dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. dziennik Bozeny i Maćka

    Wedlug wszystkich znakow na ziemi i niebie (i kalkulacji naszego wykonawcy) na koniec sierpnia bedzie juz poddasze, a z poczatkiem wrzesnia wejda dekarze. Czy dwa tygodnie im wystarcza? Mam nadzieje.
  2. dziennik Bozeny i Maćka

    Schody tez sa problemem ale tyko pomiedzy nami. Ja bym chciala drewniane (na konstrukcji opartej w scianie). Byly by azurowe, delikatne idace nad kominkiem. Maciek z kolei twierdzi ze beda skrzypiec, beda nieporeczne i niebezpieczne dla dzieci dlatego lepiej zeby byly betonowe. Tak wiec ogladam teraz projekty schodow betonowych. Powoli kielkuje mi wizja jakby to bylo z takimi schodami (uleglam Mackowi i jego koncepcji). Musze jakos wpasowac kominek w przestrzen pod schodami, zrobic tam miejsce na ...
  3. dziennik Bozeny i Maćka

    Teraz myslimy juz o ogrzewaniu. Zdecydowalismy sie w koncu na gazowe z kotlem kondensacyjnym. Projekt i wstepna wycena sa juz w przygotowaniu a dokladnie beda w piatek 30 lipca. Oczywiscie w salonie bedzie jeszcze kominek narozny.
  4. dziennik Bozeny i Maćka

    Wroce do tych okien. Kazdy wykonawca proponuje milion kolorow okien z meranti, sosny, debu ale jesli chodzi o kolor szprosow wewnetrznych to jest ich tylko chyba 6 podstawowych: ciensze lub grubsze. Klopot polega na zestawieniu koloru ram z kolorem szprosow. W naszym przypadku to sie nie udalo :( wiec zrezygnowalismy ze szprosow by zachowac kolor okien taki jaki sobie wybralismy a nie taki jaki pasuje do szprosow. Mozna oczywiscie zrobic sobie szprosy w wymarzonym kolorze ale sa to szprosy zewnetrzne. ...
  5. dziennik Bozeny i Maćka

    Tak, tak do 17 lipca mielismy juz miec strop - przez ten przestoj zwiazany z poszukiwaniem nowej ekipy, wszystko sie opoznilo ale jak to mowia "nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Na spokojnie poszukalismy sobie tartaku w okolicy Piaseczna, ktory wystawia atest na drewno. Ostatecznie zdecydowalismy sie juz na okna (ciezko bylo - szczegolnie jesli chodzi o wybor koloru szprosow, rodzaju szyb i okuc) ale to juz za nami. Acha jeszcze drzwi zewnetrzne - koncepcja juz jest wiec dalej pojdze ...
Strona 4 z 7