PDA

Zobacz pełną wersję : Co na odeskowanie?



Funiowy
14-03-2002, 19:40
Czy to prawda,że lepsza folia wysokoprzepuszczalna niż papa.
Dach będzie przykryty blachą

empi
15-03-2002, 07:13
Folia wysokoparoprzepuszcalna na deskowaniu jest niepotrzebna, bo i tak musisz zostawić szczelinę wentylacyjną między deskami a ociepleniem (jeśli takowe ma się znależć). Na deskowaniu wystarczy papa, a jeśli chcesz koniecznie położyć folię to niskoparoprzepuszczalną (taniej).

pitbull
15-03-2002, 08:11
Przegladnij archiwum.

D0ti_01
21-09-2017, 20:06
Witam.
Ponawiam temat ale w innym kontekście- co polecacie na odeskowanie dachu - deski (mokre) mogą sprawiać problemy, płyty osb są trochę drogie.
Macie jakieś inne propozycje - podobno są jakieś zielone płyty wiórowe ? czy coś takiego - podpowiedzcie coś tańszego niż osb
Pozdrawiam i dziękuję

AG_home
21-09-2017, 21:21
Daj impregnowane zanurzeniowo deski calówki i się nie przejmuj. Dach i tak będzie pracował. Najważniejsze jest abyś położył na nie papę na osnowie z poliestru i modyfikowana np SBS-em - taka papa jest jak guma tzn. jest bardzo elastyczna , nie pęka i będzie pracować razem z deskami.
OSB tez możesz dać, ale będzie więcej odpadów i pewni i drożej.

Ja jestem własnie na etapie dachu i po konsultacji z paroma osobami z branży zrobię jak napisałem powyżej. Pozdrawiam.

admiralbar
23-09-2017, 06:53
I zaraz zacznie się walka folia - papa :)
Było milion razy - deski + papa na osnowie poliestrowej (nie na welonie szklanym). Jak masz wprawę to nada się też W 400

AG_home
27-09-2017, 10:51
Faktycznie, temat folia vs papa to chyba najbardziej gorący wątek forum (podobnie jak ceramika vs BK). Ale jak ktoś już decyduje się na deskowanie dachu, to już raczej daje papę, mimo że owszem, są specjalne folie FWK na sztywne poszycie.