PDA

Zobacz pełną wersję : Ile czeka? z klejeniem terakoty po zrobieniu wylewki?



godul1
08-08-2003, 12:00
Wylałem podłogę w łazience w zeszlą sobotę. Grubość wylewki wacha sie od 8 do 12 cm. Na razie polewam to woda ale zastanawiam się jak dłuko polewać wodą i ile czekać potem z przyklejaniem terakoty? Może forumowicze mają jakieś doświadczenia i się nimi ze mna podzielą?
Z góry dziękuję za pomoc.

godul1
08-08-2003, 13:33
podciągam temat do góry. Może jednak ktoś ma coś mądrego w mojej sprawie?

Jasiu1881
08-08-2003, 14:30
min 3 tygodnie ale dla zdrowia zaleca sie 8 tygodni
Najlepiej na posadzce przykleic tasma klejaca kawalek foli i na drugi dzien jak go odkleisz to bedziesz widzial czy posadzka jest jeszcze wilgotna czy nie (ciemna plama pod folia - mokro)

godul1
08-08-2003, 14:37
czyli do klejenia terakoty podłoga musi być idealnie sucha tak jak w przypadku kładzenia paneli? Trochę psuje mi to charmonogram prac. myślałem że będę mógł wejść z tą terakotą troszkę wczesniej :x

Zbigniew Rudnicki
08-08-2003, 20:16
80 dni temu na 10cm styropianie robiona była wylewka, metodą tradycyjną z betoniarki.
Obecnie ułożona została terakota.
Musiałem w jednym miejscu przy ścianie dostac się do rurki położonej w styropianie, na folii leżącej na chudziaku.
Stwierdziłem, że pod styropianem jest mokro.
Przypuszczalnie w czasie wylewania, trochę wody z jastrychu spłynęło w dół.
Postanowiłem wstrzymać się z fugowaniem terakoty, aby wilgoć mogła się wydostać.

Jasiu1881
11-08-2003, 08:12
Wiesz jak to jest .
terakota raczej jest slabo przepuszczalna i teoretycznie nic sie nie stanie ale ciagle przez jakis czas bedziesz mial wilgotne fugi.Poza tym lepiej zawsze poczekac az nastapi przynajmniej wstepny skurcz betonu.
Beton jak wiesz calkowicie kurczy sie dopiero po 2 latach wiec trudno byloby tak dlugo czekac(po ok 120 dniach beton wykurcza sie juz w 85%) wiec po ok 60 dniach kiedy nastapilo calkowite zwiazanie i czesciowe wyschniecie oraz ponad 70% skurcz betonu mozna plytki kleic (producenci kleju pisza ze mozna szybciej ale wiesz jak to jest - ja wole zaczekac az podklad bedzie mial nieco nizsza wilgotnosc).Sa w sprzedazy kleje co to sie do takiego ekstremalnego klejenia nadaja np No1 -to jest chiba Dyckerhof-Sopro. moze tez byc CM 17. Wogle jak dajesz lepszy klej to generalnie lepiej sie to wszystko trzyma , choc nic nie zastapi doswiadczenia zawodowego wykonawcy. Niejednokrotnie kleilem na 2 dniowa wylewke i do dzis nikt nie dzwonil z reklamacja . :P