PDA

Zobacz pełną wersję : Do budujacych z silikatow



ciesiel
08-08-2003, 14:43
Podzielcie sie prosze informacjami na temat szczegolow budowy Waszych scian zewnetrznych tzn
1.
rodzaj bloczkow (BSD, NFD, czy wpust - wypust), grubosc, na klej czy zaprawe, ze spoina pionowa czy bez (w przypadku kleju)
rodzaj ocieplenia (welna, styropian), grubosc (+ grubosc szczeliny jesli jest)
oraz w przypadku sciany 3 warstowej rodzaj elementow na sciane elewacyjna, grubosc
ew. inne szczegoly
2.
producent Waszych silikatow
3.
czy jestescie z tego rozwiazania zadowoleni, i czy z dotychczasowym doswiadczeniem zrobilibyscie cos inaczej

Planuje tez "wpuscic" sie w silikaty, ale nie jestem jeszcze zdecydowy czy 2 czy 3 wastwy i jakie grubosci (muru, ocieplenia, elewacji). Dom bedzie
parterowy (niepodpiwniczony) z uzytkowym poddaszem.

Pozdrawiam

08-08-2003, 17:59
Witaj!

320 m.kw z Silikatów z Teodorów, na wpust i pióro. Normalnie wystarczy 18 cm grubosci ale dałem 25 bo miłaem projekt betonu komorkowego i nie chcialem zmieniac stropu (węższa ściana inne rozpietosci belek.

Muroawanie na klej od producetna: jest biały wiec potem mozna stosowac ciek\nki tynk wewnetrzny. U mnie poszlo na cłąy dom 130 worków kleju.

Material kupowałem bezpsrednio w teodorach. Wytargowałem 23% rabatu, na koniec dołozyli jedna palete tytułem popekanych wczesniej bloczków. W sumie wyszło ok. 38 zł za m.kw z transportem (spod Łodzi do Wrocławia).Transport ich był zawsze punktualnie. Gybym wziął 18 cm to bym zapłacił o. 30 zł m.kw z transpotrem to ..rewelacja

Materiał cięzki ale miom zdaniem bardzo dobry, nie trzeba wylewac wieńca na niskiej sciane kolankowej, nie trzeba podmurowywac pod stropem. Wada tego materiału z teodorów to to ze bloczki maja 250x250 sa więc kwadratowe i do przewiazywania murów trzeba przycinac lub zamówic 120x250.

Wada to potrzeba ocieplenia: ja ocieplam wełna mineralna Ecoroc-L 20cm.
Wiem , wiem ze to za duzo ale ja tak chce...a pozatym porozmawiam chętnie za 10 lat jak normy dojda do norm zachodnich

Ogólnie jestem jak najbardziej za tak. Sciany dziąlowe z 8 cm. Tyko tam gdzie w łazienkach chce schwoac odpływz uwywalki daje suporex 12.

Na wełne tynk Silikonowy

Pozdrawiam polecam

Krystian
09-08-2003, 02:24
Cześć ciesiel!
1.Bloczki NFD 25x25 i 12x25, na zaprewę cementowo-wapienną, ze spoiną pionową, ocieplenie - styropien FS-15 grubość 10cm , elewacja - cegła klinkierowa HANSON - 12cm. Do łączenia ściany naśnej z elewacyjną, oraz do zbrojenia nadproży używałem kotew i zbrojeń firmy HABE (f. belgijska)
2.SILIKATY KLUCZE
3. Jestem zadowolony, nic bym nie zmienił.
Powodzenia.

18-08-2003, 12:48
Tu Ivette!
Budujemy w Szczecinie. Cegła SILKA z Żabinka (k/Poznania) 18 cm - ściana zewnętrzna. Ściana nośna wewnętrzna 24 cm. Ściany działowe wewnętrzne - 8 cm. Ocieplenie 12 cm wełny mineralnej. Murujemy na zaprawę tradycyjną, bo dużo taniej. Bloczki na wpust i wypust i ściana jest bardzo równa. Narazie mamy dół i prawie całą górę stanu surowego. Murarze narzekają, że jest bardzo ciężka - 14,5 kg jeden bloczek i z tego powodu muruje się znacznie wolniej niż np. z Porothermu. Ściana równiutka, jak z klocków lego. Po informacjach z Niemiec uznaliśmy, że to materiał w sam raz dla nas. Jeśli chodzi o cenę, to cegły na wszystkie ściany wyszły tle, co Porotherm czy Poroton, pomimo, że SILKA jest mniejsza. Myślę, że dokonaliśmy dobrego wyboru - ale decyzja należy do Ciebie......... Pozdrawiam! Ivette