PDA

Zobacz pełną wersję : Mapki gepdezyjne - jaka ważność ?



pado
19-11-2007, 21:03
Jak długą ważność ma mapka geodezyjna zasadnicza do celów projektowych przy wystąpieniu o pozwolenie na budową : 3 miesiące od daty wydania czy więcej ?
Czy Starostwa Powiatowe lub Gminy patrzą restrykcyjnie na datę mapek ?
Czytałem prawo budowlane i nie znalazłem artykułu mówiącego o dacie ważności mapek.
Art.34 p.3 mówi :3. Projekt budowlany powinien zawierać:
1) projekt zagospodarowania działki lub terenu, sporządzony na aktualnej mapie, obejmujący: określenie granic działki lub terenu, usytuowanie, obrys i układy istniejących i projektowanych obiektów budowlanych, sieci uzbrojenia terenu, sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków, układ komunikacyjny i układ zieleni, ze wskazaniem charakterystycznych elementów, wymiarów, rzędnych i wzajemnych odległości obiektów, w nawiązaniu do istniejącej i projektowanej zabudowy terenów sąsiednich;

turcin
20-11-2007, 07:35
3 miesiące

Whitemag
20-11-2007, 09:12
Mi geodeta zasugerowal, zebym jej uzyl w przeciagu 6 miesiecy... czyt. - najlepiej spytac geodety.

Talbot
20-11-2007, 13:41
Mi geodeta powiedział,że mapka jest ważna, dopóki nie nastąpią zmiany w stanie rzeczywistym tego terenu (chodzi o obszar 30m od granicy działki bodajże) ale nie jest ważna dłużej niż 6 miesięcy teoretycznie...
W praktyce miałem mapkę wyrobioną w lutym, a pozwolenie dostałem we wrześniu i nie było żadnego probelmu.

Pozdrawiam

mikolayi
20-11-2007, 14:25
3 miesiące

bzdura

http://forum.muratordom.pl/waznosc-mapki-do-celow-projektowych,t54282.htm

pierwek
20-11-2007, 15:51
we wniosku o pozwolenie na budowę miałem mapkę chyba 13 miesięczną i była OK