PDA

Zobacz pełną wersję : Zimowanie doniczkowych iglaków w domu ?



slawek_wlkp
25-11-2007, 15:30
Witam!

Mam dwa iglaczki w doniczkach: tuja i jodła kaukazka, obecnie stoją na balkonie. Czy mogę je przezimować w domu w dziennym pokoju?
jest tam bardzo dużo miejsca i światła.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

paskud
25-11-2007, 15:39
Nie - zostaw je na balkonie i zabezpiecz ..

elutek
25-11-2007, 17:03
ja się podepnę, jeśli można :wink: 8)
- czy należy je podlewać? no, jak np. długo nie będzie padać :roll:

Mirek_Lewandowski
25-11-2007, 17:06
A jak myślisz?

paskud
25-11-2007, 17:11
pytasz rozumiem o takie zimujące gdzieś w doniczkach..?
nie tylko możesz podlewaqć, ale musisz, doniczka bardzo szybko wysycha i wiosną iglaki zimowane w ten sposób mogą być sine i suchuteńkie. Niestety doniczkę jest też łatwo zalać- zwłaszcza zima gdy tak szybko nie wysycha. Pamiętaj aby nie podlewać ciepłą wodą [zimna woda z kranu 12-15C to dal roślin wrzątek przy temp powietrza około zera] najbezpieczniej jest zebrać trochę śniegu i poukładać w doniczkach - podczas cieplejszych dni stopnieje, albo jeśli podlewasz wodą to wystaw ją w jakimś pojemniku na zewnątrz, niech nabierze temperatury otoczenia.

Pinus
25-11-2007, 18:39
„Posadź" (razem z doniczkami) w ogrodzie. Jeżeli nie masz własnego ogrodu to u znajomego. Wiosną wykopiesz z doniczkami i postawisz gdzie zechcesz lub wysadzisz do gruntu.
Odpadnhie Ci w ten sposób problem z podlewaniem, okrywaniem ... a rośliny najlepiej czują się w warunkach naturalnych (zbliżonych).
..

katerhasser
11-12-2007, 15:35
to ja z drugiej strony:

czy można trzymać jakieś iglaki na stałe w domu?
Przydałobu się w jednym miejscu coś zielonego na 1,5 m. wysokości ale wszelkie fikusy i inne palmy odpadają, bo nie są tak zwarte w swej zieloności. Taka thuja kolumna czy smaragd wyglądają idealnie ale czy są jakieś przeciwwskazania, żeby zrobić z nich roślinę pokojową?

wari
11-12-2007, 16:43
Uprawiane w gruncie potrzebują niestety zimy. Teoretycznie można byłoby je trzymać w pokoju, ale zimowanie jest konieczne. Obawiam się jednak, że musiałaby to być raczej szklarnia ze względu na duże wymagania co do intensywności światła.

Do okresowej uprawy doniczkowej w domu doskonała jest metasekwoja chińska - przez lata trzymałem taką wiosną i w lecie w domu, a jesienią na balkon (potrzebuje zimy i traci w tym czasie liście) - wstawiona w lutym do domu dawała piękne jasnozielone igły.

Do całorocznej uprawy domowej polecam araukarię, może byc zarówno chilijska araucaria araucana jak i uprawiana jako doniczkowy kwiat araukaria wyniosła Araucaria exelsa. A.exelsa dobrze wygląda szczególnie gdy w jednej doniczce jest posadzonych kilka roślin są dośc gęste, tyle, że ona także potrzebuje zimowego spoczynku, ale wystarczy 12-16 stopni.

Teska
12-12-2007, 12:45
Witam!

Mam dwa iglaczki w doniczkach: tuja i jodła kaukazka, obecnie stoją na balkonie. Czy mogę je przezimować w domu w dziennym pokoju?
jest tam bardzo dużo miejsca i światła.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

zostaw bedzie oki u mnie juz 4 rok zimuja...i nic im nie jest