PDA

Zobacz pełną wersję : Prowadnice rolet a parapet.



Jurek_Z
25-11-2007, 19:38
Do ramy okiennej mam przyczepione prowadnice rolet. Są one zamontowane we wszystkich oknach w ten sposób, że wystają o kilka milimetrów poniżej dolnej krawędzi ramy. Czy jest to prawidłowe wykończenie?
Zamierzam położyć parapety z płytek klinkierowych. Czy płytki należy ułożyć pod prowadnicą a szczelinę między płytkami a ramą okna uszczelnić silikonem? Jak wtedy uszczelnić szparę za powadnicą?
A może trzeba skrócić te prowadnice do poziomu ramy okiennej? :-?
http://img49.imageshack.us/img49/52/roletaoi1.jpg

Mice
25-11-2007, 20:20
Do ramy okiennej mam przyczepione prowadnice rolet. Są one zamontowane we wszystkich oknach w ten sposób, że wystają o kilka milimetrów poniżej dolnej krawędzi ramy. Czy jest to prawidłowe wykończenie?
Zamierzam położyć parapety z płytek klinkierowych. Czy płytki należy ułożyć pod prowadnicą a szczelinę między płytkami a ramą okna uszczelnić silikonem? Jak wtedy uszczelnić szparę za powadnicą?
A może trzeba skrócić te prowadnice do poziomu ramy okiennej? :-?

Z tego co mówił mi fachowiec od okien (mam identycznie jak Ty, parapety też będą z klinkieru) przy robieniu parapetów prowadnice są docinane pod kątem tak aby dolegały dołem do parapetu.
Od spodu okna jest taka szczelina/prowadnica w które np. parapety z blachy się wkłada. Nie wiem jak to z płytkami ale powinny dolegać do ramy + ew. wykończenie pianką lub silikonem. Ale tak jak napisałem to tylko info od okniarza, parapety dopiero na wiosnę będą.

Jepil
25-11-2007, 23:05
Jurek. Zdradź tajemnicę, jaki to jest system rolet? Fajnie dobrana kolorystyka prowadnic do ramy okiennej.

jareko
26-11-2007, 07:28
na 99% BeClewer
prowadnica z PVC oklinowana taśma w kolorze okien
Prowadnice z aluminium w innych systemach także mogą byc okleinowne tak samo jak okna

Jurek_Z
26-11-2007, 17:30
Jurek. Zdradź tajemnicę, jaki to jest system rolet? Fajnie dobrana kolorystyka prowadnic do ramy okiennej.
Okna i rolety REHAU.

Skoro nie ma innych odpowiedzi to rozumiem, że należy te prowadnice przyciąć tak jak opisał @Mice

kachna28
26-11-2007, 17:38
Sorry, że trochę nie na temat :oops: -ale jaki to kolor okien? -PIĘKNY :o

Jurek_Z
26-11-2007, 18:10
Sorry, że trochę nie na temat :oops: -ale jaki to kolor okien? -PIĘKNY :o
Złoty dąb - ale w rzeczywistości jest trochę jaśniejszy. To zdjęcie było robione wieczorem z lampą błyskową.

renia i arek chełm
27-11-2007, 14:48
Do ramy okiennej mam przyczepione prowadnice rolet. Są one zamontowane we wszystkich oknach w ten sposób, że wystają o kilka milimetrów poniżej dolnej krawędzi ramy. Czy jest to prawidłowe wykończenie?
Zamierzam położyć parapety z płytek klinkierowych. Czy płytki należy ułożyć pod prowadnicą a szczelinę między płytkami a ramą okna uszczelnić silikonem? Jak wtedy uszczelnić szparę za powadnicą?
A może trzeba skrócić te prowadnice do poziomu ramy okiennej? :-?
http://img49.imageshack.us/img49/52/roletaoi1.jpg


witam .
mam tak samo zamocowane prowadnice rolet, ale instalator prowadnic przed ich zamontowaniem przyciął je pod kątem 5 stopni (parapet klinlier)równając do okna. Trudno będzie (tak mi się zdaje) dociąć je teraz równi i ładnie. pozdrawiam.
ps. ja mam okna w kolorze ORZECH (prowadnice rolet również), wyglądają w rzeczywistości tak jak na tym zdjęciu.

bwojtek
27-11-2007, 15:03
Tak właśnie jestem ciekaw jak i czym ktoś chce docinać te prowadnice bez uszkodzenia okna...

pan od ciasteczek
27-11-2007, 19:57
Kilka dni temu zakończono u mnie montaż parapetów. Sytuację miałem identyczną, czyli okna + ocieplenie, klej.
Facet od parapetów klął na gości od okien (chociaż obie ekipy z tej samej firmy) że nie ucieli prowadnic przy montażu okien.
Gość stwierdził, że nie jest w stanie skrócić prowadnic gdy są zamontowane.
Musiał je więc wyciąć ze styro i dopiero ucinać.
Oczywiście trzeba było na nowo kleić styro wokół okien.
Myślałem, że tylko ja trafiłem na takich 'fachowców'.