PDA

Zobacz pełną wersję : kostka brukowa



woytek
11-08-2003, 08:36
Poszukuję brukarza - chcę wybrukować taras około 30 m kw, Piaseczno. Do tego 3 zejścia/ schodki z tarasu, taras na wys. 0,4 m nad poziomem terenu. Materiał - najchętniej kostka np. z Jadaru.
Wojciech Kulik

_VV
24-08-2003, 12:36
Witam!
Kostka z Jadaru?
U mnie Nostalit z tej firmy, dostał czarnych przebarwień, a dokupione 20mkw ma zupełnie inny kolor niż pierwotnie ułożone już 50mkw.
Po złożeniu reklamacji Pan Przedstawiciel nie oglądając kostki na miejscu wysmażył pisemko, że przebarwienia to tzw. wykwit wapienny. Takiego czegoś nie widziałem nigdzie na kostce. Wygląda to ohydnie! Lepiej wyglądałaby wylewka betonowa!
Polecam mocno zastanowić się, jest dużo innych firm...

Pearl
25-08-2003, 15:28
Ja w przyszłym roku wezmę kostkę z Budokruszu (chyba Dworską). Tanio, ale co do jakości to nie wiem nic. Poradźcie coś...

Pozdrawiam

Pearl

Teska
25-08-2003, 20:44
a Ja zamierzam połozyc kostke granitowa...w cenie 250 zł/ tone z tony jest około 7 m2...i bede miała swiety spokoj..swoja droga ta kostka cementowa jest duzo tansza?

woytek
26-08-2003, 13:53
Czy ta cena 250 zł za tonę to z transportem na miejsce?
woytek

marcin15
26-08-2003, 16:09
Teska,

Czy mogłabyś podać namiary na dostawcę kostki granitowej?

Marcin

Teska
26-08-2003, 21:47
kostka z transportem, alwe dokładnie nei wiem jak to jest z wiekszymi odległosciami.

kostke kupuje w okolicacxh szczecina w Żabowie

te

_VV
27-08-2003, 21:00
Tesca...

...kostkę można kupić też po 35zł/m2, a najtaniej z upustami znalazłem za ok 27zł
wcale to nie jest dużo tańsze niż granit, a efekt nieporównywlny...

nie wiesz skąd pochodzi ten granit kóry chcesz kupić?
pytałem kiedyś w Strzegomiu to krzyknęli mi 60 zł za m2, a 35 zł za piaskowiec z Suchedniowa

Pearl
28-08-2003, 06:55
Tesko może masz telefon do tego Żabowa (może choć nazwę firmy) - jestem ciekawy czy nie mają swojej placówki też w okolicach mazowieckiego. Może jak pisze _VV można ustalić miejsce skąd ta kostka do Żabowa dojeżdża.
Dla mnie kostka to temat "wiosenny"-tuż przed perturbacjami VAT-owskimi :evil: , ale lepiej wiedzieć coś wcześniej.

Pozdrawiam :wink:

Pearl

Teska
28-08-2003, 20:40
Obiecuje w przyszłym tygodniu podac namiary po prostu pojade do tego Żabowa i dowiem sie dokładnie, skad ja maja i jak ma sie transport dalej niz do szczecina, facet wspominał ze cena moze ulec zmianie na mniej jak wiecej sie tej kostki wezmie, my własnie umawiamy sie we trojke coby ja kupic,chce tam tez zamowic parapety maja tez okazyjne ceny .

hmm gdyby ktos nieccierpliwił sie to miejscowosc Żabowo woj zachodniopomorskie, i hurtownia granitów czy cos takiego..

Jasiu
29-08-2003, 07:53
http://www.swiat-kamienia.pl

Też mnie korci kostka granitowa, ale pewno dzieńgów nie chwatit :(

Ale pamiętaj Teska, że inną kostkę daje się pod trakty piesze (bodajże 6 cm), a inną pod samochody (chiba 12cm). A wielkość kostki ma wpływ na cenę i na wydajność m2/tona.

Mam do zrobienia ścieżke od furtki do domu (około 5 m2) i 60 m2 podjazdu. To pierwsze mogę zaszaleć :), ale przy drugim muszę uważać :(

Teska
29-08-2003, 08:15
Jasiu

Pan z Żabowa tez tak mowił...a ta kostak jest spora..nie takie ciupenstwo...pal licho my zaszalejemy...widzialam jak taka kosteczka wyglada...do domku od furtki mam 14 m...a do garazu 7 m

Jasiu
29-08-2003, 08:32
ścieżka - 14x1 = 14m2 + jakiś placyk cy_cuś? to wyjdzie około 20 m2
podjazd to minimum 7x4 = 28 m2, ale lepiej zrobić podjazd tak, żeby przed garażem można było postawić ze 2-3 samochody (parking dla licznie odwiedzających gości ;)) to już wyjdzie 50-60 m2

Razem 70 metrów jak nic, a to oznacza 10 ton :o

BTW. gdzies miałem namiar na kamieniołomy z dolnośląskiego, które kostkę 6cm sprzedawały po 160 złociszy za tonę. Dla nas za daleko, ale wraclawiaki mieliby jak znalazł :)

woytek
29-08-2003, 11:08
Witam!

Wybrałem rozwiązanie pośrednie.
Powierzchnia tarasu 55 m. kw. wyłożona bedzie kostką Novalit z Jadaru, natomiast obramowanie tarasu ( niby murek) zrobię z kostki granitowej (12.5 m. kw.)
Zejścia z tarasu ( trzy zejścia) też z granitu - dwa stopnie.

W okolicach piaseczna za tonę kostki granit. biorą 350 w tym transport jest ( tylko w obrębie piaseczna).
woytek