PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie



tidia78
21-11-2007, 21:36
[quote="tidia78"]CZESC -DZIEKI ZA ODZEW.

Sprawa jest taka ze nie mam ogrzewania a warunki techniczne sa bardzo ciezkie,bo

kotłowni na wegiel nie ma(brak miejsca na piec ,wegiel itp)
Piec gazowy(nie ma gazu)- a i ogrzewanie gazowe to spore wydatki
Piec elektryczny mozliwe ale z tego co czytam na forum to bankructwo
pompy ciepła i kolektory odpada za duzy naklad inwestycji

Wiec juz sam nie wiem. Co mam zrobic.

Jedyne co jest to kominek 14kw z dgp wlasnego wykonania,oraz zamontowany na komin wymiennik wody .temperatura na grzejniku po 45 min palenia to 50-60 st ale jest tylko 1 grzejnik,wiec nie ma co liczyc na temperature

To jest mój big big problem,nie dajacy mi zasnać.

Najlepiej to by bylo jak bym mial cos za paliwo stałe z rozprowadzeniem na grzejniki???
jak np piec kaflowy + podkowa ale to rozwiazanie jest dosc stare i malo praktyczne

Moze macie jakis pomysl??prosze wysilcie sie

NJerzy
21-11-2007, 21:39
Jakim budżetem dysponujesz na ten cel?

tidia78
21-11-2007, 21:41
CZESC -DZIEKI ZA ODZEW.

Sprawa jest taka ze nie mam ogrzewania ani wody c.w.u a warunki techniczne sa bardzo ciezkie,bo

kotłowni na wegiel nie ma(brak miejsca na piec ,wegiel itp)
Piec gazowy(nie ma gazu)- a i ogrzewanie gazowe to spore wydatki
Piec elektryczny mozliwe ale z tego co czytam na forum to bankructwo
pompy ciepła i kolektory odpada za duzy naklad inwestycji

Wiec juz sam nie wiem. Co mam zrobic.

Jedyne co jest to kominek 14kw z dgp wlasnego wykonania,oraz zamontowany na komin wymiennik wody .temperatura na grzejniku po 45 min palenia to 50-60 st ale jest tylko 1 grzejnik,wiec nie ma co liczyc na temperature

To jest mój big big problem,nie dajacy mi zasnać.

Najlepiej to by bylo jak bym mial cos za paliwo stałe z rozprowadzeniem na grzejniki???jakis piec Co naa niewiem wegiel,lub cos innego ale taki co moze stac w salonie czyli ładny piec,estetyczny itp

jak np piec kaflowy + podkowa ale to rozwiazanie jest dosc stare i malo praktyczne

moze tez klima z grzaniem.ponoc sa oszczedne nawet?

Wiem ze moj post jest haotyczny i bez skladu ale no nie wiem jak wam przyblizyc sytuaje.

Moze macie jakis pomysl??prosze wysilcie sie

tidia78
21-11-2007, 21:42
sory zmienialem post

tidia78
21-11-2007, 21:43
budzet no nie wiem a jaki bys chcial, wiesz nikomu sie nie przelewa i kazdy robi jak najtaniej i jak najlepiej.

kazdy oze jak moze.nie
co proponujesz?

NJerzy
22-11-2007, 08:58
Ustalić budżet, a potem porównać do niego dostępne rozwiązania.

tidia78
22-11-2007, 21:21
trudno mi powiedziec ile,mam duzo innych prac a pieniodze wiadomo szybko sie rozchodza. a kredytow nie biore. a ile myslicie ze potrzeba ??
2000
4000
6000
10000?

podajcie jakies rozwiazania w tych kwotach??

z gory dzieki?

NJerzy
23-11-2007, 10:57
Jak już masz kominek to go trzeba wykorzystywać. Do kompletu dostawiłbym bufor, 500-1000 litrów, z wbudowanymi grzałkami, tak aby tą wodę podgrzać w razie potrzeby prądem, ale w II taryfie. Ogrzewanie mieszane z DGP a tam gdzie nie dociera powiesić kaloryfery.
Co jeszcze można? Wymienić kominek na taki z płaszczem wodnym, wtedy bufor nabiera dodatkowego sensu. No i powiesić odpowiednią ilość grzejników.

psm
24-11-2007, 13:40
Panie Jerzy jesli wie pan cos wiecej na temat ogrzewania kominkiem zapraszam do tematu,potrzebuje informacji na ten temat,dzieki!!
http://forum.muratordom.pl/ogrzewanie,t117715.htm