PDA

Zobacz pełną wersję : deskowanie + folia



katja
08-08-2003, 09:50
Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem, żeby na deskownie dachu zamiast papy kłaść membranę? Dekarz poleca mi takie rozwiązanie. Jest taka folia Permo, paroprzepuszczalna z ochronną warstwą włókniny, firmy Kleber. Co o tym sądzicie?

pirat
08-08-2003, 10:38
Pierwsze słysze....moze jakaś nowinka albo porostu nie jestem dobry w te klocki .... ja na swoim dachu mam deskowanie i papa dlatego tak bo 2 lata tak zostawiłem i dopiero w tym roku kładłem dachówke ... ale moze to i dobry pomysł ... przelicz moze zdecyduje cena folii i papy
Pozdrowionka
Marek

katja
08-08-2003, 11:21
Zapomniałam napisać, że od razu na tę folię ma być położona dachówka.
Cena przemawia na korzyść papy, ale inne względy...
O tych foliach przeczytałam na:

http://www.fortum.finn.pl/1060.htm

W-waBiker
08-08-2003, 12:33
A nie boicie się kłaść papy pod dachówke lub nawet blachodachówke, że po kilku latach ulegając czynnikom zewnętrznym takim jak wilgoć, mróz( w zime) i wysoka temperatura(latem) ulegnie zniszczeniu i trzeba będzie zrywać dachówke żeby się dostać do zniszczonej papy i wymienić ja???Przecierz papa ma stosunkowo niską trwałość, nieporównywalnie niższą do trwałość dachówki czy nawet blachodachówki...

dociak
08-08-2003, 12:51
Katja
my też będziemy tak robić (tzn. deski+folia). Ostatnio widzieliśmy kilka dachów robionych w ten właśnie sposób. Tylko folię będziemy mieć inną

katja
08-08-2003, 13:25
Katja
my też będziemy tak robić (tzn. deski+folia). Ostatnio widzieliśmy kilka dachów robionych w ten właśnie sposób. Tylko folię będziemy mieć inną

Dociak, jaką folię kładziecie, jakąś wzmocnioną, bo gdy ta folia leży na deskowaniu jest bardziej narażona na przetarcie? :-?

dociak
08-08-2003, 13:52
Folia się nazywa detla maxx http://www.dorken.com.pl/folie_dach/delta_maxx.html
Z wierzchu wygląda jak folia a od spodu jest coś jakby włóknina. Podobno ta włóknina "przyczepia" się do desek a warstwa wierzchnia "pracuje". Nie jestem pewna, że opisałam to tak jak to naprawdę wygląda :-?
A poza tym wydaje mi się, że jeśli się folię daje bez deskowania to wtedy jest większe niebezpieczeństwo przetarcia się folii niż w sytuacji kiedy ona całą swoją powierzchnią przylega do desek

katja
08-08-2003, 15:59
Widzę więc, że to nie wymysł mojego dekarza i, że inni też tak robią. :lol: Pozdrawiam

Zbigniew Rudnicki
08-08-2003, 19:59
Folia paroprzepuszczalna na deskowaniu, w przeciwieństwie do papy, umożliwia ewakuacje wilgoci z wełny, gdyby się tam znalazła.
Od spodu, pod wełną jest z kolei folia paroizolacyjna nie przepuszczająca pary wodnej.

Grzegorz63
08-08-2003, 20:03
Czy ta folia do kładzenia na pełnym deskowaniu różni się czymś od tej kładzionej bez deskowania? Czy to jest może ta sama folia?

katja
08-08-2003, 21:30
Podobno nie, w opisie folii Permo light i forte wyraźnie jest napisane, że można je kłaść na deskowanie: http://www.fortum.finn.pl/1060.htm

Pozdrawiam, jutro wyjeżdżam przenosić chałupę z bali i nie wiem, jak sobie poradzę bez forum, za 3 tygodnie ma stać chałupa z kominem i dachem, fundamenty już czekają. :lol: :D :) :cry:

masdaw
08-08-2003, 22:02
Ja też założyłem folię Dorkena i nie deskowałem. "Moi" fachowcy twierdzili, że tak można zrobić pod warunkiem, że w ciągu 1-2 miesięcy położy się dachówkę. Jeżeli przerwa ma być dłuższa to trzeba odeskować. Wydaje mi się (ostatecznie nie policzyłem! :-? ), że sama folia jest tańsza od odeskowania - ze względu na łatwiejsze położenie i koszt materiału (drewno jest drogie!).
Póki co nie mogę podzielić się doświadczeniami z eksploatacji - a to tak na prawdę byłoby najciekawsze!

Anan
09-08-2003, 09:53
Ja u siebie dałem pełne deskowanie, a na to położyłem folię specjalną wysokoparoprzepuszczalną. Doradził mi to kierownik budowy. Mineły już trzy lata, ostatnio zaglądałem pod deski i nic się nie dzieje.

piotr.nowy
09-08-2003, 10:05
[

Pozdrawiam, jutro wyjeżdżam przenosić chałupę z bali i nie wiem, jak sobie poradzę bez forum, za 3 tygodnie ma stać chałupa z kominem i dachem, fundamenty już czekają. :lol: :D :) :cry:[/quote]

No to przyjemnego przenoszenia i czekamy na relację za trzy tygodnie.

podlas64
09-08-2003, 13:54
chcę dać deskowanie+papa i dopiero za rok,dwa położyć blachodachówki
Czy dać folię? Jeśli tak to czy trzeba zrywać papę?