżka w belkę

to zbrojenie nie pozwala uginać się belką żeby właśnie nic nie pękało

Dokałdnie jak wyżej.
Ja dałem takie zbrojenie podporowe nawet w garazu wolnostojącym przy Teriva 4.0/1.

Problem polega na tym że ekipa murarska widziała takie zbrojenie pierwszy raz i oczwyście była zdania że znowu coś wymyslam i daje im dodatkową pracę.

kachna28
19-11-2007, 11:42
Ja tez mam rysy na tynku gipsowym z agregatu połozonym na terivie :-? 6 rys około 1-1,5m długości biegnie idealnie wzdłuż belek żelbetowych. Rysy pojawiły się jakieś 4 m-ce po tynkowaniu przy okazji robienia gładzi. Podobnie jak u bobana stali na belki i żebra poszło koszmarnie dużo, a tu taki zonk
Mój malarz poszerzył rysy, zalepił akrylem, zagipsował i pomalował - na razie ok.

Generalnie rozczarowanie, zwłaszcza, że teriva wymaga spoooro roboty i materiału.
U mnie też teriva -od lipca -i trudno ocenic czy jest OK -bo jeszcze nie otynkowana i nie okazuje żadnych zmian :roll: Chodzi mi o ten tynk gipsowy z agregatu (u nas będą w kwietniu) -czy tynkarze dawali pod tynk siatkę na calości sufitu? bo podobno tak trzeba przy stropie gęstożebrowym -moze to wystarczy, żeby nie było widocznych pęknięc tynku :-? ? naprawdę mnie nastraszyliście :(

e-Mandzia
19-11-2007, 11:46
Ja też mam zbrojenie, o którym pisał mpoplaw - mój majster powiedział, że zawsze strop teriva popęka, bo jest wykonany z dwóch surowców: beton i pustaki (ja mam keramzytowe) i zalecił na sufit płyty kartonowo-gipsowe jako wykończenie oczywiście.
Może to i logiczne wytłumaczenie :roll: , ale pytanie to raczej do fachowców :-?

KiZ
19-11-2007, 12:26
Ja tez mam rysy na tynku gipsowym z agregatu połozonym na terivie :-? 6 rys około 1-1,5m długości biegnie idealnie wzdłuż belek żelbetowych. Rysy pojawiły się jakieś 4 m-ce po tynkowaniu przy okazji robienia gładzi. Podobnie jak u bobana stali na belki i żebra poszło koszmarnie dużo, a tu taki zonk
Mój malarz poszerzył rysy, zalepił akrylem, zagipsował i pomalował - na razie ok.

Generalnie rozczarowanie, zwłaszcza, że teriva wymaga spoooro roboty i materiału.
U mnie też teriva -od lipca -i trudno ocenic czy jest OK -bo jeszcze nie otynkowana i nie okazuje żadnych zmian :roll: Chodzi mi o ten tynk gipsowy z agregatu (u nas będą w kwietniu) -czy tynkarze dawali pod tynk siatkę na calości sufitu? bo podobno tak trzeba przy stropie gęstożebrowym -moze to wystarczy, żeby nie było widocznych pęknięc tynku :-? ? naprawdę mnie nastraszyliście :(

U mnie żadnej siatki pod tynk nie dawali. Zabezpieczali tylko narożniki i dawali listwy odcinające przy oknach. Być moze ta siatka załatwi sprawę.

Duży Boban
19-11-2007, 12:41
Stali na ten strop (belki żelbetowe, żebra rozdzielcze, wieńce) poszło więcej niż w projekcie
zgodnie z PN od 2002 roku każdy strop teriva winien mieć jeszcze specjalne zbrojenie przypodporowe mocowania belek do wieńca, dla krótkich belek poniżej 4 metrów robi się to z siatki stalowej zalewanej na końcach belek, a dla długich belek powyżej 4 metrów z specjalnie robionych elementów w kształcie litery T, daszek idzie do wieńca, nóżka w belkę

to zbrojenie nie pozwala uginać się belką żeby właśnie nic nie pękało

Terefere. Chodzi o siatki P1 i P3? Były, pytałem nawet o nie: http://forum.muratordom.pl/siatka-podporwa,t79872.htm

Barbossa
19-11-2007, 12:58
a w którym miejscu widzisz terefere?

jurg
19-11-2007, 13:23
........ a umnie teriwa I jest od lipca 2001 (!), tynk od lipca 2003 i brak rys. Może po prostu wszystko zostało zrobione zgodnie ze sztuką ? Beton (nadbeton) na belkach i garach - B20, tynk - cem-wap, kręcony na budowie wg przepisu tynkarza. :D

anpi
19-11-2007, 15:07
Myślę, że to nie kwestia technologii, tylko wykonania. U mnie jest teriva od 2 lat i nie ma żadnych rys. Strop nad salonem i kuchnią ma 9,5x4,5 metra.

DorisN
19-11-2007, 15:29
Ale zauważcie że dom też osiada i może to też ma wpływa na te rysy (pęknięcia) :roll: Ja też mam w projekcie terivę i w najszerszym miejscu belki będą miały ok 6,5 m szerokości i będą chyba 1 lub 2 żebra rozdzielcze i mam nadzieję że nie będzie spękań. Na pewno trzeba pamiętać o odpowiednim podparciu belek, zwrócę na to uwagę.

SNCF
19-11-2007, 16:30
...

odaro
19-11-2007, 21:06
Terefere. Chodzi o siatki P1 i P3? Były, pytałem nawet o nie: http://forum.muratordom.pl/siatka-podporwa,t79872.htm
czegoś nie rozumiem piszesz że dałeś żebra rozdzielcze + siatki przyporporowe, a to się ze sobą kłóci, ponieważ żebra rozdzielcze daje się jak długość belki jest większa niż 4 metry, a wtedy stosowanie siatek nie ma sensu, zamiast nich trzeba dać zbrojenia przypodporowe w kształcie litery T

mpoplaw no co Ty jedno nie ma nic wspólnego z drugim.

Czy Ty przypadkiem nie dałeś zbrojenia podporowego zamiast żebra rozdzielczego.

Siatki T daje się od pewnej rozpiętości stropu dla danego rodzaju stropu Terivy.

odaro
19-11-2007, 21:20
Przy stropie Teriva ważne jest jeszcze odpowiednie przygotowanie stropu czyli najlepiej szpachlowanie przed właściwym tynkowaniem.

Barbossa
19-11-2007, 21:25
o!
a co to daje :roll:

izat
19-11-2007, 21:38
Przy stropie Teriva ważne jest jeszcze odpowiednie przygotowanie stropu czyli najlepiej szpachlowanie przed właściwym tynkowaniem.
:D:D:D:D:D dobre

moja teriva ma 4 lata
zero pęknięć
tynk tradycyjny

długi
19-11-2007, 21:41
o!
a co to daje :roll:

nie wiem ale mój nieszpachlowany i kurna nie pęka :evil:

Krzysztofik
19-11-2007, 21:47
o!
a co to daje :roll:

nie wiem ale mój nieszpachlowany i kurna nie pęka :evil:
Tak sie zastanawiam czy swój tynkować.
Wszystkie "gary" całe, niepopękane, moze tylko pomalować :-?

izat
19-11-2007, 21:54
o!
a co to daje :roll:

nie wiem ale mój nieszpachlowany i kurna nie pęka :evil:
Tak sie zastanawiam czy swój tynkować.
Wszystkie "gary" całe, niepopękane, moze tylko pomalować :-?
a kable el wkuj w gary :D

odaro
19-11-2007, 22:24
Przy stropie Teriva ważne jest jeszcze odpowiednie przygotowanie stropu czyli najlepiej szpachlowanie przed właściwym tynkowaniem.
:D:D:D:D:D dobre

moja teriva ma 4 lata
zero pęknięć
tynk tradycyjny

Tylko 4 lata...


Prawie jakbym słyszał swoją ekipę czyli.... zawsze tak robiliśmy czyli tak jest dobrze...

izat
19-11-2007, 22:29
odaro,
a Twoja po szpachlowaniu ile ma?? :)
i jak sie sprawuje ;) ??

odaro
20-11-2007, 06:48
odaro,
a Twoja po szpachlowaniu ile ma?? :)
i jak sie sprawuje ;) ??

Ja strop Teriva mam tylko w garażu wolnostojącym od 3 miesięcy jeszcze nie otynkowany i szczerze... to wisi mi czy popeka czy nie

Duży Boban
20-11-2007, 07:42
czegoś nie rozumiem piszesz że dałeś żebra rozdzielcze + siatki przyporporowe, a to się ze sobą kłóci, ponieważ żebra rozdzielcze daje się jak długość belki jest większa niż 4 metry, a wtedy stosowanie siatek nie ma sensu, zamiast nich trzeba dać zbrojenia przypodporowe w kształcie litery T

Było żebro rozdzielcze i te siatki jak napisałem. Rozpiętość stropu 5,40.

I.W.
20-11-2007, 09:48
To wtapiać siatkę z włókna w tynk gipsowy czy nie ?
Bo producent tynku gipsowego zaleca takową na łączeniach dwóch materiałów czyli jak najbardziej ma to tutaj zastosowanie. Szczególnie że to pracuje mocniej niż ściana.

Barbossa
20-11-2007, 10:05
To wtapiać siatkę z włókna w tynk gipsowy czy nie ?
Bo producent tynku gipsowego zaleca takową na łączeniach dwóch materiałów czyli jak najbardziej ma to tutaj zastosowanie. Szczególnie że to pracuje mocniej niż ściana.
jakich dwóch materiałów?

kachna28
20-11-2007, 10:10
Chyba chodzi o beton i pustak keramzytowy :roll: ...

Barbossa
20-11-2007, 10:13
ok
skład:
beton: kruszywo, cement (woda)
pustak: kruszywo, cement (woda)
same rozbieżności :D
aha, zbrojenie w środku betonu więc nie ma znaczenia

I.W.
20-11-2007, 10:13
Chyba chodzi o beton i pustak keramzytowy :roll: ...

Właśnie o to chodzi. Ale jak tak sobie myśle to lepiej dać płyty kg. Wie ktoś jak to sensownie zrobić bez szyn (bo nie chce obniżac już pomieszczeń)? Normalnie dziury w pustakach i kołki rozporowe + ewentualnie klej gipsowy?
Barbossa przecież to są różne materiały chociażby ze względu na funkcje jakie pełnią.

kachna28
20-11-2007, 10:35
Chyba chodzi o beton i pustak keramzytowy :roll: ...

Właśnie o to chodzi. Ale jak tak sobie myśle to lepiej dać płyty kg. Wie ktoś jak to sensownie zrobić bez szyn (bo nie chce obniżac już pomieszczeń)? Normalnie dziury w pustakach i kołki rozporowe + ewentualnie klej gipsowy?
Barbossa przecież to są różne materiały chociażby ze względu na funkcje jakie pełnią.
IW -ja się jednak zdecyduję na tynk gipsowy z agregatu- tylko każę ekipie dac na całości siatkę pod ten tynk.

I.W.
20-11-2007, 11:02
Najgorsze jest to że dzis chciałem otynkować sufit kotłowni a teraz to nie wiem jak lepiej to zrobić. Koszt porównywalny robota też tylko do płyt trzeba dwojga.

sebo8877
20-11-2007, 11:06
Chyba chodzi o beton i pustak keramzytowy :roll: ...

Właśnie o to chodzi. Ale jak tak sobie myśle to lepiej dać płyty kg. Wie ktoś jak to sensownie zrobić bez szyn (bo nie chce obniżac już pomieszczeń)? Normalnie dziury w pustakach i kołki rozporowe + ewentualnie klej gipsowy?
Barbossa przecież to są różne materiały chociażby ze względu na funkcje jakie pełnią.

Przykręs poprostu profile do stropu na dybrach i do tego przywal płyty gk- A nie lepiej byoby to otynkować. Odczekać z pare miechów - i potem na to przykleic tapętę z włokna szklanego - ładnie pomalowąc i spokój na wieki....

Sebo8877

Barbossa
20-11-2007, 11:09
Barbossa przecież to są różne materiały chociażby ze względu na funkcje jakie pełnią.
ja tu widzę jedną funkcję - strop
siatka to na skraju różnych materiałów pod kątem różnej pracy ( i to raczej związanej z np rozszerzalnością niż obciążeniem), np gdy ceramiką dojeżdzasz do silki, gk-beton, itp,
w tym przypadku siatka może pomóc, tylko czy jest taka potrzeba :roll:

długi
20-11-2007, 12:39
Barbossa przecież to są różne materiały chociażby ze względu na funkcje jakie pełnią.
ja tu widzę jedną funkcję - strop
siatka to na skraju różnych materiałów pod kątem różnej pracy ( i to raczej związanej z np rozszerzalnością niż obciążeniem), np gdy ceramiką dojeżdzasz do silki, gk-beton, itp,
w tym przypadku siatka może pomóc, tylko czy jest taka potrzeba :roll:

siatka dobra......na ryby.... :lol:

I.W.
20-11-2007, 12:49
Barbossa przecież to są różne materiały chociażby ze względu na funkcje jakie pełnią.
ja tu widzę jedną funkcję - strop
siatka to na skraju różnych materiałów pod kątem różnej pracy ( i to raczej związanej z np rozszerzalnością niż obciążeniem), np gdy ceramiką dojeżdzasz do silki, gk-beton, itp,
w tym przypadku siatka może pomóc, tylko czy jest taka potrzeba :roll:

siatka dobra......na ryby.... :lol:
Możesz rozwinąć? Bo jak dla mnie kawałek gipsu z zatopioną siatką i taki bez siatki zachowują się inaczej

kachna28
20-11-2007, 12:53
IW -nie potrafię teraz znaleźc tego artykułu, ale w którymś muratorze było wprost napisane, że pod tynk gipsowy z agregatu na suficie gęstożebrowym daje się na całości siatkę. Ja dam -koszt żaden a nie będę sobie pluła w brodę, że nie dałam jakby co...

długi
20-11-2007, 12:54
Barbossa przecież to są różne materiały chociażby ze względu na funkcje jakie pełnią.
ja tu widzę jedną funkcję - strop
siatka to na skraju różnych materiałów pod kątem różnej pracy ( i to raczej związanej z np rozszerzalnością niż obciążeniem), np gdy ceramiką dojeżdzasz do silki, gk-beton, itp,
w tym przypadku siatka może pomóc, tylko czy jest taka potrzeba :roll:

siatka dobra......na ryby.... :lol:
Możesz rozwinąć? Bo jak dla mnie kawałek gipsu z zatopioną siatką i taki bez siatki zachowują się inaczej

może i inaczej ale jak terriw sklawiszuje to żadna siatka jej nie powstrzyma przed pęknięciem jak nie to i bez siatki bedzie dobrze.........

odaro
20-11-2007, 20:34
Było żebro rozdzielcze i te siatki jak napisałem. Rozpiętość stropu 5,40.
i masz odpowiedź, gwarancji ci na pewno nie uznają bo nie robiłeś zgodnie z normą

ale może oni o tym nie wiedzą, a ty się nie przyznasz ??

Duży Boban lepiej poczytaj tutaj http://www.stropex.pl/?s=03

Nie wiem jaką masz terive ale dla teriva 4.0/1 siatki płaskie są
do rozpiętości <=6m siatki zaginane czyli inaczej T są >6m

MARTiiii
20-11-2007, 22:32
Ja widze ze co budowa to inny sufit na terrivie :lol: . Najtaniej wychodiz walnac tynki bezposrednio na terrivie tylko gorzej jak popeka. O jakim wzmocnienie tynku mowicie - jakas siatka, tapeta?

Duży Boban
21-11-2007, 07:26
Było żebro rozdzielcze i te siatki jak napisałem. Rozpiętość stropu 5,40.
i masz odpowiedź, gwarancji ci na pewno nie uznają bo nie robiłeś zgodnie z normą

ale może oni o tym nie wiedzą, a ty się nie przyznasz ??

1. Skąd ty wytrzasnąłeś gwarancję? Ryska na suficie na pewno nie jest powodem do reklamacji.
2. W instrukcji układania stropu. którą dostałem od producenta nie było informacji, o których piszesz
3. O zbrojeniu stropu decydował kierownik budowy i jestem dość mocno przekonany, że tak właśnie powinno być. Projekt był dużo mniej zazbrojony niż zrobiliśmy to na budowie.
4. Kierownika zwolniłem jakiś czas po zalaniu stropu.

Każdy zrobi jak chce ale powtarzające się informacje o popękanych terivach są na tyle częsta, że dowodzą raczej wadliwości stropu niż czegokolwiek innego.

Barbossa
21-11-2007, 07:39
Każdy zrobi jak chce ale powtarzające się informacje o popękanych terivach są na tyle częsta, że dowodzą raczej wadliwości stropu niż czegokolwiek innego.
smuty piszesz
dowodzą raczej lenistwa wykonawcy i być może szeryfa
są wytyczne techniczne wykonywania stropów w danej technologii, a że nie chce sie czytać/sprawdzić to wychodzą babole

pelsona
21-11-2007, 08:48
zauważyłem pierwszą rysę na w miejscu gdzie była zrobiona belka żelbetowa pod słupek drewniany podpierający płatew.
Czy pod takie słupki nie powinno się robić tzw. podwaliny, choćby z deski. Myślę że Teriva jest ok, takie obciążenia jakie u mnie przenosiła włącznie z ustawionymi na stropie paletami namokniętych pustaków keramzytonowo betonowych(paleta ok 1200kg), pozwalają przypuszczać że ciężko jest coś w niej spie...przyć nawet jak się bardzo chce. Przy tych ilościach stali betonu, bez obawy nie zawali się.

Duży Boban
21-11-2007, 08:48
dowodzą raczej lenistwa wykonawcy i być może szeryfa
są wytyczne techniczne wykonywania stropów w danej technologii, a że nie chce sie czytać/sprawdzić to wychodzą babole

ziew

Geno
21-11-2007, 09:36
dowodzą raczej lenistwa wykonawcy i być może szeryfa
są wytyczne techniczne wykonywania stropów w danej technologii, a że nie chce sie czytać/sprawdzić to wychodzą babole

ziew
Mozesz sobie ziewać ale peknięcia są świadectwem nieudolnosci wykonawcy. Nie mówimy to o zwykłych rysach charakterystycznych dla każdej (nieomal) konsatrukcji żelbetowej.

Duży Boban
21-11-2007, 10:06
A jakie rysy są zwykłe? Są na to jakieś normy?

Bigbeat
21-11-2007, 10:56
U mnie, po roku od otynkowania i po ponad pół roku od zamieszkania nic nie pęka. U moich znajomych na osiedlu (5 domów, wszyscy też mają Terrivę, i ta sama ekipa ją robiła) też nie pęka.
Skłaniałbym się więc ku opinii, że Terriva jest ok, a jeśli pęka, to znaczy, że ktoś spieprzył sprawę.

Geno
21-11-2007, 12:29
A jakie rysy są zwykłe? Są na to jakieś normy?
Przy zwyklej konstrukcji rozwarcie rys do 0,3 mm. Zgodnie z normą "żelbetową".

Krzysztofik
21-11-2007, 12:40
Jeżeli belki mają dokładnie wykonane podparcie i są "związane" z wieńcem, mają żebra rozdzielcze z odpowiednią ilością "esek", to co tam może pękać? :-?

Duży Boban
21-11-2007, 12:47
0,3 mm to ta rysa nie ma ale mnie to nie pociesza i zdania nie zmieniam.

Geno
21-11-2007, 12:47
Jeżeli belki mają dokładnie wykonane podparcie i są "związane" z wieńcem, mają żebra rozdzielcze z odpowiednią ilością "esek", to co tam może pękać? :-?

Belka bez rys nie pracuje jako żelbetowa....

Geno
21-11-2007, 12:49
0,3 mm to ta rysa nie ma ale mnie to nie pociesza i zdania nie zmieniam.
Nie zmieniaj. To samo dotyczy monolitu czy innych stropów żelbetowych :o

Jak nie chcesz miec rys kup strop sprężony.

Duży Boban
21-11-2007, 12:53
Tyle, że na monolity ludzie się jakoś nie skarżą a na terivę co rusz.

Geno
21-11-2007, 12:56
Tyle, że na monolity ludzie się jakoś nie skarżą a na terivę co rusz.

Jak to mówią "bo ludzie są głupie lub leniwe"....

Jak pisał Barbossa, mało kto czyta instrukcję i wymogi producenta.

Zresztą to dotyczy wielu innych materiałów, nie jeden raz mogłem sobie obejrzeć co robi ludzik jak dostanie np. jakies mazidło. Smaruje a jak. Zajrzeć w instrukcję na opakowaniu nie raczy*.

* choć to też w sumie obowiązek nadzoru aby wytłumaczyc ludzikowi co i jak ma robić

Geno
21-11-2007, 12:57
Tyle, że na monolity ludzie się jakoś nie skarżą a na terivę co rusz.

Jak to mówią "bo ludzie są głupie lub leniwe"....

Jak pisał Barbossa, mało kto czyta instrukcję i wymogi producenta.

Zresztą to dotyczy wielu innych materiałów, nie jeden raz mogłem sobie obejrzeć co robi ludzik jak dostanie np. jakies mazidło. Smaruje a jak. Zajrzeć w instrukcję na opakowaniu nie raczy*.

* choć to też w sumie obowiązek nadzoru aby wytłumaczyc ludzikowi co i jak ma robić

Duży Boban
21-11-2007, 13:02
Jak to mówią "bo ludzie są głupie lub leniwe"....


O konstruktorach i producentach terivy można by jeszcze niejedno napisać.

Krzysztofik
21-11-2007, 13:04
Jak to mówią "bo ludzie są głupie lub leniwe"....


O konstruktorach i producentach terivy można by jeszcze niejedno napisać.
A byłem przekonany, że chodzi o wykonawce :wink:

Geno
21-11-2007, 13:05
Jak to mówią "bo ludzie są głupie lub leniwe"....


O konstruktorach i producentach terivy można by jeszcze niejedno napisać.
Niby co? :o

Równie dobrze mógłbyś producenta samochodu pozwac o to,że jechałeś na bani , przyłozyłeś w słup i auto się zepsuło*.

* odnosi sie głównie do projektantów, jesli chodzi o producentów to jak są garażowi to trudno cudów wymagać.

Duży Boban
21-11-2007, 13:13
Ze zaprojektowane przez nich stropy rysują się mimo prawidłowego wykonania. Nie wszystkie rzecz jasna ale spora ich część.

Barbossa
21-11-2007, 13:22
Ze zaprojektowane przez nich stropy rysują się mimo prawidłowego wykonania. Nie wszystkie rzecz jasna ale spora ich część.
no to podziel się swoimi doświadczeniami,
może jakaś statystyka, najlepiej z autopsji,
pewnie masz dostęp do opinii biegłych lub coś podobnego,
dawaj bo to ważne

aha, nie wiem jak inni, ale ŻADEN mój post nie został popełniony w celu przekonania Ciebie do terivy

Geno
21-11-2007, 13:26
Ze zaprojektowane przez nich stropy rysują się mimo prawidłowego wykonania. Nie wszystkie rzecz jasna ale spora ich część.
Mnie się nigdy żadna teriva nie zarysowała, więc nie wierze w te mimo prawidłowego wykonania.

Bigbeat
21-11-2007, 13:26
Ze zaprojektowane przez nich stropy rysują się mimo prawidłowego wykonania. Nie wszystkie rzecz jasna ale spora ich część.
Na 7 stropów, otynkowanych i użytkowanych minimum pół roku (większośc ponad półtora roku), nie widziałem żadnego pękniętego.
Gdzie jest więc ta "spora ich część"?

Duży Boban
21-11-2007, 13:28
Ze zaprojektowane przez nich stropy rysują się mimo prawidłowego wykonania. Nie wszystkie rzecz jasna ale spora ich część.
Mnie się nigdy żadna teriva nie zarysowała, więc nie wierze w te mimo prawidłowego wykonania.

Często je oglądasz? Robisz to co rok, miesiąc czy jeszcze częściej? Ile lat ma najstarszy strop?

Geno
21-11-2007, 13:32
Ze zaprojektowane przez nich stropy rysują się mimo prawidłowego wykonania. Nie wszystkie rzecz jasna ale spora ich część.
Mnie się nigdy żadna teriva nie zarysowała, więc nie wierze w te mimo prawidłowego wykonania.

Często je oglądasz? Robisz to co rok, miesiąc czy jeszcze częściej? Ile lat ma najstarszy strop?
Jest coś takiego jak gwarancja i w umowach była na 3 lata. Nikt nie dzwonił...

Ciekawe ilu czytało instrukcje np. taką:

http://www.termat.pl/pliki/montaz_stropu_TERIVA.pdf

KiZ
21-11-2007, 13:33
Może nieporozumienia wynikają z róznego rozumienia peknięć :wink: U mnie nie pękły gary, belki czy wylewka na stropie. Mam rysy na tynku gipsowym maszynowym na suficie, układające się idealnie wzdłuż belek będących podporą dla garów (na długości ok 1,5-2m). Wyszło to przy malowaniu, wcześniej nie rzucało się w oczy. Nie jest to jakiś estetyczny koszmar, niemniej kazałem polepić.

Duży Boban
21-11-2007, 13:38
Ze zaprojektowane przez nich stropy rysują się mimo prawidłowego wykonania. Nie wszystkie rzecz jasna ale spora ich część.
Mnie się nigdy żadna teriva nie zarysowała, więc nie wierze w te mimo prawidłowego wykonania.

Często je oglądasz? Robisz to co rok, miesiąc czy jeszcze częściej? Ile lat ma najstarszy strop?
Jest coś takiego jak gwarancja i w umowach była na 3 lata. Nikt nie dzwonił...


To w końcu nigdy czy przez 3 lata? I to, że nikt nie dzwonił nie oznacza, że się nie zarysowały.

budulec1
21-11-2007, 13:38
Ze zaprojektowane przez nich stropy rysują się mimo prawidłowego wykonania. Nie wszystkie rzecz jasna ale spora ich część.
no to podziel się swoimi doświadczeniami,
może jakaś statystyka, najlepiej z autopsji,
pewnie masz dostęp do opinii biegłych lub coś podobnego,
dawaj bo to ważne

aha, nie wiem jak inni, ale ŻADEN mój post nie został popełniony w celu przekonania Ciebie do terivy

Ja podzielę się swoimi doświadczeniami z autopsji.
Jeszcze do niedawna stałem po Waszej stronie broniąc produktu, który jakby nie patrzeć ma dopuszczenia do stosownia w budownictwie.

Niestety pomimo zbrojenia podporowego i innych wymaganych zabiegów strop się rysuje.
Dokładniej mówiąc rysuje się tynk (cementowo- wapienny z gładzią gipsową)

Nie zrobiłbym tego stropu następnym razem z prostej przyczyny. Nie mam kontroli nad produkcją belek. Są one straszliwie "wyżyłowane" obliczeniowo i każda delikatna niedokładność wykonawcza ma bardzo niekorzystny wpływ. Nie mówiąc już o tym, że nie wiem czy belki, które mi sprzedali były OK

pozdrawiam

Geno
21-11-2007, 13:39
Ze zaprojektowane przez nich stropy rysują się mimo prawidłowego wykonania. Nie wszystkie rzecz jasna ale spora ich część.
Mnie się nigdy żadna teriva nie zarysowała, więc nie wierze w te mimo prawidłowego wykonania.

Często je oglądasz? Robisz to co rok, miesiąc czy jeszcze częściej? Ile lat ma najstarszy strop?
Jest coś takiego jak gwarancja i w umowach była na 3 lata. Nikt nie dzwonił...


To w końcu nigdy czy przez 3 lata? I to, że nikt nie dzwonił nie oznacza, że się nie zarysowały.
Jak się zarysowały ścianki z g-k to dzwonili,to czemu nie dzwonili przy stropach.

Duży Boban
21-11-2007, 13:39
Może nieporozumienia wynikają z róznego rozumienia peknięć :wink: U mnie nie pękły gary, belki czy wylewka na stropie. Mam rysy na tynku gipsowym maszynowym na suficie, układające się idealnie wzdłuż belek będących podporą dla garów (na długości ok 1,5-2m). Wyszło to przy malowaniu, wcześniej nie rzucało się w oczy. Nie jest to jakiś estetyczny koszmar, niemniej kazałem polepić.

Nie wiem jak inni, ja piszę o rysie widocznej na otynkowanym suficie.

Duży Boban
21-11-2007, 13:40
Jak się zarysowały ścianki z g-k to dzwonili,to czemu nie dzwonili przy stropach.

Pewnie mają sufity podwieszane
8)

Geno
21-11-2007, 14:15
Jak się zarysowały ścianki z g-k to dzwonili,to czemu nie dzwonili przy stropach.

Pewnie mają sufity podwieszane
8)
Jak Goldband da radę podwiesić :)

Duży Boban
21-11-2007, 14:21
No dobra, ale kiedy ostatnio widziałeś te stropy i ile ich było? Bo jak żaden się nie zarysował to faktycznie może zmienię zdanie. Potrzebuję tylko lepszego argumentu niż "przez 3 lata nikt nie zadzwonił".

Barbossa
21-11-2007, 14:25
lepiej nie zmieniaj

Geno
21-11-2007, 14:26
No dobra, ale kiedy ostatnio widziałeś te stropy i ile ich było? Bo jak żaden się nie zarysował to faktycznie może zmienię zdanie. Potrzebuję tylko lepszego argumentu niż "przez 3 lata nikt nie zadzwonił".

Lepszego nie dam bo nie odwiedzam. Ile było? Klika tys. m2. w sumie.

Ja wcale nie mam zamiaru nikogo namawiać na terivę, sam wybrałbym monolit, natomiast nie zgodzę się,że teriva pęka ot tak sobie bo musi.

Duży Boban
21-11-2007, 14:38
No dobra, ale kiedy ostatnio widziałeś te stropy i ile ich było? Bo jak żaden się nie zarysował to faktycznie może zmienię zdanie. Potrzebuję tylko lepszego argumentu niż "przez 3 lata nikt nie zadzwonił".

Lepszego nie dam bo nie odwiedzam. Ile było? Klika tys. m2. w sumie.



Dziwię się więc, że mając tylko taki argument śmiało twierdzisz że "Mnie się nigdy żadna teriva nie zarysowała". To tak jakby twierdzić, że jakaś aktorka nie ma zmarszczek bo 10 lat temu widziałeś jej zdjęcie sprzed 30 lat i wyglądała na góra 19 lat :lol:

Geno
21-11-2007, 14:42
No dobra, ale kiedy ostatnio widziałeś te stropy i ile ich było? Bo jak żaden się nie zarysował to faktycznie może zmienię zdanie. Potrzebuję tylko lepszego argumentu niż "przez 3 lata nikt nie zadzwonił".

Lepszego nie dam bo nie odwiedzam. Ile było? Klika tys. m2. w sumie.



Dziwię się więc, że mając tylko taki argument śmiało twierdzisz że "Mnie się nigdy żadna teriva nie zarysowała". To tak jakby twierdzić, że jakaś aktorka nie ma zmarszczek bo 10 lat temu widziałeś jej zdjęcie sprzed 30 lat i wyglądała na góra 19 lat :lol:

Ehhhh.

Doświadczenie jest takie,że jezeli coś było nie tak mielismy zaraz wezwania z terminem 7 dniowym - do teriwy nie było nigdy.

Jak znajdziesz jakiś argument dlaczego teriwa ,która przez 3 lata wyglądała ok nagle po np. 5 latach popękała uścisnę Ci dłoń. Na razie to bajki opowiadasz bez jakichkolwiek argumentów.

Jestem niemal pewien,że cokolwiek wymyslisz będzie albo ze względu na błędy wykonawcze albo nieprawidłowe uzytkowanie.

Duży Boban
21-11-2007, 14:48
No tak, teriva nie pęka bo nikt do mnie nie zadzwonił. A jakby zadzwonił do jest jeszcze norma o 0,3mm w odwodzie.
Dla mnie to nielogiczne rozumowanie.

Geno
21-11-2007, 14:52
No tak, teriva nie pęka bo nikt do mnie nie zadzwonił. A jakby zadzwonił do jest jeszcze norma o 0,3mm w odwodzie.
Dla mnie to nielogiczne rozumowanie.
Zrozum,że na większych inwestycjach niże jeden kurnik nikt się nie patyczkuje i w razie jakichkolwiek usterek wzywa i grozi to jeszcze utratą 5% pieniążków ,które sobie inwestor zatrzymuje i zwraca po 3 latach jak minie gwarancja - wiec nie bajdurz mi w tym temacie.

Norma to nie jest obrona - bez zarysowania nie ma żelbetu. Niemniej jednak rysy 0,3 mm nie powduja peknięć tynków. Mam nadzieję,że w końcu zrozumiałeś.

Barbossa
21-11-2007, 14:52
No tak, teriva nie pęka bo nikt do mnie nie zadzwonił. A jakby zadzwonił do jest jeszcze norma o 0,3mm w odwodzie.
Dla mnie to nielogiczne rozumowanie.
no właśnie, mogli np zgubić telefon
zrób dla własnego dobra jakiś czekap

Geno
21-11-2007, 14:53
No tak, teriva nie pęka bo nikt do mnie nie zadzwonił. A jakby zadzwonił do jest jeszcze norma o 0,3mm w odwodzie.
Dla mnie to nielogiczne rozumowanie.
no właśnie, mogli np zgubić telefon
Tak i umowę a archiwum się spaliło bo w okolicy grasuje OSP podpalająco- gaszące.

Barbossa
21-11-2007, 14:58
Tak i umowę a archiwum się spaliło bo w okolicy grasuje OSP podpalająco- gaszące.
trochę nierealne, ale np pies mógł zjeść, dzidziuś przeżuć, mogły być w nią kanapki zapakowane i szlag trafił, krowa, o właśnie zazula wsadzila łeb przez okno i zeżarła...

yyyy, chyba głodny się zrobiłem... :-?

długi
21-11-2007, 14:59
No tak, teriva nie pęka bo nikt do mnie nie zadzwonił. A jakby zadzwonił do jest jeszcze norma o 0,3mm w odwodzie.
Dla mnie to nielogiczne rozumowanie.
no właśnie, mogli np zgubić telefon
Tak i umowę a archiwum się spaliło bo w okolicy grasuje OSP podpalająco- gaszące.

Ty to oglądasz :o :o :o :o ?????

Geno
21-11-2007, 15:01
No tak, teriva nie pęka bo nikt do mnie nie zadzwonił. A jakby zadzwonił do jest jeszcze norma o 0,3mm w odwodzie.
Dla mnie to nielogiczne rozumowanie.
no właśnie, mogli np zgubić telefon
Tak i umowę a archiwum się spaliło bo w okolicy grasuje OSP podpalająco- gaszące.

Ty to oglądasz :o :o :o :o ?????
Znaczy się co bo ostanio to ogladałem tylko Discovery Engeneering czy jakoś tak :wink:

długi
21-11-2007, 15:04
No tak, teriva nie pęka bo nikt do mnie nie zadzwonił. A jakby zadzwonił do jest jeszcze norma o 0,3mm w odwodzie.
Dla mnie to nielogiczne rozumowanie.
no właśnie, mogli np zgubić telefon
Tak i umowę a archiwum się spaliło bo w okolicy grasuje OSP podpalająco- gaszące.

Ty to oglądasz :o :o :o :o ?????
Znaczy się co bo ostanio to ogladałem tylko Discovery Engeneering czy jakoś tak :wink:

moja małża ogląda te seriale więc chcąc niechcąc uczestniczę :-?
te OSP podpalająco- gaszące ostatni grasowało

Geno
21-11-2007, 15:07
No tak, teriva nie pęka bo nikt do mnie nie zadzwonił. A jakby zadzwonił do jest jeszcze norma o 0,3mm w odwodzie.
Dla mnie to nielogiczne rozumowanie.
no właśnie, mogli np zgubić telefon
Tak i umowę a archiwum się spaliło bo w okolicy grasuje OSP podpalająco- gaszące.

Ty to oglądasz :o :o :o :o ?????
Znaczy się co bo ostanio to ogladałem tylko Discovery Engeneering czy jakoś tak :wink:

moja małża ogląda te seriale więc chcąc niechcąc uczestniczę :-?
te OSP podpalająco- gaszące ostatni grasowało

No to mozliwe,ze coś kątem ucha tez od swojej usłszałem... choć w GW chyba kiedyś był taki artykuł o gościu co najpierw podpalał a potem pierwszy gasił.

Uprzedzam,że Faktów i innych Superexpresów nie czytam więc to raczej realne było.

e-Mandzia
04-12-2007, 14:31
Panie, Panowie znawcy, praktycy, eksperci

jak juz mam tą terivę i nie wiem, czy jest zrobiona poprawnie i nie dowiem się teraz, to doradźcie jak zrobić tynki, by ustrzec się przed ewentualnymi pęknięciami:
- siatka po całości ?, czy płyty GK ?, których nie chciałabym mieć

da się wogóle ?, czy pozostanie czekanie i gapienie się w sufit: pęknie?, nie pęknie ?

A_dam
11-09-2009, 18:27
Witam!
Ale sobie poczytałem. Widzę, że jak na budowanym domu wykonam strop według rysunku projektanta to powinienem mieć obawy nie tylko oto czy popęka ...
Zresztą zobaczcie sami.
http://forum.muratordom.pl/post3624201.htm?sid=fc1935d2cecf5653cbd2e2c8de041e 05#3624201
Pozdrawiam.

mariankossy
11-09-2009, 18:38
Ze teriva popeka to każdy powinien wiedziec , taki urok tych stropów, niema co się martwić i należy przejśc nad tym do porządku dzennego.
Tego typu stropy predzej czy póżniej i tak będą " klawiszować"

Natomiast brygady bud. lubią go robić bo mniej jest czsochłonny , a czas to pieniądz 8) 8)

arycz
13-09-2009, 08:52
Wcale nie musi pękać , wszystko zależy od fundamentów.A z siatkami itp. to bzdury - nie pomogą.

kaltam
13-09-2009, 09:48
Mam strop wykonany w technologii teriva i mieszkam 6-y rok i nie mam żadnych pęknięć. Dodam że mam podwójny garaż, gdzie belki miały ponad 6,5 m i tam też sufit jest bez skazy, mimo moich obaw - dodam że do stropu przymocowane jest prowadzenie po którym odbywa się ruch bramy o szerokości 4,5 m. Mój wykonawca jak był robiony strop to cały czas podkreślał że warunkiem sukcesu jest bardzo gęste podparcie stemplami i wykonanie go z dobrze obliczonym projektem konstruktora. Proste.

FlashBack
13-09-2009, 10:23
pomijajac jakosc komponentow i wykonawcza stropu. na nich sa prowadzone dalsze prace murarskie, ciesielskie, dekarskie itp. pytanie jak sa magazynowane na stropach materialy potrzebne do tych prac. Po tynkach wykonuja wylewki stropy znow "siadaja", tynki czesto nie dobrane do sufitu bo kto by sie rozdrabnial. suszone w przeciagach itd.

podzielcie sie wrazeniami.

arycz
13-09-2009, 12:33
Z tym suszeniem w przeciągach to trochę Cię poniosło , to nie ma żadnego wpływu na pęknięcia.

darekmw
23-03-2016, 22:50
Możecie powiedzieć ile kosztuje tynkowanie sufitu na terivie? Zastanawiam się nad stropem filigranowym i próbuję oszacować ile odjąć roboty przy takim stropie.

SO-JER
24-03-2016, 06:22
tak jak inne tynki, 25-28 gipsowe, do30 cw. Ceny z materiałem

Andrzej733
24-03-2016, 17:22
Przy filigranie producenci zachwalają że tynk minimalny....w rzeczywistości nikt się w to nie bawi i nic nie odejmiesz, chyba że z tynków zrezygnujesz na własną "chęć"