PDA

Zobacz pełną wersję : rekuperator indywidualny



gondor
11-08-2003, 11:37
Wiem już, że centrala rekuperacyjna nie jest rozwiązaniem dla mnie. Czy ktoś instalował może rekuperator indywidualny; taki który pracuje tylko na jedno pomieszczenie ?
pozdrawiam

HenoK
15-08-2003, 17:25
Rekuperator to z reguły centrala - połączenie wymiennika krzyżowego lub przeciwprądowego z wentylatorami i ewentualnie innymi urządzeniami (filtry, nagrzewnice, nawilżacze, termostaty).
Możesz sam próbować sklecić coś takiego - zobacz wątek : Własnej budowy rekuperator (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=11461).

18-08-2003, 09:47
Hej,
właśnie... "z reguły"...
ja poszukując informacji na ten temat znalazłem coś takiego jak RylkAir.
I działa z zasadzie jak taki indywidualny rekuperator. Ciekaw byłem czy ktoś to wypróbował...
pozdry
G

gondor
18-08-2003, 09:49
Hej,
właśnie... "z reguły"...
ja poszukując informacji na ten temat znalazłem coś takiego jak RylkAir.
I działa z zasadzie jak taki indywidualny rekuperator. Ciekaw byłem czy ktoś to wypróbował...
pozdry
G

Kane66
18-05-2006, 14:57
Podciągam temat w górę

Czy ktos z forumowiczow ma blizsze lub dalsze doswiadczenia z urządzeniami RylkAir Masatherm'u ? Znajomy chce to zalozyc w wybudowanym juz domu w pomieszczeniu gdzie wentylacja grawitacyjna 'nie daje rady'.

Jak z wydajnoscią takiego rekuperatora ?

judyk99999
18-11-2006, 18:36
Właśnie oglądałem - znajomy ma zainstalowane po jednym w każdej sypialni. Wygląda fajnie. Mówi, że mu się dobrze śpi. Ma zamontowany termometr na wlocie i na wylocie i akurat ok 16:00 było odpowiednio 16 i 13 st C. Pomysł rewelka ale w necie widziałem jakiś cennik i jedna sztuka kosztuje chyba 1300 brutto więc dla kilku pomieszczeń równoważy to cenę centrali.

HenoK
14-10-2007, 08:04
Inne rozwiązanie pokazano w wątku :
http://forum.muratordom.pl/minirekuperator-blue-hr25-firmy-emka,t64769.htm

HenoK
14-10-2007, 08:06
Właśnie oglądałem - znajomy ma zainstalowane po jednym w każdej sypialni. Wygląda fajnie. Mówi, że mu się dobrze śpi. Ma zamontowany termometr na wlocie i na wylocie i akurat ok 16:00 było odpowiednio 16 i 13 st C. Pomysł rewelka ale w necie widziałem jakiś cennik i jedna sztuka kosztuje chyba 1300 brutto więc dla kilku pomieszczeń równoważy to cenę centrali.
W tego typu rekuperatorze problemem jest odprowadzenie skroplin, które pojawia się przy dużej różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz.