PDA

Zobacz pełną wersję : kostium krasnala na jasełka...skąd?



daggulka
27-11-2007, 17:24
Witajcie kochani.
W przedszkolu moja 6-letnia gwiazda wylosowała , że na jasełkach będzie krasnoludkiem :roll:
Przeszukałam okoliczne sklepy, allegro, podobne portale, szukałam przez google... i nigdzie nie ma w sprzedaży takiego przebrania :o

Jeśli ktoś wie skąd mam wygrzebać to cudo to będę baaaardzo wdzięczna za sugetie i namiary :wink:
Mogę też od kogoś odkupić jeśli może ktoś ma na zbyciu...

Jestem zdesperowana, bo strój ma mieć już na przyszły czwartek :roll:

Proszę o pomoc :lol:

frosch
27-11-2007, 17:39
daga sprobuj podzwonic po teatrach
jutro rano zadzwonie do Opery Slaskiej i dam Ci znac czy maja na stanie stroj krasnoludka :D

ostatecznie mozna uszyc
taki stroj nie jest zbyt skomplikowany

daggulka
27-11-2007, 18:09
dzięki, Froscha :D .... kurcze...pewnie nietrudno uszyć...tyle że ja kompletny antytalent w tym kierunku :oops: ...najchętniej kupiłabym już gotowy :lol:

Mufka
27-11-2007, 18:46
Wydaje mi sie ze wystarczy strój św. Mikołaja :) z małymi przeróbkami.

agakz
27-11-2007, 20:51
wg mnie gładka dłuższa bluza w dowolnym, zywym kolorze, czapka mikołaja z hipermarketu i szeroki pas z obojetnie czego :D

JoShi
27-11-2007, 22:28
I rajtuzy rzecz jasna ;)

daggulka
28-11-2007, 05:58
wielkie dzięki za rady, kobiałki :wink: :D

mokka
28-11-2007, 09:08
Z tymi krasnoludkami to jakaś plaga :o . Moja koleżanka ma ten sam problem, obdzwoniła pół świata i prawie wszystkie matki na nim. U nas wypożyczalni z prawdziwego zdarzenia nie ma. Ostatecznie za strój krasnala posłuży moja czerwona pidżama atłasowa , buty kowbojki z wypchanymi noskami aby sterczały oraz wielki złoty pas również mój. Na głowę czapka Mikołaja u ubiegłego roku obszyta piórami strusimi jeszcze elementem stroju będą moje skórzane rękawice do róż no i koszyczek wielkanocny z plastikowymi jabłkami, te akurat były w piwnicy u mojej mamy z czasów PRL. Ma być krasnoludkiem Sierotki Marysi. Jeszcze na końcu czapki jest dzwoneczek taki złoty i malutki. Spodnie trochę luźne mają być wpuszczone w buty jak u Kozaka, wszyłyśmy na dole gumkę aby lepiej się nogi trzymały. Góra pidżamy też została podszyta przy ramionach i powstały tzw. bufki a 'la królowa Bona , wypchane flizeliną i obwiązane złotą wstążką, dziury na wstążkę normalnie wycięte nożyczkami. Karolina - główna zainteresowana jest zachwycona. Już mi zapowiedziała, że wszystkie kostiumy będę jej wymyślać bo ……. jestem najmniejszą ciocią i moje ubrania są na nią „prawie” dobre. Moja koleżanka ma 1,81 więc ja przy niej to sama jestem krasnoludkiem :D .

arcobaleno
28-11-2007, 10:28
Może nie do końca w temacie, ale jak najbardziej o dzieciecych przebraniach :wink:
Moja mała Julka idzie na zabawę mikołajkową - też mają byc przebrania. Ponieważ to dziecię małe i niesforne jeszcze nie będzie miała nic wymyslnego, bo np na głowę sobie nic włożyć nie da (oprócz czapki na dwór) - uszyłysmy z tesciowa (tzn..ja wymyslałam ona szyła :wink: ) sukienkę "atłasową" w kolorze wrzosowym, odcinaną wysoko, przewiązana szarfą i odstajacą na brzuszku prawie do ziemi (z wystajacym tiulem - nie mogłam się powstrzymać 8) ) do tego aby odwrócic uwagę od jej skąpej we włosy główki :roll: kupiłam różowe skrzydełka w koplecie z czarodziejską rózdzką :D No więc Julka będzie....yyy...wróżką :wink:

Nikola79
28-11-2007, 12:02
ARCOBALENO ale Julcia nie ma jeszcze nawet 2 latek to do jakiego przedszkola chodzi?????

arcobaleno
28-11-2007, 12:22
ARCOBALENO ale Julcia nie ma jeszcze nawet 2 latek to do jakiego przedszkola chodzi?????

do żłobka :wink:

Nikola79
28-11-2007, 12:24
aaaaaa to rozumiem to udanej zabawy wklej pozniej zdjecia Julci :)

daggulka
28-11-2007, 15:54
no, kobietki...problem z głowy...kupiłam:
-czerwone krótkie do kolan (na rzm 98 :wink: :lol: )portki czerwone pumpiaste :lol:
-czerwone zrobione na drutach wysokie kapciuszki
-białe rajtuzy
-zieloną koszulę z kołnierzykiem zapinaną na guziki
-szeroki czarny pas z dużą klamerką
-czapkę mikołaja z pomponem

przymierzyła...kobiety...rewelacja...prawdziwy krasnal, zrobię jeszcze brodę z waty i komplit :D

jak już będzie po przedstawieniu to wkleję zdjęcie :D

jeszcze raz dzięki za porady, pozdrawiam :D

ruskowa
30-11-2007, 11:47
Może odbiegnę od treści tytułu, ale kilka dni temu moja czteroletnia córka powiedziała, że na pewno będzie miała bal karnawałowy i mam jej kupić strój SPIDERMANA :o
Na moją sugestię, że jest dziewczynką, więc może lepszy byłby strój księzniczki, wróżki itp. odparła, że woli stroje dla chłopców.
I co? Znając moje dziecię pójdzie na bal w stroju który sobie wymyśliła.
Podobnie jest z zabawkami. Na pytanie teściowej dlaczego nie bawi sie lalkami odpowiada: "Bo lalki są nudne"... :roll:

JoShi
30-11-2007, 14:37
Nie przejmuj się. Też zawsze wolałam strój kowboja albo zorro na bal maskowy. A z bratem bawiłam się w czterech pancernych, w korsarzy lub rycerzy. Nic groźnego. Moja sąsiadka ma córkę, która nie ma ani jednej lali za to furę samochodów.


Na pytanie teściowej dlaczego nie bawi sie lalkami odpowiada: "Bo lalki są nudne"... :roll:
I ma rację.

Charlie
01-12-2007, 22:28
Witajcie kochani.
W przedszkolu moja 6-letnia gwiazda wylosowała , że na jasełkach będzie krasnoludkiem :roll:
Przeszukałam okoliczne sklepy, allegro, podobne portale, szukałam przez google... i nigdzie nie ma w sprzedaży takiego przebrania :o

Jeśli ktoś wie skąd mam wygrzebać to cudo to będę baaaardzo wdzięczna za sugetie i namiary :wink:
Mogę też od kogoś odkupić jeśli może ktoś ma na zbyciu...

Jestem zdesperowana, bo strój ma mieć już na przyszły czwartek :roll:

Proszę o pomoc :lol:

...lepiej zrezygnuj bo będą przezywali Ci dzieciaka od krasnala - zmień na aniołka

arcobaleno
07-12-2007, 18:41
Obiecałam fotki Julki z zabawy Mikołajkowej - Panie ze żłobka zadecydowy, że to Rusałka :wink:

http://img139.imageshack.us/img139/1633/vzxfcqb3.jpg


A tu już moja mała wairatka dostała ataku śmiechu :lol:

http://img408.imageshack.us/img408/9861/zxdke2.jpg

joan
07-12-2007, 18:56
orzesz - arco! j:o
skoro masz takie fajne pomysły - powinnaś jednak założyc tą swoją wymarzoną firmę - możesz zaczac od szycia takich strojów dla maluszków... :lol: (projekt ty - szycie teściowa :wink: )
ile ja sie naszukalam strojów dla moich dzieci na te różne bale i występy przedszkolne - w teatrze były jakies takie ...nieświeże... :roll: a w supermarketach...brzydkie... :roll:
ostatnio kupiłam na allegro - ale nie doszło... :cry:

PS Fajny brzusio...moja córka też ma taki fajny bębenek... :lol:

kuleczka
07-12-2007, 21:07
Julcia wygląda wprost prześlicznie :D
sama słodycz :D

arcobaleno
08-12-2007, 15:14
Miło mi dziewczyny, ze moja córcia sie Wam podoba :wink: :lol:
Zdaję sobie oczywiscie sprawe, ze mało dziewczęco wygląda w tych lichych włosinkach (dlatego czasem jeszcze muszę odpowiadać na pytania o płeć :roll: :wink: ) ale dla mnie to i tak najsliczniejsza ksieżniczka na świecie :D

monjan
12-01-2010, 09:12
daggulko
możesz pokazac fotki, szukam inspiracji
mój syn chce być krasnalem...

daggulka
12-01-2010, 09:24
Kurcze .... kochana.... szmat czasu temu to było ... ale poszukam wieczorem fotek i jak znajdę to wkleję :D

W każdym razie jest opis który przytoczyłam powyżej , ten:
-czerwone krótkie do kolan (na rzm 98 )portki czerwone pumpiaste
-czerwone zrobione na drutach wysokie kapciuszki
-białe rajtuzy
-zieloną koszulę z kołnierzykiem zapinaną na guziki
-szeroki czarny pas z dużą klamerką
-czapkę mikołaja z pomponem

i powiem Ci , ze wygladała jak prawdziwy krasnal ... pamiętam, że strój z rzeczy normalnych kupionych w sklepie ... ale super wyglądało w komplecie :D

malka
12-01-2010, 14:50
daggulko
możesz pokazac fotki, szukam inspiracji
mój syn chce być krasnalem...

no nie widziałam wątku wcześniej

http://www.przebrania.pl/?585,549-krasnoludek



dla potomnych :wink: