dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

bozena & maciek

  1. dziennik Bozeny i Maćka

    Jeśli mowa o dachu to trzeba jeszcze wspomnieć o tych wszystkich dodatkach: podbiciach, folii, rynnach itd. Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka, to wszystko wyjdzie ok 8500 netto PLN. :cry: .
    A propo rynnien to wahamy się pomiędzy Kaczmarkiem a Marleyem. Róznica w cenie pomiędzy pierwszy a drugim, przy naszym dachu to ok. 700 PLN. Tragedii nie ma. Który lepszy nie wiemy, każdy swoje chwali. Ja jestem za Kaczmarkiem - trzeba wspierac naszych producentów. Zarówno jeden jak i ...
  2. dziennik Bozeny i Maćka

    Dach, ciężki temat. Na cały dach wg. projektu potrzebujemy 332,15 m2 drewna. My dodalismy do tego jeszcze po 20 cm na każdej krokwi zapasu, coby to nie zabrakło i dekarz nie narzekał, że mu brakuje kilku cm tu i tam.
    :roll: Drewno braliśmy z pobliskiego tartaku. Na szczęście drewna dla nas starczyło i nie trzeba było sprowadzać z Czech - jak to podają media. Dach będziemy kryć dachówką Muller pojedyncze S, w kolorze ciemnego orzecha. Na cały dach bedziemy potrzebować ...
  3. dziennik Bozeny i Maćka

    Kurcze, ten nasz domek jest wielki jak jakieś zamczysko, przynajmniej dla mnie :D .

    czy mam rację? :wink:
  4. dziennik Bozeny i Maćka

    A teraz góra, jescze bez ścianek działowych ale juz z połowicznym kominem.

  5. dziennik Bozeny i Maćka

    Ach, niech sie mury pna do gory,niech kominy maja pion .... jak to bylo dalej. Niewazne, kazdy domek ma swoja wlasna historie. Co nam doszlo na budowie: acha juz wiem, mamy luk w sypialni (może go pokażę poniżej),
    kolejny wieniec, tym razem na poddaszu z wmurowanymi juz kotwami. W piatek tj. 17 wrzesnia przyjechalo juz drewno no wiezbe i czeka do poniedzialku na dekarzy. Budowlancy wyjeli wszystkie belki podtrzymujace strop. W srodku domu zrobilo sie nagle tak widno i duzo miejsca, ...