PDA

Zobacz pełną wersję : czy dom z tego sezonu ocieplać w grudniu styropianem?



mit
27-11-2007, 08:59
Witam, jest dylemat:

czy przystępować teraz (w grudniu/Trójmiasto) do wykonywania części prac elewacyjnych polegających na przyklejeniu i przykołkowaniu styropianu i zaciągnięciu klejem z siatką?

Dom z gazobetonu, budowany od maja, stan z wieźbą i wszytkie ściany stoją od sierpnia (strop lany pod koniec lipca), okna od 20 października, tynki wewnętrzne gipsowe skończone miesiąc temu (30 października). Przeschnięte w połowie (tzn. białe, reszta ciągle ciemniejsza)

Chłopaki od elewacji chcą robić, mówiąc że oplandekują i będą podgrzewali nagrzewnicą jak będzie trzeba. (oczywiście tynki na wiosnę). Z drugiej strony producenci klejów mówią, że prace przeprowadzać w temperaturach od +5 do +20 stopni.

Wiele osób mówi mi, że lepiej poczekać do wiosny, gdy wilgoć wyjdzie z domu.

W przyszłym tygodniu zamierzam uruchomić piec, grzać i wietrzyć. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

Wyobrażam sobie, że przez grudzień i styczeń dom przeschnie, a ja wprowadzę się w lutym.

1. Czy ocieplanie styropianem to dobry pomysł teraz?
2. Czy jeśli tego nie zrobię (czekając do wiosny) to w lutym marcu nie będzie zbyt zimno żeby mieszkać (ściana z gazobetonu 24 cm plus tynk gipsowy 1-2cm). Ogrzewanie podłogowe plus wydajny kominek?
3. Czy jeśli zrobię ocieplenie teraz, to grożą mi jakieś problemy z wilgocią? Zdrowotne? Budowlane (grzyb, pękania, odpadnięcia tynku wewnątrz, zmarnowany materiał na ocieplenie z zewnątrz, bo zbyt zimno, itp)?
4. Jak postąpilibyście na moim miejscu?

Pozdrawiam,

rrmi
27-11-2007, 09:03
Jesli chcesz wprowadzic sie w lutym to musisz ,oim zdaniem ten styropian polozyc .
My teraz kladlismy , ale nawet bez siatki z klejem , bo jednak zimno jest.
Jesli nie polozysz bedziesz mieszkajac marzl i bulil za ogrzewanie.

mit
27-11-2007, 09:10
Dzięki za odpowiedź. A nie boicie sie, że wiatr oderwie styropian? U mnie są takie wiatry, że pewnej ekipie z sąsiedniego domu kilka płyt odleciało...

elais
27-11-2007, 12:11
ja też chciałabym jeszcze ocieplić. Dom podobnie jak Twój od maja 2007 budowany, sa juz instalacje, tynki, wylewki. Tylko ja mam taki problem, że nie mam ekipy. Nikt nie chce robić w taka pogodę. Jedna ekipa mnie zwodziła, no i teraz zostałam bez niczego. ale mam nadzieje, że coś znajdę.

mit
27-11-2007, 20:13
A ja mogę przebierać spośród 2 ekip na przyszły tydzień i aż 4 na wiosnę...

elais
28-11-2007, 07:05
a ja na gwałt poszukuje, jak Ci dobrze! Najbardziej zależy mi na ociepleniu lukarn, z jedej strony jest tylko drewno, i nie mogę tego tak zostawić na zimę :-(

Raton
28-11-2007, 13:13
Zdecydowanie poczekac do wiosny.
Mało ze nie będę ocieplał to jeszcze nie będe wstawiał okien.
Tak jak mrozy porafią wysuszyć to nic innego.
Podpatrzone i zasłyszane u znajomych. Jedni ocieplali inni czekali do wiosny i taki mój wniosek z obserwacji on-line

elais
28-11-2007, 13:28
a tynki mi nie popękają jak będą duże mrozy??? Ja mam ściany tylko 24 z suporexu....

Raton
28-11-2007, 15:20
Jak beda straszne mrozy to ani okna ani ocieplenie nie pomoze
co ma popekac to popeka bez ogrzewania
zwlaszcza woda w rurkach :)
Moim zdaniem aby tynki popekaly to musiala by sie z nich woda lac a przy jedynie wilgoci powinno byc ok

mit
28-11-2007, 22:06
Mimo posiadania dwóch chętnych ekip, po wielu konsultacjach chyba zdecyduję się poczekać do wiosny.
I tak nie wprowadzę się w styczniu, może w lutym.
Jak będą duże mrozy dogrzeję się kominkiem.
Jak nie będzie mrozu to da sie wytrzymać w środku.
A na wiosnę nie będzie stresu że przyjdzie w nocy przymrozek i z kleju się kasza zrobi, a potem całą elewację szlag trafi. I w jakiś sposób będą to wyrzucone pieniądze.

elais
29-11-2007, 07:10
Ja chyba też poczekam, chciałabym tylko ocieplić lukarny. Ale nawet do tego nie mam ekipy... :-(