dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik Bartłomieja

    14.05

    Moja decyzja dotycząca izolacji poziomej fundamentów nie spodobała się moim budowlańcom. Nie oczekiwałem po nich nawet krztyny entuzjazmu - bo przecież trudno się cieszyć z tego, że ktoś każe zniszczyć czyjąś pracę. Przyjęli to z godnością "Jak pan chce, pan tu będzie mieszkał", mając głównie pretensję do mojego inspektora. Postanowiłem nie zagłębiać się w wyjaśnianie, kto jest temu winny, że trzeba rozbierać kawałek muru. Posługując ...
  2. Dziennik Bartłomieja

    13.05

    "Niech się mury pną do góry......"

    No i się pną. Materiał na ściany już od kilku dni stoi na budowie, murarze dzielnie wzięli się do pracy. Zaintrygowała mnie tylko technika stawiania tych ścian, zaczęli mianowicie od ścian elewacyjnych a nie nośnych. Dowiedziałem się potem, że tak też można. Widać logika budowlana rządzi się swoimi prawami. :smile:

    No i już mam pierwszy problem (taki z natury poważny). Murarze ...
  3. Dziennik Bartłomieja

    08.05

    Wczorajsze odwiedziny mojego inspektora - p. Jacka - zaowocowały ostatecznym ustaleniem wykonania izolacji poziomej, która znajdzie się na wymurowanych ścianach fundamentowych. Ziemia pod podłogę "na gruncie" juz została utwardzona ("skoczkiem") i właściwie nadaje się do zalewania chudziakiem. Panowie już rozpoczęli murowanie cokołu z klinkieru. Wiąże się to z dużymi obawami z mojej strony - tak bardzo mnie nastraszyliście tymi wykwitami ...
  4. Dziennik Bartłomieja

    07.05

    Wczoraj ledwo zdążyłem na plac budowy, żeby moim wykonawcom przekazać radosną nowinę, że będą budować kominek w innym miejscu. Piszę "ledwo", bo właśnie zasypywali ziemię na podłogę. :smile: Ufff, udało się, ale mam nadzieję, że juz nic więcej nie przeoczę.

    Dowiedziałem się przy okazji, że nastąpił już pierwszy spór pomiędzy moim inspektorem a wykonawcą. Po wyjaśnieniu szczegółów jestem bardzo zadowolony z interwencji ...
  5. Dziennik Bartłomieja

    06.05

    Niestety nie miałem czasu na uzupełnianie dziennika. A działo się, oj działo!

    Ławy fundamentowe zostały zalane betonem - poszło ponad 20m3. Podeschły, zostały pięknie przyozdobione izolacją poziomą i rozpoczęło się murowanie ścian z bloczków. Właściwie murarka etapu "zero" powinna być zakończona w tym tygodniu. Pozostaje jeszcze kilka metrów bieżących i roboty izolacyjne.

    W międzyczasie widziałem się z architektem. ...
Strona 3 z 4