PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ANETA pracownia DOM NA PIĄTKĘ



lafela
11-01-2007, 12:29
Witam wszystkich!
Pomóżce proszę!!! co sądzicie o tym projekcie; wydaje mi się funkcjonalny. Napiszcie czy nie widzicie jakiś błędów i co byscie zmienili. Jak sądzicie, czy ten dom będzie drogi w budowie (wiem, że to względne, ale chociaż orientacyjnie.) Zdaję się na doświadczenie forumowiczów i dziękuję za pomoc.

Ola.
http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=277

e.kala
11-01-2007, 22:46
Domek funkcjonalny i wydaje sie niedrogi w budowie.

Z wad: 3 kominy a wiec duzo jak na taki domek i kuchnia trochę nieustwana i bez okna.

lafela
12-01-2007, 06:41
Dziedkuję bardzo za odpowiedź

okno jest w kuchni tylko nie widac go na wizualizacji, jest w projekcie, mam skany. O tych kominach nie pomyslałam, zresztą co mailam mysleć jak sie na tym nie znam:) Czy to mozna jakos zredukować, bo rozumiem ze więcej kominów to drożej?

Pozdrawiam

Ola

e.kala
12-01-2007, 10:40
Jeden komin systemowy to koszt około 2tys., a więc komin podraża budowę. Jednak kominek zewnętrzny jest ładny. Możecie go zlikwidować i nie będzie trzeciego komina. Sprawa do przemyślenia.

Hans Kloss
13-01-2007, 13:34
Jedna uwaga. Kominki zewnetrzny i wewnetrzny maja wspólny komin. To dom w zasadzie stricte parterowy, więc ułozony na wiekszej powierzchni. Potrzebujesz co najmniej 2 kominów dymnych do kominka i kotłowni. Trzeci, wentylacyjny wynika z usytułowania duzej łazienki. Teoretycznie możesz sie go pozbyć jak zmienisz układ pomieszczeń i dużą łazienkę dasz koło WC. Jesli nieco rozbudujesz komin w kotłowni (o dodatkowy kanał wentylacyjny) to zaoszczędzisz. Również na prowadzeniu instalacji (obie łazienki obok siebie). Ten projekt mozna chyba łatwo modyfikować bo z rysunku wynika, że ma mało scian nośnych. To duża zaleta.

kokuz
31-01-2007, 21:14
Witam! Ja przymierzam się do bardzo podobnego Projektu LENKA (http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=35&nazwa_projektu=LENKA) o Anecie też myślałem ale kuchnia wydaje mi się za mała. Pozdrawiam

lafela
02-02-2007, 10:08
Dzień dobry,
Lenkę też braliśmy pod uwagę, to są bardzo podobne domy. Mam pytanie- czy planujecie coś zrobić na poddaszu? czy zosatwiacie tylko strych? I jak szacujecie koszty budowy jeśli mozna spytac?

Pozdrawiam

Ola.

kokuz
02-02-2007, 12:33
Na początku na poddaszu zamierzamy mieć stryszek na niepotrzebne drobiazgi, a w przyszłości jak dół będzie za mały to kto wie. Jeśli chodzi o koszty to zakładam jakieś 200- 250 tyś oczywiście bliżej tej górnej granicy. Ale to tylko takie moje życzenia...

Atam
14-02-2007, 10:55
Witam! Również rozważam możliwość realizacji jednego z tych projektów tj. Aneta lub Lenka. Interesuje mnie przyszłościowo adaptacja poddasza.

pozdrawiam
Adam

kokuz
14-02-2007, 15:41
Witaj Adam! Jeśli jesteś zainteresowany adaptacją poddasza to Biuro projektów
IGN Projekty (http://www.projekty.ign.com.pl) wysyła mailem propozycję adaptacji poddasza. Lenka ma do zagospodarowania ok 55 m kw. powierzchni a zamiast jednej z garderob można zrobić schody na poddasze.

Ja już wybrałem projekt i nawet go zakupiłem. Jest to jednak LENKA.

Pozdrawiam

Atam
15-02-2007, 11:11
Dzięki za podpowiedź, skorzystam i gratuluję decyzji i wyboru projektu.
Kiedyś telefonicznie w jednym z biur dowiedziałem się, że projekt Aneta jest nowy i nie mają jeszcze adaptacji poddasza, zaproponowali inny projekt z poddaszem użytkowym.

Podobają mi się oba projekty - Lenka i Aneta. Bardziej skłaniałem się do Anety, ponieważ dach jest prosty i wydaje mi się, że będzie troszkę tańsza w budowie. Lenka jest jednak projektem, w którym wszystkie pomieszczenia są jak dla mnie odpowiednie powierzchniowo i podoba mi się ich rozkład. W Anecie chciałbym zrobić trochę zmian.

pozdrawiam

lafela
15-02-2007, 11:32
Jak fajnie, że ktoś jest jeszcze zainteresowany tymi projektami. Aneta to nasz faworyt. Też zostaliśmy poinformowani, że nie ma realizacji tych projektów.
Poddasze można zaadaptować, na skanach widać, że wychodzą 2 pokoje i łazienka.Nie są one jednak zbyt wysokie, w najwyższym miejscu jakieś 2,30m.
My myslimy czy nie zrobić trochę wyżej podnosząc dach.
O jakich zmianach myslicie w Anecie?
My chcielibyśmy powiększyć garaż, zmienić trochę ustawienia okien. Byliśmy wczoraj u pani architekt i ona stwierdziła, że dom jest mało przestzrenny, że ona zrobiłaby salon razem z holem itp. Ale takie cos mi nie odpowiada, fajnei ze kuchnai jest częściowo odzoelona, a jednoczesnie z jadalnią. Zresztą kazdemu ma prawo podobać się coś innego. Napiszcie o czym Wy myślicie.
Pozdrawiam.

twisnia
15-02-2007, 16:33
Witaj Adam! Jeśli jesteś zainteresowany adaptacją poddasza to Biuro projektów
IGN Projekty (http://www.projekty.ign.com.pl) wysyła mailem propozycję adaptacji poddasza. Lenka ma do zagospodarowania ok 55 m kw. powierzchni a zamiast jednej z garderob można zrobić schody na poddasze.

Ja już wybrałem projekt i nawet go zakupiłem. Jest to jednak LENKA.

Pozdrawiam


fajnie że kupiłeś projekt LENKA ja też jestem zainteresowany tym projektem i jeśli zaakceptują go w gminie (uzgodnienia dotyczące zagospodarowanie działki) to też go kupię. Chciałbym zapytać kiedy planujesz zacząć budowę. I jeśli nie masz nic przeciwko to wymieńmy się np e-maile.

Atam
16-02-2007, 12:40
My również chcieliśmy podnieść dach, zastanawia nas korytarz przy pokojach czy w rzeczywistości nie będzie za bardzo wąski. Myślimy o połączeniu jadalni z kuchnią i wygospodarowaniu miejsca na spiżarnię. Ciekawe jak w praktyce wyglądałoby to okno narożne w jadalni. Chcemy oddzielić kuchnie od salonu - traci na uroku, ale jest praktyczne. Rozważaliśmy poszerzenie domu z prawej strony o ok. 1m, powiększyłoby to pokoje no i mógłby być trochę szerszy ten korytarz. Zastanawiamy się też nad garażem 2 stanowiskowym.

pozdrawiam

lafela
16-02-2007, 13:13
Dziękuję za odpowiedź, co do okna naroznego to raczej je zlikwidujemy, zrobimy jedno w kuchni i drugie na bocznej ścianie w jadlani. Niewykluczone też ze zrobimy opcję ewentualnego zamknięcia kuchni, w tym projkcie to nie ma problemu. Garaz dwustanowiskowy tez bierzemy pod uwage, bo gdzie trzymac nawet te rowery, sanki itp. Tylko jak sie to poprzelicza wszystko, adaptacje poddasza tez tzreba zrobic samemu to zblizamy sie do cen za projekt indywidualny niestety:(
pozdarwiam

Atam
18-07-2007, 16:52
Wybrałem jednak inny projekt, troszkę szkoda bo domek Aneta przypadł mi do gustu, ale musiałbym robić dużo zmian. Wybrałem projekt Lote II z archipelagu. Niestety w nowym projekcie nie ma tak zadaszonego tarasu i kominka na zewnątrz, a to było dla nas ważne.

pozdrawiam

p_piatek
16-08-2007, 20:29
witam,
My również przymierzamy się do zakupu "Anetki" , zmiany jakie chcemy wprowadzić to 2-u stanowiskowy garaż i otwarta kuchnia, zastanawiamy się również nad zmianą wejścia do garderoby od sypialni oraz wyjścia na powiększony taras przez sypialnie przy salonie zamiast okna??? ciekawe co powiedzą na to przy adaptacji projektu??? moze nie tyle co a ILE ;-)
Pozdrawiamy

RENATA F
20-11-2007, 19:51
WITAM!
Po długich przeszukiwaniach forum nie znalazłam nikogo, kto budowałby dom Aneta, a ja właśnie rozpoczęłam budowę i chętnie wymieniłabym uwagi i doświadczenia z osobami, które ten dom budują.
Pozdrawiam Renata F :)

Szklana
13-12-2008, 11:52
Witam serdecznie.

Ja również przeszukałem wszystkie fora i nie znalazłem nic na temat Antety na 5-tkę. A szkoda, bo zamierzamy ją postawić. Projekt oszczędny, fajna ergonomia dla 3,4 osób (na razie jest nas dwoje, a ma być 3 :))

Zastanawia nas tylko wersja z podwójnym garażem.

Jak wasza budowa? Skończyliście już? Plusy minusy tego projektu.

Wiem, że mineło sporo czasu od daty zamieszczenia Twojej informacji, ale... może zajrzysz tu czasem. Pozdrawiam serdecznie

Rebeka
15-07-2009, 20:11
Wszystko wskazuje na to,że będziemy budować ten domek :D :
podaję link:
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/aneta/277/rzuty

Co sądzicie o tym projekcie.Wydaje nam sie prosty jak konstrukcja gwożdzia. Dostaliśmy propozycję adaptacji poddasza. Ok 40m przy kącie 25st.,spokojnie 2 pokoiki +łazienka.
Na dole kilka przeróbek:
-salon wydłużyć kosztem tarasu (nie zalezy nam na zadaszeniu bo zabiera słońce,taras będzie drewniany)
-wydłużyć garaż o np.1m. Mam nadzieję, że nie zburzy to proporcji budynku
-schody w miejscu garderoby na dole
-połaczyć pokoje 5+6 i zrobić naszą sypialnię ze sporą garderobą. Troszke oddać garderobie pod schodami,
-trochę kuchni oddać witrołapowi aby zmieściła się tam szafa
-kuchnię i jadalnię połączyć, wydzielić małą spiżarnię, a resztę częściowo zamknąć na salon
-jadalnię przenieść do salonu.Będzie powiększony wiec sie wszystko powinno zmieścić
To chyba najważniejsze zmiany, które planujemy.Domek nam się podoba.Plan przewiduje dach dwuspadowy o nachyleniu 45st. dla domu z poddaszem lub 12-22st. dla innych domów. Nie wiemy czy dach 25st. trzeba będzie zmieniać, czy jest jakaś "tolerancja" ?
Proszę piszcie,co sadzicie o tym projekcie.
POzdrawiam :)
Gosia

gourmand
25-07-2009, 18:41
Witaj Gosiu,
minęło kilka dni od twojego postu, jednak zabiorę głos w sprawie cię nurtującej. Po kolei, salon - powiększenie jak najbardziej (nawet "mój architekt" zrzęda przychylił się do tego). Taras - też się przyda. Można pod nim ukryć również wlot rury doprowadzającej powietrze do kominka. Kuchnia - proponowane przez ciebie rozwiązania są racjonalne. To tobie w tym domu ma być wygodnie. W razie potrzeby, możesz przesunąć ściankę w głąb salonu, jednak nie za dużo, gdyż wejście mogłoby się okazać zbyt wąskie. Wentylację sugeruję wykonać poprzez osobny kanał, który można ukryć w np. szafie wnękowej wiatrołapu i zakończyć kominkiem dachówkowym, jeśli dom będzie kryty dachówką. Okna w kuchni - raczej jedno szerokie na ścianie frontowej, wyżej osadzone z uwagi na baterię zlewozmywakową !!!). Wyższe osadzenie i szerokość nie zakłóci proporcji elewacji z uwagi na to, że innych okien na tej ścianie nie ma. Garaż - nie tylko wydłużyć o jeden metr ale i poszerzyć o tyle samo, oczywiście w kierunku drzwi wejściowych. Ten zabieg poprawi znacząco jego funkcjonalność. Okienka - w zależności od ustawienia domu w stosunku do stron świata, od północy raczej nie.
Podcień nad wejściem - sugeruję wydłużyć do ściany szczytowej domu. Adekwatnie do tego wyrównać dach. Jeśli się na to zdecydujesz, należy pamiętać o tym przy zamawianiu więźby dachowej.
Jeśli już dotarliśmy do dachu - 45 stopni to sporo. Architekt i tak musi go przeprojektować. O ile się orientuję, to samodzielne zmiany nie mogą wynieść więcej jak 5 stopni.
Zwiększenie kąta nachylenia dachu o 20 stopni znacząco wpłynie na wysokość domu, a tym samym, zmienione zostaną jego proporcje. Dach może go po prostu zdominować. Prawdopodobnie należało będzie go wyżej posadowić i przez to "dodać" optycznie trochę ściany.
To tyle na niedzielę, może coś się przyda.
Powodzenia.

Rebeka
27-07-2009, 19:44
Witaj Gosiu,
minęło kilka dni od twojego postu, jednak zabiorę głos w sprawie cię nurtującej. Po kolei, salon - powiększenie jak najbardziej (nawet "mój architekt" zrzęda przychylił się do tego). Taras - też się przyda. Można pod nim ukryć również wlot rury doprowadzającej powietrze do kominka. Kuchnia - proponowane przez ciebie rozwiązania są racjonalne. To tobie w tym domu ma być wygodnie. W razie potrzeby, możesz przesunąć ściankę w głąb salonu, jednak nie za dużo, gdyż wejście mogłoby się okazać zbyt wąskie. Wentylację sugeruję wykonać poprzez osobny kanał, który można ukryć w np. szafie wnękowej wiatrołapu i zakończyć kominkiem dachówkowym, jeśli dom będzie kryty dachówką. Okna w kuchni - raczej jedno szerokie na ścianie frontowej, wyżej osadzone z uwagi na baterię zlewozmywakową !!!). Wyższe osadzenie i szerokość nie zakłóci proporcji elewacji z uwagi na to, że innych okien na tej ścianie nie ma. Garaż - nie tylko wydłużyć o jeden metr ale i poszerzyć o tyle samo, oczywiście w kierunku drzwi wejściowych. Ten zabieg poprawi znacząco jego funkcjonalność. Okienka - w zależności od ustawienia domu w stosunku do stron świata, od północy raczej nie.
Podcień nad wejściem - sugeruję wydłużyć do ściany szczytowej domu. Adekwatnie do tego wyrównać dach. Jeśli się na to zdecydujesz, należy pamiętać o tym przy zamawianiu więźby dachowej.
Jeśli już dotarliśmy do dachu - 45 stopni to sporo. Architekt i tak musi go przeprojektować. O ile się orientuję, to samodzielne zmiany nie mogą wynieść więcej jak 5 stopni.
Zwiększenie kąta nachylenia dachu o 20 stopni znacząco wpłynie na wysokość domu, a tym samym, zmienione zostaną jego proporcje. Dach może go po prostu zdominować. Prawdopodobnie należało będzie go wyżej posadowić i przez to "dodać" optycznie trochę ściany.
To tyle na niedzielę, może coś się przyda.
Powodzenia.

Witaj,
bardzo dziękuję za odzew i Twoje spostrzeżenia.W większości się zgadzam.Czyżbyś "zabierał się" dobudowy ANETY? :D
Co do salonu: o ile powiększasz salon?Czy likwidujesz zupełnie taras, czy tylko zmniejszasz zadaszenie.Nie zależy nam na zadaszeniu, ale z drugiej strony nie chcielibyśmy aby salon stał sie "kiszkowaty".
Co do kuchni:takie właśnie rozwiązanie wydaje mi sie fajne.Podoba mi się też to zaproponowane w projekcie,ale wtedy kuchnia musiałaby być większa (a przez to cały domek na dole) Z oknami jak najbardziej jestem za tym, aby było jedno w kuchni i jedno większe w salonie.
Co do garażu:jaka jest szerokość garażu? Czy poszerzenie go o 1 m w stronę wejścia nie zburzy proporcji? :-? Zawsze bałam się aby nie wyszedł nam domek przy garażu (a nie odwrotnie).Tutaj nie mamy wyjścia bo działka ma 22m szerokości i garaż musi być od frontu,
Srony świata:myśłimy o lustrzanym odbiciu.Wejście do domku od pólnocnego zachodu. Północ wypada jakoś na "czubek garażu" a południe na "czubek"tarasu.Wieczorem słońce zajrzy jeszcze od frontu do kuchni.
Co do kąta dachu:chyba nie wyraziłam się dokładnie.Myślimy o parterówce z możliwością poddasza.Kąt ma być więc 22st (nie wiem czy trzeba będzie zmieniać te 25st. na 22st.).Poddasze przy 45st. to byłoby wielkie lotnisko.My szukamy parterówki,ale potrzebujemy 5 pokoi i typowa parterówa byłaby zbyt rozległa (=droga).Wymyśliliśmy więc, że domek typu ANETA to będzie kompromis pomiędzy parterówką i domkiem z poddaszem.Dostaliśmy rzut poddasza przy 25st.To jest ok 40metrów poddasza(2 pokoiki+łazienka dla dzieci).W sumie ok 160m to i tak więcej niż zakładaliśmy na początku,ale mamy dość schodów i dlatego kombinujemy w tę stroną.
To tyle póki co.Mamy ostatnio nad czym myśleć :o
Jeszcze raz dziękuję za odzew i czekam na jeszcze.
Pozdrawiam :D

Rebeka
27-07-2009, 19:44
Witaj Gosiu,
minęło kilka dni od twojego postu, jednak zabiorę głos w sprawie cię nurtującej. Po kolei, salon - powiększenie jak najbardziej (nawet "mój architekt" zrzęda przychylił się do tego). Taras - też się przyda. Można pod nim ukryć również wlot rury doprowadzającej powietrze do kominka. Kuchnia - proponowane przez ciebie rozwiązania są racjonalne. To tobie w tym domu ma być wygodnie. W razie potrzeby, możesz przesunąć ściankę w głąb salonu, jednak nie za dużo, gdyż wejście mogłoby się okazać zbyt wąskie. Wentylację sugeruję wykonać poprzez osobny kanał, który można ukryć w np. szafie wnękowej wiatrołapu i zakończyć kominkiem dachówkowym, jeśli dom będzie kryty dachówką. Okna w kuchni - raczej jedno szerokie na ścianie frontowej, wyżej osadzone z uwagi na baterię zlewozmywakową !!!). Wyższe osadzenie i szerokość nie zakłóci proporcji elewacji z uwagi na to, że innych okien na tej ścianie nie ma. Garaż - nie tylko wydłużyć o jeden metr ale i poszerzyć o tyle samo, oczywiście w kierunku drzwi wejściowych. Ten zabieg poprawi znacząco jego funkcjonalność. Okienka - w zależności od ustawienia domu w stosunku do stron świata, od północy raczej nie.
Podcień nad wejściem - sugeruję wydłużyć do ściany szczytowej domu. Adekwatnie do tego wyrównać dach. Jeśli się na to zdecydujesz, należy pamiętać o tym przy zamawianiu więźby dachowej.
Jeśli już dotarliśmy do dachu - 45 stopni to sporo. Architekt i tak musi go przeprojektować. O ile się orientuję, to samodzielne zmiany nie mogą wynieść więcej jak 5 stopni.
Zwiększenie kąta nachylenia dachu o 20 stopni znacząco wpłynie na wysokość domu, a tym samym, zmienione zostaną jego proporcje. Dach może go po prostu zdominować. Prawdopodobnie należało będzie go wyżej posadowić i przez to "dodać" optycznie trochę ściany.
To tyle na niedzielę, może coś się przyda.
Powodzenia.

Witaj,
bardzo dziękuję za odzew i Twoje spostrzeżenia.W większości się zgadzam.Czyżbyś "zabierał się" dobudowy ANETY? :D
Co do salonu: o ile powiększasz salon?Czy likwidujesz zupełnie taras, czy tylko zmniejszasz zadaszenie.Nie zależy nam na zadaszeniu, ale z drugiej strony nie chcielibyśmy aby salon stał sie "kiszkowaty".
Co do kuchni:takie właśnie rozwiązanie wydaje mi sie fajne.Podoba mi się też to zaproponowane w projekcie,ale wtedy kuchnia musiałaby być większa (a przez to cały domek na dole) Z oknami jak najbardziej jestem za tym, aby było jedno w kuchni i jedno większe w salonie.
Co do garażu:jaka jest szerokość garażu? Czy poszerzenie go o 1 m w stronę wejścia nie zburzy proporcji? :-? Zawsze bałam się aby nie wyszedł nam domek przy garażu (a nie odwrotnie).Tutaj nie mamy wyjścia bo działka ma 22m szerokości i garaż musi być od frontu,
Srony świata:myśłimy o lustrzanym odbiciu.Wejście do domku od pólnocnego zachodu. Północ wypada jakoś na "czubek garażu" a południe na "czubek"tarasu.Wieczorem słońce zajrzy jeszcze od frontu do kuchni.
Co do kąta dachu:chyba nie wyraziłam się dokładnie.Myślimy o parterówce z możliwością poddasza.Kąt ma być więc 22st (nie wiem czy trzeba będzie zmieniać te 25st. na 22st.).Poddasze przy 45st. to byłoby wielkie lotnisko.My szukamy parterówki,ale potrzebujemy 5 pokoi i typowa parterówa byłaby zbyt rozległa (=droga).Wymyśliliśmy więc, że domek typu ANETA to będzie kompromis pomiędzy parterówką i domkiem z poddaszem.Dostaliśmy rzut poddasza przy 25st.To jest ok 40metrów poddasza(2 pokoiki+łazienka dla dzieci).W sumie ok 160m to i tak więcej niż zakładaliśmy na początku,ale mamy dość schodów i dlatego kombinujemy w tę stroną.
To tyle póki co.Mamy ostatnio nad czym myśleć :o
Jeszcze raz dziękuję za odzew i czekam na jeszcze.
Pozdrawiam :D

MWM
11-08-2010, 12:05
Witam serdecznie.

Ja również przeszukałem wszystkie fora i nie znalazłem nic na temat Antety na 5-tkę. A szkoda, bo zamierzamy ją postawić. Projekt oszczędny, fajna ergonomia dla 3,4 osób (na razie jest nas dwoje, a ma być 3 :))

Zastanawia nas tylko wersja z podwójnym garażem.

Jak wasza budowa? Skończyliście już? Plusy minusy tego projektu.

Wiem, że mineło sporo czasu od daty zamieszczenia Twojej informacji, ale... może zajrzysz tu czasem. Pozdrawiam serdecznie

Podciagam temat.
Może teraz znajdzie się więcej amatorów projektu ANETA, albo jeszcze lepiej osób, które już postawiły ten domek.?
Bardzo chętnie wysłuchałbym cennych uwag z procesu realizacji.

MWM
11-08-2010, 13:17
Czy ktoś z ludzi którzy 3 lata temu planowali budować ANETĘ może pochwalić się doświadczeniami z realizacji??

Monikarat
14-08-2010, 16:07
witam,
ja również jestem ciekawa czy ktoś buduje domek Aneta,
mam już projekt
pozdrawiam

rania
18-08-2010, 13:31
Rowniez jestem ciekawa kto jeszcze buduje Anetke, a jeszcze bardziej kto juz ja zbudowal. Juz calkiem swietnie byloby ja obejrzec na zywo :-)

Monikrat, sasiadko ;-) - jakie zmiany planujesz zrobic w Anetce? Kiedy rozpoczynasz budowe?

Monikarat
18-08-2010, 20:33
zmian dużych nie przewiduję, ale z tą małą kuchnią coś trzeba zrobić, połączę ją z jadalnią ( nie będzie ścianki działowej) ,
budowa rusza na dniach,
pozdr

Aga i Krzysiu
10-11-2010, 12:58
Witam!
Właśnie zaczęłam budowę "Anety" w wersji z podwójnym garażem. Zmieniłam kuchnię - będzie wzdłuż całej ściany, zlikwidowałam narożne okno.

Pozdrawiam sympatyków ANETY

IZA30
10-11-2010, 13:04
projekt ok,choc nie jestem zwolenniczką tak przyczepionych garaży...okropnie mi się to nie podoba.Ale to tylko moje zdanie.jeżeli chodzi o wnętrze jest jak najbardziej ok.

karkol2004
10-11-2010, 13:29
Witam,
a może coś takiego
http://www.extradom.pl/projekt-domu-hobbit-iii-bsb1012.aspx

IZA30
12-11-2010, 06:35
Witam,
a może coś takiego
http://www.extradom.pl/projekt-domu-hobbit-iii-bsb1012.aspx

Nie kupiłabym tego projektu W ZYCIU.Umieszczenie sypialni jest okropne.Kuchnia jest mikroskopijnie mała.koszmar.Kiszkowate pokoiki.Co z zewnątrz jest ładny -wewnątrz -MASAKRA.

Monikarat
03-12-2010, 18:49
Witam,
moja anetka już stoi, ale biedna bez dachu......za to cała w śniegu ( ech....),
zmiany jakie dokonałam to spiżarnia kosztem kuchni i jadalni,
pozdrawiam

A.M.O.K.
26-01-2011, 08:04
Witam,
moja anetka już stoi, ale biedna bez dachu......za to cała w śniegu ( ech....),
zmiany jakie dokonałam to spiżarnia kosztem kuchni i jadalni,
pozdrawiam
Witam
Widziałem zmieniony projekt Anety ze spiżarnią kosztem kuchni, zapowiadał się ciekawie - w tym roku rusza jej budowa pod Włocławkiem.
Ja moją Anetę już wybudowałem, jestem na etapie wykończeniówki, projekt dość mocno pozmieniałem i wygląda ona mniej więcej tak: