PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi pomiędzy garażem a budynkiem



ashca
26-11-2007, 11:25
Poradźcie proszę, czy dostane drzwi niższe niż standardowe. W tej chwili mam otwór wysokości 210 cm pomiedzy garażem a budynkiem, sle chciałam dać jeszcze 5 cm styropianu i 5 cm wylewki. Czy kupię drzwi np. 190 cm? Sprzedają takie? Sprawa jest bardzo pilna, bo za chwile wylewki, a ja nie wiem czy mogę ocieplić posadzkę, czy mam wylać tylko te 5 cm betonu.

zbigmor
26-11-2007, 11:26
Poradźcie proszę, czy dostane drzwi niższe niż standardowe. W tej chwili mam otwór wysokości 210 cm pomiedzy garażem a budynkiem, sle chciałam dać jeszcze 5 cm styropianu i 5 cm wylewki. Czy kupię drzwi np. 190 cm? Sprzedają takie? Sprawa jest bardzo pilna, bo za chwile wylewki, a ja nie wiem czy mogę ocieplić posadzkę, czy mam wylać tylko te 5 cm betonu.

A nie prościej będzie uciąć drzwi gotowe?

jkrzyz
26-11-2007, 11:28
Poradźcie proszę, czy dostane drzwi niższe niż standardowe. W tej chwili mam otwór wysokości 210 cm pomiedzy garażem a budynkiem, sle chciałam dać jeszcze 5 cm styropianu i 5 cm wylewki. Czy kupię drzwi np. 190 cm? Sprzedają takie? Sprawa jest bardzo pilna, bo za chwile wylewki, a ja nie wiem czy mogę ocieplić posadzkę, czy mam wylać tylko te 5 cm betonu.

Na wymiar na pewo zrobią.
Najpierw sprawdź, czy nie wystarczy przycięcie zwykłych drzwi

ashca
26-11-2007, 11:29
A te drzwi nie muszą mieć jakieś specjalnej uszczelki? I ucięcie by tą uszczelke naruszyło?

sebo8877
26-11-2007, 11:38
A te drzwi nie muszą mieć jakieś specjalnej uszczelki? I ucięcie by tą uszczelke naruszyło?

Uszczelak jak jest to w ościeżnicy i w progu !!!!

Tak wiec docinka drzwi nic tu nie zmienia

Sebo8877

Eltom
26-11-2007, 19:19
Poradźcie proszę, czy dostane drzwi niższe niż standardowe. W tej chwili mam otwór wysokości 210 cm pomiedzy garażem a budynkiem, sle chciałam dać jeszcze 5 cm styropianu i 5 cm wylewki. Czy kupię drzwi np. 190 cm? Sprzedają takie? Sprawa jest bardzo pilna, bo za chwile wylewki, a ja nie wiem czy mogę ocieplić posadzkę, czy mam wylać tylko te 5 cm betonu.

Zrób wszystko z posadzką jak chcesz, a później wytnij nadproże żeby wysokość drzwi była odpowiednia.
Tak jak już było napisane - zrobić możesz nawet drzwi na 150 cm przycinając odpowiednio, ale ... drzwi 190 to są strasznie niskie... Nie wiem ile Ty masz wzrostu, ale znaleźć znajomego z 190 cm to chyba dasz radę, nie? :)

ashca
26-11-2007, 20:15
Mąż ma 180 cm, a ja jestem niższa, więc będzie ok. Gości przez garaż nie będę ganiała :)

Eltom
26-11-2007, 20:21
Mąż ma 180 cm, a ja jestem niższa, więc będzie ok. Gości przez garaż nie będę ganiała :)

No można. A co z wnoszeniem różnych choinek, sof, szaf, stołów bilardowych, bagietek wystających z reklamówki? ;)
Ja tam musze mieć "luft" nad głową - inaczej źle się czuję.

Naprawdę zastanów się nad tymi nadprożami. Wszystko się da zrobić. 8)

dyz
26-11-2007, 21:05
Ashca - a czy czasem między garażem a mieszkaniem nie powinny byc drzwi AP30? Z tymi drzwiami już nie jest tak prosto jeżeli chodzi o nietypowe wymiary. W tej chwili nie pamiętam gdzie stoi zapis z takim wymogiem ale sprawdzałem jak mi projektant zafasował takie w dwóch miejscach.

elutek
27-11-2007, 06:58
Ashca - a czy czasem między garażem a mieszkaniem nie powinny byc drzwi AP30? Z tymi drzwiami już nie jest tak prosto jeżeli chodzi o nietypowe wymiary. W tej chwili nie pamiętam gdzie stoi zapis z takim wymogiem ale sprawdzałem jak mi projektant zafasował takie w dwóch miejscach.

zgadza się, ja też musiałam wstawić właśnie takie - blaszane :)

ashca
27-11-2007, 07:11
Ashca - a czy czasem między garażem a mieszkaniem nie powinny byc drzwi AP30? Z tymi drzwiami już nie jest tak prosto jeżeli chodzi o nietypowe wymiary. W tej chwili nie pamiętam gdzie stoi zapis z takim wymogiem ale sprawdzałem jak mi projektant zafasował takie w dwóch miejscach.

I szczerze powiedziawszy to piszą tego posta miałam raczej na myśli taki drzwi konkretne jakie są w wymogach (ale nie wiedziałam jakie to są), więc ponawiam pytanie, czy do takich drzwi muszę mieć otwór 210 cm wysoki czy może być mniej?

dyz
27-11-2007, 07:31
Wiesz chyba tak to nikt Ci nie odpowie i wydaje mi się, że wizyta w jakimś salonie z drzwiami jest nieunikniona. Niektórzy producenci dopuszczają skracanie drzwi ale czy przeciwpożarowe też to nie wiem. Najgorzej jak są jakieś wybajerowane z opadającymi uszczelkami itp. Ja pozwoliłem sobie na jedne z najtańszych jakie sa chyba na rynku (domoferm w obi) bo wejście z garażu mam na klatkę schodową między piwnicą a parterem więc piękne nie musiały być. No i te właśnie co ja kupiłem to minimum wymagają 205cm i nie ma możliwości ich skrócić! . Acha, najlepiej jak te drzwi obejrzysz jeszcze przed wykonaniem wylewek bo może się okazać że trzeba próg stalowy wpuścić w podłogę. Ja musiałem ciąć ułożony pięknie gres bo nie przewidziałem tego :-?