PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o takiej ścianie działowej?



dorocia8
26-11-2007, 15:28
Nie wiem czy już było na forum, ale raczej trudno byłoby znaleźć, bo po wpisaniu "ściana działowa" odpowiedzi jest bez liku - to tak w ramach wytłumaczenia ;)

Zastanawiałam się nad ścianką działową b.dobrze izolującą dźwięk - żadne płyty G-K nie wchodzą w grę. Ściany zewnętrzne z BK, więc wewnętrzne też raczej bym wolała i pomyślałam nad czymś takim - 6cm BK + styropian np.5cm +6cm BK. Razem 17cm więc nie tak strasznie grubo. Nie wiem tylko czy to by się sprawdziło (mógłby policzyć ktoś kto się zna?? ) i czy da się wykonać - czyli czy się nie zawali. Pozostaje jeszcze kwestia połączenia ze ścianą zewnętrzną, ale tu chyba kształtownik wystarczy??
Wypowiedzcie się - to napewno nie jest jakieś nowatorskie odkrycie, ale jeszcze nie natrafiłam na taki pomysł więc szukam krytyki :)

Jak znacie inne rozwiązania (niedrogie) to też dawajcie! Wiem że silikaty są git, ale trudno w nich np wyżłobić rowki na kable itp.

pierwek
26-11-2007, 16:12
nic to nie da ten styropian nie będzie wygłuszał
- może jakby w środku była wełna... poza tym lepiej chyba jakby zamiast BK dać silkę

BTW: wygłuszasz sypialnię? :o :wink:

dorocia8
26-11-2007, 16:33
też:P wolałabym mieć sypialnię oddzieloną od pokojów dziecięcych np. łazienką, ale jak się nie da to przynajmniej solidna ściana ;) jak dzieciaki dorosną to też wolałabym nie słuchać muzyki albo skrzypiącego łóżka :P

I.W.
26-11-2007, 23:11
Pomysł ze styropianem raczej marny.Już lepiej chyba dać samo BK albo wełne w środek. Najlepiej cos cięzkiego -tak jak przedmówca pisał silka

norbib
26-11-2007, 23:18
Napewno wełna bardziej wygłusza od styro. Ja swoją sypialnię od pokoju dziecięcego "wygłuszyłem" garderobą :wink:

Barbossa
27-11-2007, 07:06
ściana z gk zazwyczaj odpada, ale z innych powodów niż akustyka

pierwek
27-11-2007, 07:30
BK beton komórkowy a nie GK - jeszcze się nie obudziłeś? :wink:

Barbossa
27-11-2007, 08:16
Zastanawiałam się nad ścianką działową b.dobrze izolującą dźwięk - żadne płyty G-K nie wchodzą w grę

obudziłem się, nawet szkolenie ppoż zaliczyłem

Graczyk
27-11-2007, 08:28
Poco bawisz się w jakieś szczeliny które docelowo dadzą Ci 20 cm. ścianę. Nielepiej zrobić ściany z czegoś maksymalnie ciężkiego ot chociażby silka i powiedzmy 10 cm gruba. Do tego tynk i spokój. Więcej hałasu przejdzie przez drzwi niż przez ścianę.