PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Wowki



Wowka
08-08-2003, 11:02
Kilka zdjęć domu Ewy i mojego.

http://foto.onet.pl/upload/49/45/_134256_n.jpg

widok z jadalni na holl dolny

http://foto.onet.pl/upload/30/72/_134258_n.jpg
widok na holl górny

Dom z cegły max - 280 m2. Ocieplenie styropian 12 cm. Tynk KABE 1090, dachówka Roben Jesienny Liść, ogrzewanie gazowe ze wspomaganiem kominkowym. Przestrzenie otwarte, holl dolny wraz z jadalnią, kuchnią i salonikiem tworzą właściwie jedną całość. Część górna (poddasze) jest częścią kameralną - sypialnie + spory holl (20m2) połączony z otwartą biblioteką - pracownią komputerową. W domu tym zamierzamy z dwójką synów oraz wilczurem, dobermanem i znajdą kotem zamieszkać do świąt Bożego Narodzenia.

ewusia
08-08-2003, 11:20
Bardzo zgrabny domek, brawo :) Ale Wy macie przestrzennie, można na wrotkach jeździć :wink: Życze szybkiego zamieszkania i Świąt już na własnych "śmieciach" :wink:

Marbo
08-08-2003, 11:39
Imponujące przestrzenie! Podoba mi się.

goomisia
08-08-2003, 12:39
tylko pozazdroscic :) robi wrazenie...

pozdrawiam
goomisia

Wowka
08-08-2003, 12:52
Dziękuję za miłe słowa :oops: :oops: :oops:
Co do wielkości przestrzeni - to może chcieliśmy po prostu odreagować dotychczasowe warunki mieszkalne :wink:
A tak na poważnie to chcieliśmy zdecydowanie oddzielić część dzienną (wspólną) która tworzy jedną otwartą całość od części "prywatnej" na poddaszu - gdzie można będzie zaczerpnąć chwili samotności.

Jagna
08-08-2003, 14:22
Bardzo ładny. I duży. Fajnie, że w końcu możemy go zobaczyć. Gratuluję i zazdroszczę :P :D

Teska
08-08-2003, 19:35
bardzo ładny domek i kolor tynku tez....zwracam uwage teraz na tynki, bo sama musze trafic na kolorek...

Maluszek
08-08-2003, 20:36
Bardzo ładny domek :D
Wowka jaki to kolor tynku - coś takiego chcę zrobić u siebie :D

chmurka
08-08-2003, 21:46
Witam Wowka, szczerze podziwiam ten piekny dom. Dostojny, wysoki i taki "uporządkowany".GRATULUJĘ! :D

Wowka
09-08-2003, 18:19
Maluszek, Teska kolor tynku to KABE 1090. Nam się podoba. Współgra z kolorem dachówki, podbitki, rynien (Marley - miedziany), okiem (Urzdowski- meranti). Oczywiście brakuje jeszcze wielu eklementów wystroju zewnętrznęgo tj. uporzadkowania terenu, wyłożenia podmurówki klinkrem, balustrad, a nawet schodów :P .
Na razie koncentrujemy się na wnętrzu (cóż wigila coraz bliżej :wink: )
Od poniedziałku wchodzą "do akcj) malarze. Ich cena jest rewelacyjna - 1 zł za m2 na czysto, bez względu na ilość metrów :D :D . W tym nawet faktura Vat. Widziałem ich pracę na innej budowie - bez zastrzeżeń.
Zobaczymy jak będzie u mnie. Potem panele, glazura, terakota, kominek i dalszy ból głowy przy wyborze kinkietów, zyrandoli, kontaktów, a nawet szczotki do "kibla" :evil:

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za b. ciepłe słowa o "naszym dziele"

Pozdrawiam

Yogi66
13-08-2003, 10:01
Fajny, gratuluję. Jaki to projekt?

fromel
13-08-2003, 13:59
Gratulację, to naprawdę ładny dom.
W na zdjęciach i w opisie znalazłem odpowiedzi, więc nie będę Cię więcej nękał, no chyba że później.

:D

Wowka
13-08-2003, 18:28
Yogi - projekt jest indywidualny, prawdziwa książka życzeń i zachcianek za realizację których trzeba było słono niestety płacić (dotyczy to zwłaszcza dachu)

fromel - nie ma sprawy "nękaj" pytaniami ile tylko chcesz.

Pozdrawiam

Wowka
14-08-2003, 13:44
Kilka następnych zdjęć

http://foto.onet.pl/upload/29/93/_136697_n.jpg
widok z holu dolnego na jadalnię i salonik (jeszcze bez kominka, widoczne rury do rozprowadzenia ciepłego powietrza) Po prawej odstępstwo od planu a jednocześnie moja duma :wink: półokrągła ścianka spiżarni która zastąpiła "kanciatą"

http://foto.onet.pl/upload/42/45/_136695_n.jpg
widok z kuchni na jadalnię z wyjściem na taras. Niestety zabrakło nam "polotu :wink: by wstawić drzwi podwójne na werandę.

tczarek
14-08-2003, 14:10
Piękny i duży dom. Bardzo podoba mi się widik na drewniany sufit.

Marbo
14-08-2003, 20:27
Jaki masz kolor okien, o ile dobrze pamiętam to U - czy to nie aby M2?

jolana
14-08-2003, 20:29
Wielki i bardzo piękny...

GRATULACJE !

Wowka
15-08-2003, 21:06
Dom nie jest wcale aż tak duży. Ograniczyliśmy po prostu ilość pomieszczeń zyskując na powierzchni tych które powstały. Ponadto staraliśmy się tworzyć przestrzenie otwarte i w związku z tym zawsze mamy problem z udzielkeniem odpowiedzi na pytanie "ile macie pokoi" :wink: Parter zawiera kuchnię, jadalnię, salonik z kominkiem. Wszystko to bez jakichkolwiek drzwi połączone w jedną całość holem. Na parterze znajdują się także wiatrołap – przedsionek 16m2 z wyjściem poprzez podwójne drzwi na hol dolny, łazienka z kabina prysznicową oraz dwa pokoje. Jeden z tych pokoi do którego wchodzi się bezpośrednio z przedsionka z ominięciem holu jest „jak gdyby wyłączony” z życia rodzinnego. Nazywamy go pokojem dla listonosza (może to niezbyt fortunne określenie) i służyć będzie dla niezobowiązującego przyjęcia kogoś kto w sumie nie musi uczestniczyć w życiu naszej rodziny a przecież nie wypada „trzymać” rozmówcy zbyt długo w progu otwartych drzwi. Drugi pokój będzie pokojem gościnnym. Na parterze jest także małą spiżarnia (widoczna na jednym ze zdjęć schowana za półkolistą ścianą) .
Na poddaszu znajdują się sypialnie. Od strony północnej z wyjściem na taras sypialnia Pawła. Na południe z wyjściem na balkon Piotra. Nasza sypialnia zajmuje wraz z garderobą całą przestrzeń poddasza nad kuchnią i jadalnią. Doświetlona jest przez okno połaciowe oraz jedyne na poddaszu okno „proste”. Ponadto na poddaszu jest także biblioteka z pracownią komputerową. Biblioteka wraz z holem górnym tworzy jedną otwartą całość w kształcie litery L. Jest także druga łazienka, tym razem z wanną.

Marbo – nasze okna „Urzędowski” mają kolor mahoń meranti M1 byłaś blisko :P

tomek1950
25-08-2003, 20:38
Fajny dom. Dużo zyskał przez otwarte przestrzenie. Bardzo fajny pomysł na zaokrąglenie sciany. Dość "kantów" :wink:
Baaardzo mi się podoba.
Życzę miłej wigilii.

mbz
26-08-2003, 08:48
Przylaczam sie do gratulacji - bardzo piekny i okazaly dom :)

Noel
26-08-2003, 11:19
Bardzo ładny domek .... Ja już wyobrażam sobie nasz (chociaż w stanie surowym) ale wciąż widzę pustą działkę - brnąc niestrudzenie przez urzędniczą opieszałość i mnogość uzgodnień. Ale też pewnie przez to przechodziłeś..... Gratulacje

Wowka
09-09-2003, 11:19
No. Ściany już pomalowane, balkony wyłożone teralotą, schody zewnętrzne wreszcie wylane :P

Teraz czekam na przywóz zamówionych paneli, mebli kuchennych oraz montaż kominka.
Wigilia w nowym domu coraz bardziej realna. :P

http://obrazki.babiniec.pl/Boże%20Narodzenie/świąteczne%20okno.gif

Yogi66
09-09-2003, 12:36
Wowka - jak długo budowałeś? Daj namiar na architekta.

Wowka
10-09-2003, 08:18
tomek1950 - otwarte przestrzenie to jest właśnie to o co nam chodziło a czego kompletnie nie moga zrozumiec moi teściowie :wink:

mbz - dziękuję :oops:

Noel - tak przechodziłem, ale nie było to aż tak uciążliwe. Wszystko przed Tobą. Zwłaszcza tem miłe chwile gdy widzisz rosnące mury ...

Yogi66 - fundamenty to wrzesień 99'. Co do architekta to z czystm sumieniem ja osobiście bym go nie polecił. Zrobił kardynalny błąd w projekcie konstrukcji więźby i nie potrafił potem "z twarzą" ten problem zażegnać. Niemniej jeśli nadal chcesz to napisz na priv i namiary Tobie podam.

helga0
14-09-2003, 19:10
Boże, ale Wam zazdroszczę. Ja dopiero wybrałam projekt - jeszcze nie kupiłam i rozglądam się za działką:(((

Wowka
16-09-2003, 07:34
helga0 - wszystko jeszcze przed Toba i te miłe chwile gdy cieszysz się widząc rosnące mury. Ten oddech ulgi :) gdy dekarz kładzie na dachu ostatnią dachówkę i niestety także te momenty refleksji :-? gdy stwierdzasz, żeakurat to można byłoby zrobić inaczej ...
Pozdrawiam

Szadam
19-09-2003, 13:56
Wowka, zwiedziłem te twoje fotki czyli domek. Dla mnie BOMBA!

Wowka
25-09-2003, 10:20
szadam - dziekuję za miłe słowa :P
Wnętrze wygląda juz trochę inaczej. Chociaż przed chwilą dzwonił facet od kominków, że nie będzie go jutro a dopiero w środę :x (ale za to na pewno :wink: )

Jasiu
25-09-2003, 10:27
I co ? Był ?

Nasz kominkarz też pochodzi z Kuby - wszystko jest zawsze "maniana" (jutro), a to były targi, potem nie dowieźli farby, a teraz mu się spawacz rozchorował. Ostatecznie kominek ma stanąć w piątek. Hmmmm. Zobaczymy :evil:

woytek
25-09-2003, 12:57
Bardzo ładny - sufit te belki i drewienko. Czy to sosna? Możesz mi powiedzieć kto to robił? Mam bardzo podobną sytuację ma byc nad pokojem antresola narazie tylko belki wiszą nie oheblowane, a koncepcję mam podobną by to wykończyć jak u Ciebie.

Jedyną rzeczą która mi nie odpowiada to wysokość ścian parterowych, u mnie wyszło podobnie, wolałbym by ściany były niższe. Sprawę trochę u siebie zmieniłem podwyższając taras, optycznie lepiej to teraz wyglada.


pozdrawiam i gratuluję.
woytek

Wowka
25-09-2003, 13:23
Jasiu - o tym czy był będę mógł powiedzieć dopiero w środę (niestety) . Ale już w sobotę planuję (optymistycznie) pociąć 12m3 brzozy na 40 centymetrowe polana :-?

woytek - sufit (sosna) układaliśmy we dwóch z teściem - 2 dni roboty. Szlifowałem drewno tartaczne kątówką z przystawką oscylującą na papier ścierny z rzepami.
Niezby rozumiem ten fragment ze scianami. Ścian nie mam wcale wysokich - obecnie 270 cm. Proporcje możesz zobaczyć na zdjęciu jadalni na którym jest wyście na taras. Owszem dość wysoko są umieszczone betonowe belki konstrukcyjne pod sufitem
Pozdrawiam też Wojtek

Jasiu
25-09-2003, 13:38
To się mi środy pomieszały :)

Mój obiecał na piątek :-?

Na razie nic nie tnę - jakby co mam sąsiada co się opala holzgazem i koło domu mam 3 pryzmy drzewa - będzie trzeba to podjadę z taczkami :)

alice
17-10-2003, 12:22
Dom Super.Ja też mam nadzieję wprowadzić się na Gwiazdkę ,ale roku Pańskiego 2004 :wink: ,zobaczę czy będzie tak fajny jak Twój.

Wowka z innej beczki?Jakiej firmy masz maxa w jakiej cenie i jakie parametry

Pozdrwiam początkująca budująca

Wowka
17-10-2003, 12:52
alice - dzięki za b. miłe słowa. Widzę, że wielu z nas chce sobie sprezentowć coś dużego na gwiazdkę :P

Co do maxa to proszę oto link na www tej cegielni (w Sławkowie) z opisem maxa (ten za 1,69) http://www.cegtic.com.pl/oferta4.html

Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji Twoich zamierzeń.

alice
17-10-2003, 13:38
Wowka , nie ma za co dziękować.Po prostu , jak ktoś jest dobry w sprawach budowlanych i czerpie wnioski od innych, to ma dobry dom.Ja mam nadzieję , że po okresie zimowym( przed rozpoczęciem budowy) będę też trochę mądrzejsza.
:lol:

alice
17-10-2003, 14:45
Wowka , nie ma za co dziękować.Po prostu , jak ktoś jest dobry w sprawach budowlanych i czerpie wnioski od innych, to ma dobry dom.Ja mam nadzieję , że po okresie zimowym( przed rozpoczęciem budowy) będę też trochę mądrzejsza.
:lol:

alice
17-10-2003, 15:09
Przy okazji ,Wowka powiedz dlaczego wybrałaś Marleya miedź a nie plastik.Miedź jest lepsza,ale szybciej kradną.Wiem,że plastiki tej firmy też są dobre.

Kasia :lol:

alice
17-10-2003, 15:09
Przy okazji ,Wowka powiedz dlaczego wybrałaś Marleya miedź a nie plastik.Miedź jest lepsza,ale szybciej kradną.Wiem,że plastiki tej firmy też są dobre.

Kasia :lol:

Wowka
18-10-2003, 17:28
alice- Marley produkuje tylko rynny plastikowe :P a nazwa miedziany dot. koloru tego plastiku. Sadzę, ze złomiarze się jednak nie nabiorą. :wink:
Niemniej zgadzam się z Twoją wypowiedzią, że plastiki Marleya są dobre.
Pozdrawiam

bilbo
17-11-2003, 19:42
...nasze okna „Urzędowski” mają kolor mahoń meranti M1...

Właśnie wyszukuję wszystkiego o oknach Urzędowski.
Dziś przyjżeliśmy się im w salonie firmowym i jesteśmy urzeczeni. Wygląda na to, że nasze zamysły, by przyoszczędzić na oknach kupując PCVki (ewentualnie kolorowe) prysły jak bańka mydlana. Drewniane okienka to jednak coś zupełnie innego!
Wowka, mógłbyś się podzielić swoją opinią o oknach Urzędowski?
Dziś też byś je wybrał?
Na coś warto zwrócić uwagę?
Ile dają rabatu? (zdaje się, że jesteś specjalistą od rabatów :wink: )
/aha! To już znalazłem :-) 12% plus transport - a ile tych okien za 16kpln?)
Znalazłem na forum jakieś zastrzeżenia na temat uszczelek w tych oknach ( http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12656 ) - co Ty na to?
Na jakie inne godne uwagi firmy od drewnianych okien się natknąłeś w swoich poszukiwaniach?
Sorki, że trochę off topic, ale jesteśmy spragnieni informacji o tych okienkach.

pozdrawiam
Robert

Wowka
18-11-2003, 07:57
bilbo - ogólnie z tych okien jestem zadowolony :P . Dłuższe "wypracowanie" prześlę Tobie najdalej w czwartek na priv.
Pozdrawiam

Grzegorz63
18-11-2003, 21:03
Wowka, dlaczego na priv??? :(
Ja też chciałbym się czegoś dowiedzieć o oknach "Urzędowski"... :wink:

adamski
19-11-2003, 20:56
Wowka: pozwól że także przyłączę się do gratulacji! Śliczny domek, marzę o takim stanie jak Twój. U mnie na razie stan surwoy otwarty, więc z zainteresowaniem oglądam Twoje tynki i okna. Proszę napisz więcej o oknach Urzędowskiego.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w wykańczaniu domu
Adamski

Wowka
20-11-2003, 08:04
OK. Bilbo, Grzegorz, Adamski . Zgodnie z obietnicą trochę więcej o moich oknach Urzędowski.
Zakupu okien plastikowych w ogóle nie braliśmy pod uwagę. Zbyt są sztuczne i brakuje w nich czegoś co można nazwać "dobrym duszkiem, klimatem domu". Chodziliśmy po wielu hurtowniach budowlanych. Z wypiekami na twarzach oglądaliśmy ofertę okien na Katowickich Targach Budowlanych. Prwdziwy oczopląs. Spodobały nam się okna Urzędowski Meranti M1. Zdecydowały głównie walory estetyczne i ekonomiczne.
Kupiłem je w 2001 r. Cena była wówczas rewelacyjna. Za w sumie 17 okien (w tym 2 podwójne – balkonowe oraz 2 niestandardowe, wykonywane na wymiar) zapłaciłem równo 16 000 zł.
Początkowo zamierzałem te okna kupić w Salonie Firmowym „Urzędowski” ale sprzedający był „mało elastyczny” dawał niechętnie tylko 3 a potem 5% rabatu pod wieloma warunkami dot. terminu złożenia zamówienia, zadatkowania itd. Transport także miał być płatny. Zacząłem ofertę Salonu porównywać z ofertami dealerów. I co się okazało? Rabat 7-10 % przy zamówieniu tej wielkości to było ofertą wyjściową. Po prostu Salon Firmowy, by nie „psuć” ceny i nie narażać się na krytykę współpracujących z Urzędowskim dealerów sztywno trzymał się cen katalogowych. Dealerzy już takich skrupułów nie mieli. Wytargowałem najpierw rabat 11 czy też 12 procent a potem ogólną cenę „polubownie” zaokrągliliśmy do w miarę równej kwoty. Oczywiście transport był już wliczony w koszty sprzedającego.
Swojego wyboru sprzed ponad 2 lat nie żałujemy. Okna sprawdzają się dobrze. Są szczelne, nie roszą, zawiasy funkcjonuja OK. Zastrzeżenia co do suchego szklenia o których pisał Pchełek jak dotąd nie sprawdziły się. Montaż nie był wykonywany przez ekipę „firmową” lecz innych tanich fachowców którzy jak się okazało zrobili to równie dobrze. Zastrzeżeń i uwag dot. użytkowania okien jak dotąd nie mieliśmy. Czyli ewentualna gwarancja i tak minęła niewykorzystana. Parapety wewnętrzne mam wykonane z drewna sosnowego. Wykonał mi je sąsiad stolarz. Długo dobierał odpowiednie mieszanki bejc i lakieru by uzyskać odpowiedni kolor. Rezultat jego wysiłków jest pozytywny.
Jedna uwaga techniczna dot. zabezpieczania stolarki podczas prac budowlanych. Meranti cechuje się tym, że posiada porowatą powierzchnię. Brud i pył który wnika w drobne otwory jest trudno zmywalny. Konieczne jest niekiedy posługiwanie się np. miękką szczoteczką do zębów. Dlatego też naprawdę warto poświęcić odpowiednią ilość taśmy i folii malarskiej dla zabezpieczenia okien podczas prac tynkarskich, malarskich, ocieplania i wszystkich innych podczas których będą wydobywać się duże ilości pyłu i kurzu. Jednocześnie uprzedzam, że taśma malarska nie powinna zbyt długo być przyklejona do ramy. Niestety przy dużym nasłonecznieniu ma inklinację do „wulkanizacji” i wówczas jest trudno usuwalna.
W przyszłym roku czeka mnie pierwsze malowanie ram. No cóż, jest to główna moim zdaniem niedogodność okien drewnianych. Niemniej rekompensuje ją „ciepło” jakie w psychicznym odbiorze daje fakt posiadania tych okien.
Pozdrawiam

Grzegorz63
20-11-2003, 13:52
A to malowanie ram to zabieg czysto- konserwacyjny, czy zmusza Cię do tego pogorszający się stan powłoki???

Wowka
20-11-2003, 14:00
Nie powłoka jest OK i by była taka nadal chcę ją po prostu profilaktycznie zakonserwować. W sklepie firmowym powiedziano mi, że należy malować co 2-3 lata tylko po stronie zewnętrznej. Wewnątrz zdecydowanie rzadziej.

bilbo
20-11-2003, 16:47
Ogromne dzięki Wowka za "wypracowanie" :wink: - zawiera ono wiele cennych dla nas uwag.
Nam również bardzo odpowiada duszek zawarty w drewnianych okienkach. Urzędowski rzeczywiście kusi cenami i nie wykluczamy, że nas skusi, skoro na niego Ty i wielu innych forumowiczów nie narzekacie. Niestety jest też sporo głosów negatywnych :-( W każdym razie nas bardzo urzekło okno tarasowe typu HS (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=199695#199695) i możliwość jego wykonania będzie podstawowym kryterium wyboru producenta.

pozdrawiam
Robert

Yogi66
22-01-2004, 11:36
Świeta już minęły czyli prawdopodobnie mieszkasz już w nowym domu.
Możesz pokazać kilka mniej prywatnych zdjęć już wykończonego wnetrza?

Wowka
23-01-2004, 08:29
Niestety, ale jeszcze nie mieszkam :cry: . Na siłę właściwie to już mógłbym. Ostatecznie karnisze i częśc żyrandoli już wisi ale jeszcze drobne prace instalacyjne trwają... No i zakup tych nieszczęsnych mebli....
Okazuje się, że ze starego mieszkania właściwie niewiele mebli można zaadoptować do wystroju nowego domu.
Co do zdjęć to postaram sie coś "zawiesić" w przeciągu najbliższego tygodnia.
Z Wigilią co prawda się nie udało ale śniadanie wielkanocne w nowych murach bardzo ale to bardzo realne :P :P :P

Zresztą dochodzę do wniosku że dzień w którym przeprowadzimy się do nowego domu będzie świętem chociaż by wyłącznie z tego tylko powodu. :wink:

mikrus
23-01-2004, 13:39
Wowka - przestrzeń wyczuwa sie w wszedzie - imponujacy rozmach !!!
dziekuje ze dałeś mi okazje poznać Twój dom. Życze radosci mieszkania
pozdrawiam ciebie i rodzine
mikrus

Wowka
23-01-2004, 13:59
Dzięki mikrus za niezwykle miłe słowa i życzenia.
Wskazanie miejsca gdzie umieszczone zostały zdjęcia było z pewnością lepszym rozwiązaniem niż tłumaczenie "otwarte pomieszczenia bez drzwi" co usiłowałem uczynić na czacie.
Mam nadzieję, że jako już zarejestrowany Forumowicz częsiej będziesz pojawiał się na Forum.
Może pokażesz i zdjęcia swojej budowy? Liczę na to.
pozdrawiam

ara
23-01-2004, 21:53
Wowka, choć moje "królestwo" jest zaledwie miniaturką Twojej siedziby , to rozwiązania przestrzenne i filozofia otwartych pomieszczeń na parterze wydają się być podobne. I w związku z tą otwartą przestrzenią (pokój dzienny+ jadalnia+ kuchnia=40m. kw.) mam twardy orzech do zgryzienia- :roll: jak i jakie ułożyć płytki,by cała ta powierznia była miła oku:ciemniejsza ,czy jasna gama kolorów. ?Jak uniknąć monotonii ?Której firmy się trzymmać?
Szukam podpowiedzi również w galerii zdjęć . Byłabym baaardzo rada, gdybyś i Ty zaprezentował na zdjęciach miłościwie panującą u Ciebie p o d ł o g ę :D Czy to możliwe?

Przesyłam przy okazji pozdr. z Puszczy Jodłowej
ara

EDZIA
24-01-2004, 22:54
Wowka czy ja Ci już mówiłam że masz fest fajnisty ten dom. :wink: :D
Rzadko tu zaglądam i szczerze, ze wstydem przyznaję, że nie zauważyłam tu zdjęć Twojego pięknego domku. Na tych zdjęciach robi jeszcze większe wrażenie, zwłaszcza wnętrza, bardzo przestronne. GRATULUJĘ
pozdrawiam
Edzia

Wowka
26-01-2004, 13:00
ara płytki mam tylko w kuchni - duże 45x45. Pozostała cześć podłogi na parterze wyłożona jest panelami - dość odważnymi - wygląd starej podłogi "mrocznym zamczysku jak mówią dzieci :wink:
http://panele.classen.pl/podlogilaminowane/wzory/48571000b.jpg Podłogę mamy ciemną ale mam nadzieję, że będzie ten kolor pasował do mebli "klasycznych"
Starałem sie prawie na całą powierzchnię jadalni i holu i położyć panele bez dylatacji (długość 14,5m). Może się uda. Niemniej liczę sie z tym, że będę musiał kiedyś przeciąć podłogę w którymś miejscu kątówką i założyć listwę dylatacyjną.
Oczywiście jak ponownie wejdę w posiadanie "cyfrówki" to zawieszę kilka zdjęć.
Zasyłam i Tobie Pozdrowienia z Zagłębia Dąbrowskiego - chociaż zdaję sobie sprawę, że miejsce to jest mniej romantyczne niż uwieczniona przez Żeromskiego Puszcza Jodłowa .....

Edzia, zamieszczenie zdjęć mojego domu na Forum było między innymi spełnieniem starej obietnicy jaką dałem Tobie w Twoim wątku "Edzia". Pamiętasz?

Cieszę się, że po obejrzeniu zdjęć wyczuwacie tę otwartą przestrzeń. Taki był nasz zamysł architektoniczny i mam nadzieję, że udało nam się go uzyskać..... Chociaż wiemy także, że teraz zrobilibyśmy to jeszcze inaczej (czyli lepiej) :wink:

ara
26-01-2004, 17:42
wowka,twoja odpowiedź jest potwierdzeniem starej zasady,że niczego nie należy zakładać ! A ja nie wiedzieć czemu poprzestałam na fałszywym przekonaniu,że w otwartych przestrzeniach wszyscy jak jeden mąż układają płytki ! No i bęc: :roll: miast zimnej płytki (czy jak tu niektórzy mówią - k a f l a) oczom moim ukazał się szlachetny, drewniany panel. Tak czy inaczej dziękuję za skrupulatność.
pozdr.
ara :P

EDZIA
30-01-2004, 13:10
Edzia, zamieszczenie zdjęć mojego domu na Forum było między innymi spełnieniem starej obietnicy jaką dałem Tobie w Twoim wątku "Edzia". Pamiętasz?

Cieszę się, że po obejrzeniu zdjęć wyczuwacie tę otwartą przestrzeń. Taki był nasz zamysł architektoniczny i mam nadzieję, że udało nam się go uzyskać..... Chociaż wiemy także, że teraz zrobilibyśmy to jeszcze inaczej (czyli lepiej) :wink:

Wowka pamiętam, ale ośmielam się przypomnieć, że było to baaaaardzo dawno temu. Przez jakiś czas śledziłam prezentowane tu domy, ale po jakimś czasie straciłam nadzieję na zobaczenie tu Twojego domu :wink:
A Wasz zamysł zrealizowaliście wg. mnie w 100%
pozdrawiam
Edzia

bikosa
07-03-2004, 18:59
Wowka, bardzo łądny panel- jaka to firma, jak się sprawdza w użytkowaniu- szczególnie co z kurzem etc.?? i czy to normalny panel czy jakiś drewniany?? Będę dźwięczna. :lol:

Wowka
08-03-2004, 09:38
bikosa - jest to produkt firmy Classen Orzech włoski-deska więcej - http://panele.classen.pl/podlogilaminowane/48571000.htm
Twardość AC4. czyli z definicji powinny wytrzymać duże "domowe" natężanie ruchu :wink:
Układanie tego panelu było dość kłopotliwe. W paczkach jest aż 16 wzorów deski. Układałem podłogi razem ze "złota rączką" moim tynkarzem panem Sylwkiem. Była to niezła łamigłówka. By prezentowały się one właściwie należało identyczne panele układać w rzędach. Jest zasada, że koniec danej deski pasuje do początku deski tego samego wzoru. Ponadto należało zwracać uwagę by obok danego ciągu panelu dać ciąg paneli o kolorze, odcieniu, wzorze "współgrającym wizualnie" Dlatego też zaczęliśmy układanie od pomieszczenia które mam największą szerokość (10 m) tak by można było wykorzystać "końcówki" danego wzoru tam gdzie potrzebny był tylko ciąg np. 2-3 paneli tego samego rodzaju. Zresztą najlepiej ten panel prezentuje się właśnie na dużych powierzchniach. Co do kurzu to jak się domyślasz widać go. Jest to przypadłość charakterystyczna dla powierzchni w ciemnym kolorze.

bikosa
08-03-2004, 09:52
Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź!! :lol: Musze jeszze przemyśleć pod kątem tego kurzu :wink: Miłego mieszkania!! :D

pawelko
08-03-2004, 10:14
Witam,
Chciałem jeszcze zapytać czy instalowałeś okna przed czy po tynkowaniu wnętrz? Podobno trzeba najpierw tynkować a potem instalować okna - nie bardzo mi się to podoba. Jak było u Ciebie? Czy jesteś zadowolony z takiej kolejności?

Wowka
08-03-2004, 10:31
pawelko Okna wstawiałem zdecydowanie przed tynkowaniem. Nie było żadnego problemu z zabezpieczeniem ich przed zabrudzeniem (folia malarska, taśma malarska). Uwaga: przy oknach drewnianych musisz taśmę zerwać jak najszybciej po tynkowanu. Istnieje pewne niebezpieczństwo, że taśma po dłuższym okresie czasu "zwulkanizuje się" z drewnem. A już jak najszybciej musisz taśmy zerwać przy tenkowaniu zewnetrzym, gdy taśma i klej jest narażona na silna penetrację słoneczną. Moja ekipa od ocieplenia nie pozostaiała na ramach taśmy dłużej niż 2 godziny. Nawet dochodziło do tego, że najpierw oklejali okna do położenia gruntu. Potem zrywali to zabezpieczenie, by po kilku godzinach kleic podobnie przed położeniem akrylu. Było to troche drożej (niewiele) ale pewniej.
Pozdrawiam

jasas
09-03-2004, 14:46
Świetnie się prezentują wnętrza tego domu.

09-03-2004, 15:29
Oj, Wowka, cóż za piękne domisko. Przestrzeń imponująca.
Obecnie mieszkam z rodzicami w domu gdzie jest również full przestrzeni- podbnie jak Ty chcieli odreagować ciasnotę poprzedniego miejsca zamieszkania. Tutaj również trudno policzyć ilość pokoi, a na dodatek z podwójnego garażu zobili pokój i łazienkę. Tak więc miejsca pod dostatkiem :lol: .
Jednak w moim nowo budowanym domku ograniczyłam trochę tej przestrzeni na rzecz większej prywatności, mam na myśli to, żeby zamknąć się w salonie i spokojnie wypocząć czy poogladać film. Otwartą mam kuchnie z jadalnią.
Ach zamiast chwalić Twoje to ja piszę o swoim. Tak więc Wowka jeszcze raz suuuuuper domisko nic dodać nic ująć. :lol:

Wowka
10-03-2004, 08:22
jasas gorgu77 - dzięki za miłe słowa.

Co do prywatności to każdy z nas ma swój pokój a nawet jest jeszcze jeden "gościnny" w rezerwie. Można tam będzie "uciec się w samotność" gdy zajdzie taka potrzeba. Oby nie.
By nie zakłócać prywatności nas wszystkich domowników jeden z pokoi 3x3,5 m przeznaczyliśmy na niezobowiązujące przyjmowanie gości. Jest to boczny pokoik z wejściem bezpośrednio z wiatrołapu (3x4m). Gość może najwyżej usłyszeć domową krzątaninę lecz nie będzie jej widział a już na pewno nie będzie w niej uczestniczył. :wink: Wyszliśmy z założenia, że niezbyt elegancko jest przyjmować inkasenta, listonosza, czy też sąsiadkę która jak to się potocznie mówi "wpadła pożyczyć cukier" na schodach a jednocześnie nie musi ta osoba zakłócać domowej intymności.
Jakoś tak się złożyło, że nazwaliśmy ten pokoik "pokojem dla listonosza" :P
Pozdrawiam

10-03-2004, 13:19
Wowka, napisałeś, że kolor tynku to KABE 1090. Czy tak się nazywa firma? Bardzo ładny jest ten kolor i przyznam się, że chciałabym takowy u siebie.

Wowka
10-03-2004, 13:29
Tak, jest to nazwa producenta tych tynków . Powiem więcej - bardzo znanego i popularnego producenta :wink: Jego strona internetowa to: http://www.kabe.com.pl/
niestety ale ta strona jest obecnie w przebudowie :cry:

Coś nieco pisze min. na tej stronie - http://www.wodan.pl/cards/nevs/nevs_index.php?aa=22

Kupiłem Permuro 1090 jak ten kolor wygląda w rzeczywistości możesz zobaczyć na próbniku (palecie barw) u każdego dystrybutora czy też u większości wykonawców.

Wowka
07-04-2004, 08:42
Na stronie internetowej "mojego" wykonawcy kominków pojawił się kominek postawiony w moim domu http://www.kominki-godzic.pl/index/tradyc.html jest to kominek oznaczony nr TR28 (po kliknięciu foto jest powiększone).

Jedna uwaga do fotografii - co prawda ten konkretny kominek stoi w moim domu ale został cyfrowo dodany parkiet (gdy wykonywano fotografię nie było jeszcze wówczas podłogi) oraz dodany obrazek nad kominkem (u mnie jest coś innego). Ponadto kolor ściany (w głębi) jest w rzeczywistości oliwkowy o innym odcieniu.

Czyli Prawie jak Radio Jerewań :P :P :P
Ale poza tym wszystko się zgadza.... :wink:

bikosa
07-04-2004, 11:52
Piękny!! Ale numer z tym parkietem!! No Matrix!!

Anna Wiśniewska
07-04-2004, 12:02
Bardzo sympatyczny kominek!
Piękny w swojej prostocie, pasuje do każdego wnętrza.
Tylko podziwiać!

:lol:

Wowka
08-04-2004, 09:46
bikosa, Anna Wiśniewska - Tak się dobrze złożyło, że zarówno żonie jak i mnie podobaja się klasyczne formy obudów kominków. Czyli nie mieliśmy problemów z ustaleniem ile cegiełek klinkrowych, ile piaskowca, jaka belka nadkominkowa itd. Doszliśmy do wniosku że z taką eklektyczna różnorodnością materiałów to bedziemy mogli poszaleć przy budowie grila ogrodowego. :wink:
Całość naszego portalu została wykonana z marmuru "Złota Brzoza".
Aniu piszesz o prostocie wykonania (jako zalecie oczywiście :wink: ). Ta prostota została cokolwiek wymuszona ekonomia :cry: . Niestety ale każdy dodatkowy frez sporo kosztuje....

ara
08-04-2004, 12:10
Pewno, że ładny,bo niewyszukany. :D

A ja szukam kominka w wersji narożnej.
pozdrawiam
ara

Anula73
08-04-2004, 13:25
Wowka,

Cudowny ten panel, a'la mroczne zamczysko. Piekne uslojenie. Co to za firma i model ? bardzo prosze napisz mi gdzie go kuples, jaka jest cena i czy nie klika za bardzo przy chodzeniu. Szukam czegos jednolamelowego o podobnym uslojeniu, moze troszke jasniejszego.

Bede bardzo wdzieczna,
Anula

Wowka
08-04-2004, 13:58
Anula - prosze oto link do strony producenta (Classen )http://panele.classen.pl/
Panele kupiłem w cenie 45 złm2 minus nastoprocentowy upust za ilość. Sprzedawca dodał gratis (ponoć :wink: ) pianke na całość 3mm oraz transport.

Była zabawa z układaniem. Jest w paczkach 16 wzorów desek i dobieranie desek tak by się komponowały trochę trwało... Ale warto było.
Zasadą jest, ze początek panela pauje z końcem takiego samego panel. Czyli należy spinac na długość panele o tym samym wzorze- tworzy to wizualnie deskę o nieograniczonej długości.
Czy nie klikały? Klikały ale teraz już się uleżały...
Pozdrawiam

09-04-2004, 08:59
Wowka, bardzo lubię patrzeć na Twoją stronę ze zdjęciami. Ten Twój dom jest naprawde klasa.
Z mężem również stawiamy na klasyczne modele obudów. Jednak takie obudowy (marmury) kosztują, jak dla mnie, zbyt drogo (12000 i wyżej).

joyrad
09-04-2004, 09:47
Serdeczne gratulacje. Dom bardzo ładny, możesz być dumny.

zone
09-04-2004, 11:28
Bardzo ładny dom :D
jaka powierzchnia użytkowa i ilu domowników będzie w nim zamieszkiwać?

Wowka
13-04-2004, 07:57
gorgu77 - wbrew pozorom wykonanie portali kominka nie było aż tak drogie jak piszesz.

zone - dom ma powierzchni 280 m2 - i cała ta powierzchnia jest de facto użytkowa. Garaże i pomieszczenia gospodarcze są usytuowane w innym obiekcie. A mieszkamy (już !!!!! od soboty wielkanocnej :P ) w tym domu wraz z dwoma nastoletnimi synami.

joyrad - dzięki, oczywiście, że jestem dumny :wink: . Niemniej teraz wiem, że to i owo jednak zrobiłbym inaczej .....

zone
13-04-2004, 12:28
to pocieszające, bo myslałam że nasze użytkowe 160 - dla 3 domowników to za dużo (takie niestety słyszymy opinie :cry: )

ara
13-04-2004, 16:15
Wowka, miło byłoby popatrzeć na kolejne "odsłony" Waszego domu.
Czy my, sympatycy, możemy liczyć na kolejne fotki ? :roll:

pozdrawiam i życzę szczęścia w nowym miejscu na ziemi
ara

Gosia Łódź
13-04-2004, 19:42
Gratulacje z okazji zamieszkania w donku.
Samych radosnych i szczęśliwych dni.

filips
01-05-2004, 21:51
Ciao 8)

Gratulacje, sliczny domek nic dodac nic ujac - dolaczam sie do innych i prosze o fotki :) :D :lol: :P

Honorata
02-06-2004, 11:16
Bardzo piekny dom, dobrze wkomponowany w działkę, zdaje się ze starym drzewostanem?
Prosimy o więcej z wykończeniówki! A metarż rzeczywiście ponad "muratorową przeciętną", no, no :lol:

tola
02-06-2004, 11:33
Wowka, gratuluję pięknego domu, niech Wam się mieszka szczęśliwie.
Urzekł mnie drewniany sufit w górnym holu i stare drzewa wokół domu.
Proszę o zdjęcia wnętrz, na pewno jest co podziwiać. Pozdrawiam serdecznie.

czupurek
03-06-2004, 10:04
ładny domek postawiłeś, gratulki
niech się wam mieszka super
:P

Wowka
04-06-2004, 18:27
Honorata, tola, Czupurek Dziękuję za miłe słowa. I potwierdam - mieszka się nam tu b. super.... Tak drzewostan (grusze, jabłonie) są stare.
Co do zdjęć z wnętrz to zbieram się i zbieram .........

jasas
19-06-2004, 19:11
ten dom wygląda jak bunkier jest ciężki mało przytulny taki polski mało ciekawy nie zwracający na siebie uwagi nie dopracowany z zewnątrz projektowany dla osób o mało wyrobionnym poczuciu estetyki nigdy nie chciałbym mieć takiego domu.fatalnie wyglądają te przestrzenie nad oknami tak jak by ktoś miał kapelusz na czubku głowy. takie domy to przeżytki z poprzedniej epoki.taka architektura nie pojawia sie już w dobrych dzielnicach podmiejskich.podobają mi się wnętrza.wolę być szczery niż cedzić jak inni.z szacunkiem pozdrawiam.w 2005 zaczynam swoje dzieło budować i jak tylko będzie gotowe dam do krytycznej oceny forumowiczów.

benita72
20-06-2004, 13:46
[quote="jasas"].wolę być szczery niż cedzić jak inni.

Chyba "kadzić", a nie "cedzić".. :roll: Poza tym zdanie zazwyczaj zaczyna się z dużej litery, a po kropce daje spację, by tekst nabrał przejrzystości. Ale widocznie chęć wetknięcia szpilki Wowce była silniejsza niż zastanowienie się nad zasadami pisowni.. :wink: Po co chłopak ma mieć dobry humor..

Krystian
22-06-2004, 13:05
ten dom wygląda jak bunkier jest ciężki mało przytulny taki polski mało ciekawy nie zwracający na siebie uwagi nie dopracowany z zewnątrz projektowany dla osób o mało wyrobionnym poczuciu estetyki nigdy nie chciałbym mieć takiego domu.fatalnie wyglądają te przestrzenie nad oknami tak jak by ktoś miał kapelusz na czubku głowy. takie domy to przeżytki z poprzedniej epoki.taka architektura nie pojawia sie już w dobrych dzielnicach podmiejskich.podobają mi się wnętrza.wolę być szczery niż cedzić jak inni.z szacunkiem pozdrawiam.w 2005 zaczynam swoje dzieło budować i jak tylko będzie gotowe dam do krytycznej oceny forumowiczów.
Umieram wprost z ciekawości jaki będzie dom jasas...
lekki, przytulny, importowany, ciekawy, zwracający uwagę, dopracowany z zewnątrz, zaprojektowany dla osoby o silnie wyrobionym poczuciu estetyki.... na pewno wszystkim się spodoba (i będzie to pierwszy dom na tym forum, który spodobał się wszystkim...)
:wink:

jasas
24-06-2004, 13:54
to już nie mozna krytycznie spojrzeć na coś na tym forum bo ci wszystkie piórka wyskubią.haha.... i ta lekcja pisowni.niech żyje tolerancja!!!!!!

benita72
25-06-2004, 08:10
haha. Tobie nie podoba się dom Wowki, a mnie twoja pisownia. Wszystko w temacie. :roll:

Wowka
25-06-2004, 09:02
Kochani, dziękuje za miłe słowa..... ale doszedłem do wniosku, że nie warto polemizować z jasasem.
Facet ma po prostu „coś do mnie” . I bardziej niż Dom Wowki nie podoba mu się sam Wowka. Widocznie spotkaliśmy się gdzieś na Forum w jakimś wątku merytorycznym...
Tyle tylko, że ja byłem tam Wowką a jasas miał wówczas prawdopodobnie jakiegoś innego nicka. Jakiego? tego nie wiem. W każdym bądź razie na ogólna liczbę 7 napisanych postów jasas był uprzejmy aż 3 odnieść do mojego domu. Dość wymowne...

Nie będę polemizował z tym czy mój dom pasuje do przedmieść Włocławka (miasto jasasa) czy też nie. Z premedytacją „olewam” faceta który prawdopodobnie liczy na rozwinięcie w tym właśnie kierunku dyskusji i Wy bądźcie uprzejmi uczynić podobnie. A jeśli ja się mylę to przyjmijmy, że jasas po prostu wyraził swoją opinię do czego w sumie miał prawo.
Pozdrawiam i liczę na konstruktywne opinie i wypowiedzi.

jasas
25-06-2004, 14:07
,,A jeśli ja się mylę to przyjmijmy, że jasas po prostu wyraził swoją opinię do czego w sumie miał prawo"
zakończmy tą dyskusję jedynym mądrym zdaniem jakie pojawiło się odkad ośmieliłem się wyrazić swoją opinię na tym skostniałym forum.szkoda tylko że przy tej okazji pojawiło się tyle bezpodstawnych oskarżeń i kompleksów.jestem zupełnym nowicjuszem na forum 7 postów ale chyba mnie wyleczyliście.nie dorośliście żeby wysłuchać innych opinii.

osowa
02-07-2004, 11:47
Witaj ! :P
Dom masz SUUUUUPER !!!
Te wielkości...pogratulować :P podziwiam i podziwiam ... :roll: kiedy ja bede mieć taki ?

Marcel2000
03-07-2004, 21:30
Gratuluję domu. Piszesz Wowka, że już tam mieszkasz, ale są pewne rzeczy, które teraz byś zmienił, możesz zdradzićjakie?

nurni
10-07-2004, 21:59
Wowka - skoro zbudowałeś ten dom to znaczy, że Ci się podoba i to jest najważniejsze. W końcu Ty i Twoja rodzina będziecie w nim mieszkali i to dość długo jak przypuszczam. To że się komuś nie podoba, to normalne, ale to jego problem. Mnie akurat podoba się.
Gratulacje i życzę miłego mieszkania. :D :D

Pozdrawiam

kze
15-07-2004, 15:52
Dom wygląda na prawdę nieźle! Robi wrażenie, w szczególności te przestrzenie i 280m! A ile czasu poświęcasz na sprzątanie? Podobają mi się duże domy, ale te osobo-godziny potrzebne na sprzatanie troszkę mnie przerażają..

Pozdrawiam
Krzysiek

jan-stan
15-07-2004, 16:01
Mnie podoba się dom Wowki oraz to , że pisze tak otwarcie i przystępnie.
Natomiast nie podoba mi się to , że niektórzy tak ostro potraktowali
odmienne zdanie jasas-a. Ma do tego prawo , co prawda nie wykazał się
" wyczuciem " przedstawiając taką opinie na specjalnej stronie przeznaczonej dla domu Wowki ale cóż są ludzie i ludziska ...
Dlatego uważam , że takie wypowiedzi należy pozostawiać bez komentarza.

Ulaw1
15-07-2004, 20:01
Wowka - czy mogłabym Cię prosić o więcej aktualnych zdjęć z waszego domu ? Może coś więcej z wnętrza ? Nie żebym była ciekawa , jak się urządziliście :) ale interesuje mnie , jaki efekt mają takie okna i drzwi balkonowe ze środka. Bardzo mi się podobają takie duże okna. A wasz dom oglądam z przyjamnością już od dawna.
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i małżonkę.

Wowka
17-07-2004, 11:34
No, tak... mam spore zaległości w odpowiedziach na posty z tego wątku...
Co bym zmnienił budując (projektując) ponownie.. a więc:
- wyjście na taras z jadalni byłoby dwu a nie jednodrzwiowe,
- okna wstawiłbym 10 cm wyżej niż są. Niestety ale okazało się, że nie mogę dać aż tak grubego ocieplenia ze styropianu pod podłogi jak chciałbym.
- ocieplenie zewnętrzne - dałem 12 cm styropianu a mógłbym 15
a z pozostałymi niedoskonałościami to już się pogodziłem :wink:

Co do sprzatania... to niestety ale trochę jednak trwa...
Ile czasowo? Robi się to sukcesywnie i naprawdę trudno jest to obliczyć.

Zdjęcia z wnętrza.... hmmm.... muszę się w końcu zmobilizować..

Pozdrawiam

Ew-ka
17-07-2004, 12:00
Wowka czy powyżej 12 cm styrpianu jest jakaś róznica? Mówili mi,że 10/12 cm to max - potem to bez znaczenia jaka grubośc-nic sie nie ociepli więcej.....czy to prawda?

A domek - fiu , fiu, fiu ( zagwizdałam ) !!!!!!!!!!!!!!!
Zyczę samych szczęśliwych dni :D :D :D

Wowka
19-07-2004, 10:24
Ew-ka - to co Tobie ktoś mówił o styropianie nie polega na prawdzie. Nie wiem z czego Ty budujesz swój dom. Niemniej sądzę, że jedyne 10 cm styropianu przy scianie dwuwarstwowej to nieporozumienie.

np. przy ścianie z bloczka max 220 mm współczynnik k- wynosi:

styropian FS-15 10 cm - 0,3
styropian FS-15 12 cm - 0,26
styropian FS-15 15 cm - 0,22

Tak więc widzisz, różnice są jednak zauważalne. A koszt dodatkowych 3 cm styropianu to w sumie "drobiazg" w ogólnej kwocie kosztów ocieplenia.

Jeśli chcesz dokonać obliczeń sama - to proszę bardzo - http://www.kolmet.com.pl/Press/kalk_wsp_strat_ciepla.htm

mat76
27-07-2004, 15:36
Chatka super niezły bajer, ale ja mam jeszcze jedno pytanie znasz jakiś magiczny sposób na szy bkie wysuszenie a raczej osuszenie ścian?

bodzio_g
29-07-2004, 21:53
Hej.
Pozwól że i ja cośkolwiek napiszę.
Chacia ok, metraż też, ale:
-dach mógł mieć trochę większe okapy-zmieniły by się trochę proporcje
-troszkę nie widzi mi się elewacja zach.-za"łyse ściany" :wink:, albo źle rozmieszczone okna
-reszta imponująca!!!!
Poza tym wszystko to rzecz gustu, a o gustach nie powinno sie dyskutować.
Co do styropianu to wg mnie współ.0,3 styknie, chyba że masz rekuperator, bo przy wietrzeniu drzwiami i oknami ten współ (niższy) . to psu nu budę :wink:

ROBINSON
31-07-2004, 19:26
GRATULACJE! FAJNA CHATKA!

Wowka
08-08-2004, 10:22
Dawno mnie tu nie było..... więc do roboty.

Mat76- magicznego sposobu na osuszenie ścian nie znam. Osuszyła natura której należy dać czas na tę czynność. między położeniem tynków i wylewek a malowaniem ścian i montażem stolarki wewnętrznej oraz podłóg minęło na mojej budowie kilka "słonecznych" miesięcy.

bodzio_g - ta odległość pomiędzy nadprożami okien a okapem dachu powstała poprzez podjęcie decyzji o podwyższeniu ściany kolankowej o 1 maksa. Efekt zewnętrzny jest "taki sobie" ale wewnątrz same plus. Przy ścianie można prawie ,że stanąć i przystawić meble.
Ta ściana w elewacji zachodniej z wieloma wąskimi oknami kryje po swojej wewnętrznej stronie jedno pomieszczenie którym jest kuchnia wraz z jadalnią. Długość tego pomieszczenia wynosi ponad 11 metrów a szerokość 6 m. Takie rozmieszczenie okien pozwoliło na właściwe doświetlenie całego pomieszczenia (dodać należy jeszcze duże okno kuchenne od północy oraz drzwi na werandę i okno od południa) zresztą to pomieszczenie możesz zobaczyć na jednej z fotografii. Takie rozmieszczenie okien pozwoliło także na odpowiednie zawieszenie szafek kuchennych oraz postawienie kredensu centralnie na ścianie w jadalni.
Współczynnik k u mnie wynosi mniej niż 0.26 gdyż użyłem maksa nie 220 lecz 296. Zimą jest ciepło a latem też mikroklimat wewnątrz jest przyjemniejszy niż ten ukrop na zewnątrz.

Mat76, bodzio_g, ROBINSON - :D

AgnesK
12-08-2004, 12:09
Wowka, masz naprawdę piękny dom. I nie piszę tego tutaj, żeby Ci kadzić - bo i po co miałabym to robić? Każdy z nas wkłada w budowę własnego domu ogrom serca, pracy i wysiłku. Jeśli Wam się dobrze mieszka i jesteście z domu zadowoleni, to cudnie. Bo to właśnie jest najważniejsze.
Wowka, życzę Wam samych szczęśliwych dni w Waszym domu. I na pohybel wszystkim malkontentom :wink: .
Pozdrowienia serdeczne
Agnieszka

Ps. Jaką macie dachówkę?

Wowka
13-08-2004, 09:11
AgnesK - mam "maziatą" :wink: dachówkę średzką Jesienny Liść Robena

http://www.roben.pl/upload_module/wysiwyg/dachowki/jesienny_li.jpg

Z doświadczenia radzę (o ile się zdecyduje ktośc na te dachówkę) by kupić całość potrzebnej dachówki z jednej partii.
Gdy oglądałem tę dachówkę u różnych dystrybutorów to różniła się nieznacznie elementem koloru żótego który raz mniej raz bardziej był wpadający w odcień brązu.

Ps. Szukając foto do prezentacji natknąłem się na stronie Robena na informację o podwyżce od września cen na dachówki o 3 % i na inne wyroby o 6%

emems
13-08-2004, 13:52
Wowka......domuś.. marzenie.. cudo..

. i ten sufit drewniany........ piękny.........

deseczki robiłeś na pióro i wpust? i ile cie to kosztowało.. gdzie kupowałeś deski na ten sufit? i czy nad tym sa jakieś pomieszczenia urzytkowe czy tylko strych? :roll:

Pozdrawiam

Estech
13-08-2004, 16:49
Dzięki. Muszę więc jeszcze trochę popytać. Przy okazji ... fajna chata!!!

Ew-ka
14-08-2004, 15:14
oglądałam Twoj domek wiele razy i wciąż mnie nurtuje jedno-
- jak wygląda i jak rozwiązaliście od środka półokrągłą ściankę spiżarni- pomysł mnie zaciekawił, bo moja spiżarnia będzie wystająca na mieszkanie 2 bokami a po przeciwnej ścianie będzie kominek i tak sobie myślę,że półokrągła spiżarnia i półokrągły kominek - byłby może niezły duet :D ale nie wiem jak w spiżarni zagospodarować okrągłą ścianę :cry:
może kilka zdjęć , albo chociaż jedno? :wink:

Wowka
14-08-2004, 23:32
emems - te deski na suficie to właściwie atrapa spodu podłogi. Nad nimi jest dopiero właściwa konstrukcja nośna podłgi strychu (graciarni) też drewniana. Na strych wchodzi się przy pomocy schodów drabinkowych. A od czasu zamieszkania (kwietnia) byłem tam 2 razy :P

Estech czy ty to mat76 ?

Ew-ka - z tą scianką wewnątrz spiżarni nie było najmniejszego problemu. Zaokrąglony jest tylko ten jeden róg. Zaokrąglenie jest b. wyraźne i było jego wykonanie dośc uciązliwe dla murarza. Ale efekt końcowy nam się podoba. W środku na tej ścianie jest otwarty regał po drugiej stronie łuku kolejny a w środku świetne miejsce na miotłę mop i wiadro :P

Pozdrawiam

modulor
22-08-2004, 08:40
---

dzikus
25-08-2004, 11:12
Dom na prawdę imponujący - zazdroszczę mertarzu - mój domek jest sporo mniejszy (ok, 165m2) - a kilka pomieszczeń by się jeszcze przydało - jaką ma powierzchnię "dolna" część (salon+kuchnia+jadalnia+hall)?
Pozdrowionka :wink:

wprus
26-08-2004, 14:53
cóż..... jakaś słoma zalatuje. chyba daleko jest od ciebie do miasta ??

Wowka
26-08-2004, 17:26
dzikus - otwarta część na dole - salon+kuchnia+jadalnia+holl ma łącznie 96m2 powierzchni. Jeśli otworzy się szerokie podwójne drzwi do przedniego holu to wówczas ta powierzchnia wzrośnie do 112 m2.

Panie magistrze wprus - po pana odzywkach na Forum plus obelgach przesłanych w korespondencji na moje prywatne konto byłbym zaskoczony gdyby i tutaj się pan magister nie pojawił.
A co do wypowiedzi to i tak była ona jak na pana magistra łagodna. :wink:
Jeśli chodzi o odległość od miasta to informuję pana magistra, że wynosi ona 25 minut jazdy samochodem od centrum Katowic, 15 minut od centrum Sosnowca oraz mniej niż 10 minut od centrum Dąbrowy Górniczej. Czy jeszcze coś pana magistra interesuje?

Pozdrawiam.

Ew-ka
30-08-2004, 23:37
Wowka urczyście donoszę ,że jestem posiadaczką :wink: półokrągłej ścianki też od spiżarni .....Podpatrzyłam ja u Ciebie i zauroczyła mnie od pierwszej chwili... I taka teraz stoi w moim malutkim domku :D
Dzięki za to ,że umieściłeś zdjęcia ......

Wowka
01-09-2004, 08:03
Wowka urczyście donoszę ,że jestem posiadaczką :wink: półokrągłej ścianki też od spiżarni .....Podpatrzyłam ja u Ciebie i zauroczyła mnie od pierwszej chwili... I taka teraz stoi w moim malutkim domku :D
Dzięki za to ,że umieściłeś zdjęcia ......

Miło mi :P

Pozdrawiam

shago
18-10-2004, 10:57
wowka powiedz ile wybecelowałeś za ten domek.
nie podoba mi sie dach, wole dachy dwuspadowe, jak to mowią stodoły. ale powierzchni wewnętrznej i dachówki to ci szczerze zazdroszcze. i jeszcze ten pokoik dla listonosza, nawet o tym nie pomyslalem a to takie funcjonalne w czasach gdy listonosze beda sprawdzac czy abonamnet RTV płacisz. :lol: :lol: :lol:

Sonika
22-10-2004, 09:59
Bardzo mi się wszystko podoba, ale obiecałeś więcej zdjęć, a tu nic.
Popraw się Wowka. :wink:

abromba
20-12-2004, 22:36
Po prostu bardzo mi się podoba. Nie kadzę :wink:
Ale czy mógłbyś dać jakiegoś ogólniejszego linka na swojego wykonawcę od kominków, bo z tej strony z prezentacjami kominków tradycyjnych nijak nie mogę przejść dalej (lub bliżej).

Wowka
21-12-2004, 07:51
Witaj.
oto link http://www.kominki-godzic.pl/index/index2.html

Klikasz na menu i dalej wszystko już jasne.....

Pozdrawiam

Pietka
05-01-2005, 09:59
Wowka masz naprawdę super dom, podziwiam Waszą pomysłowość. Ja jestem na etapie oczekiwania na warunki zabudowy. Mój domek będzie miał powierzchnię użytkową ok.124m. a całkowitą 144m. Jestem ciekaw ile Cię wyniósł 1m powierzchni domu.
Ja mogę tylko pomażyć o takich przestrzeniach jak u ciebie.
Pozdrawiam i Życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

susu
05-01-2005, 12:51
Bardzo fajna chata. Gratuluję. Ja mam przykryte dachem 237 m2 i obawiam się, że to za dużo. Starsza córka zdaje w tym roku maturę a młodzsza ma 14 lat. za 5-6 lat możemy zostać sami z zoną w tej chacie.
Przymierzam się do takiego ogrzewania jak u ciebie, ogrzewasz już?

Krzysiek

kasztanka
06-01-2005, 12:28
super
ale nie badz zyla daj wiecej zdjec :-)
pozdrrr

anetacz
31-01-2005, 19:26
Bardzo sliczny, gratuluje!!!. Kominek ktory masz na jakiej zasadzie ogrzewa. Czy jest z plaszczem wodnym?

aha26
31-01-2005, 19:41
Domek jest przepiekny!gratuluje!

A-g-n-e-s
12-02-2005, 14:50
Domek miodzio.
Na górce gołonoskiej wyląda solidnie i dostatnio.
Wreszcie go wypatrzyłam "w naturze".Przynajmniej mi się tak zdaje,
że to ten :D

Wowka
01-03-2005, 20:19
Oj.... narobiło się zaległości w odpowiedziach... Dawno tu nie zaglądałem

A-g-n-e-s -
Domek miodzio.
Na górce gołonoskiej wyląda solidnie i dostatnio.
Wreszcie go wypatrzyłam "w naturze".Przynajmniej mi się tak zdaje,
że to ten
Cieszę się, że tak odbierasz mój dom.... Niemniej od Górki Gołonoskiej jest on położony w lini prostej jakieś 3-4 kilometry..... :wink:

anetacz
Bardzo sliczny, gratuluje!!!. Kominek ktory masz na jakiej zasadzie ogrzewa. Czy jest z plaszczem wodnym?
Ogrzewanie powietrzne kanałowe tylko grawitacyjne. O dziwo jakoś daje radę. Niemniej jest to ogrzewanie tylko wspomagające. Głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy.

aha26, kasztanka, susu - Dziękuję za miłe słowa.

Pozdrawiam

thalex
01-03-2005, 20:41
Zbudowałem..... mieszkam....
nie wątpimy i chętnie byśmy zobaczyli coś aktualnego....

czas odpocząć... co też i jak widzicie czynięwszyscy widzieliśmy jak się wylegiwałeś na płocie :D :D trochę to raczej leniuchowanie a nie odpoczynek,
pokaż jakieś nowe zdjęcia.

No przejeżdzam czasem przez Dąbrowę, może kiedyś uda mi się zobaczyć Twój dom. Czy widać go z którejś dróg, bielskiej czy katowickiej?

ara
01-03-2005, 21:05
A ja myślałam, że ten na płocie, co tak filuternie do nas mruga, to osobisty doradca Najlepszego Doradcy na Forum :D

Gratuluję mianowania !

A-g-n-e-s
03-03-2005, 08:46
Na samej górce to ja nie byłam,stąd napisałam,że chyba może na pewno mi się zdaje :D
(Jechałam "z poczty" w Gołonogu w stronę urzędu celnego a ponieważ
nie byłam kierowcą lustrowałam okolicę ).
A poza tym co to ,pokadzić nie można :D :D

Ja też tak chcę ! Tzn.wybudować a tu zima trzyma :evil:

EDZIA
23-12-2008, 13:57
Wowka Tobie i Twojej Rodzince Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
i nadchodzącego Nowego 2009 Roku składam najserdeczniejsze życzenia.

Aby ciepłych chwil w Waszym życiu było jak najwięcej,
a wszystkie dni w Nowym Roku były tak piękne i szczęśliwe, jak wigilijny wieczór.
Aby Wasze twarze i twarze Waszych najbliższych zawsze rozpromieniał uśmiech,
a przyszłość przyniosła ze sobą moc sukcesów.

Edzia z Rodziną