PDA

Zobacz pełną wersję : Ekokompostownik - czy ktoś ma



oleniek
26-11-2007, 11:54
Witam
Widziałam na reklamie któregoś z marketoów ogrodowych taki "ekokompostownik" do którego z góry wrzucasz roślinki, obierki itp, a od dołu wybierasz kompost. Czy ktoś ma takie ustrojstwo?
czy to to warte jest wydania 150zł? Czy rzeczywiście szybciej przerabia odpadki na kompost (ponoć parę tygodni 2 lub 3 - nie pamiętam dokładnie)

NOTO
26-11-2007, 11:57
Witam
Widziałam na reklamie któregoś z marketoów ogrodowych taki "ekokompostownik" do którego z góry wrzucasz roślinki, obierki itp, a od dołu wybierasz kompost. Czy ktoś ma takie ustrojstwo?
czy to to warte jest wydania 150zł? Czy rzeczywiście szybciej przerabia odpadki na kompost (ponoć parę tygodni 2 lub 3 - nie pamiętam dokładnie)
2-3 tygodnie to bujda ... chyba ze dzdzownice pomogą.POoczytaj watki o kompostownikach.

oleniek
26-11-2007, 12:14
Czytałam o dżdżownicach i o zwykłych kompostownikach też. Zastanawiałam się nad tym "Eko" bo wygląda schludnie, jest zamykany - ponoć utrzymuje się w nim stała wilgotność i dość wysoka temperatura, możnaby go postawić koło zwykłych śmietików...

NOTO
26-11-2007, 12:48
To wsztstko prawda, ale w 2-3 tygodnie nie można wierzyć.
Materiał wstępnie musiałby być przygotowany.
A gdy w większości będzie to trawa (jak z naszych ogrodów) to jest to nie do uzyskania.

Ile ma litrów ? (tak z ciekawości )

anfield
17-12-2007, 20:32
Oj nic o tym kompostowniku nie prawda- tyle tylko ze jak się nie ma gdzie trawy wyrzucac to jest to jakies rozwiązanie.

Nasz się własnie rozwalił bo 10 cm sniegu na niego spadlo- straszne badziewie.

Co do uzytkowania w sezonie- oprocz tego ze się ciagle rozlatuje to- 2-3 tyg to się dopiero maź robi a wrzucałąm wytloczki, ziemie itd.

Jedyna funkcjinalnosc to ze pomiedzy jednym a drugim koszeniem troche tej trawy sie przerabialo i bylo gdzie dorzucic.

hanka55
17-12-2007, 22:24
Ależ zamiast plastiku można zrobić naprawdę estetyczny kompostownik, chocby z okraglaków, lub bejcowanych desek zbitych jako przenośne ścianki :D

woytek
18-12-2007, 07:47
lub z siatki :) + siatka maskująca.
w.

NOTO
18-12-2007, 14:36
Jak wy żej albo drewniany z castoramy za 45 zł + siatka maskująca. aLE TRZEBA GO WYMIENIAC CO KILKA LAT.

oleniek
21-12-2007, 14:06
dziękuję bardzo. Chyba pozostanę przy tradycyjnym, otwartym kompostowniku :D