dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

rafal9

  1. Zapiski ze Sprawnej

    Dzień 67, 18.08 Cz - Ramki stalowe

    Dzisiejszy dzień zapowiadał się jako najbardziej emocjonujący w dotychczasowym przebiegu budowy.
    Rano zakupiłem śruby rozporowe do przykręcenia słupów stalowych do stropu. Jak zwykle rozmiary okazały się niestandardowe i były pewne problemy z nabyciem odpowiednich. Potem udałem się na budowę, gdzie cała ekipa murarzy już pracowała (chyba z 10 osób). W planach mieli rozpoczęcie kominów na poddaszu, ścianek działowych ...
  2. Zapiski ze Sprawnej

    Dzień 66, 17.08 Śr - ścianki działowe parteru

    Na dzisiaj ekipa zaplanowała sobie ścianki działowe parteru.
    Teraz to już wiadomo, jak będą wyglądały pomieszczenia - jakieś to wszystko takie małe.

    Zrobili też szalunki tarasów i schodów wejściowych.

    Spawacze stanowczym głosem oznajmili - będziemy jutro o 10.00 - zwarci i gotowi!!
    Murarze też mają być robić swoje, czyli kominy, ścianki działowe poddasza i jaskółki. W ...
  3. Zapiski ze Sprawnej

    Dzień 65, 16.08 Wt

    Powoli zaczyna się klarować sprawa stali. Wybrałem wykonawcę, a w zasadzie był on od początku faworytem, jako że był z obozu wykonawców całego budynku, więc kontakt sprawdzony o dobrych referencjach budowy wielkich konstrukcji stalowych. Sprawdzenie innych pozwoliło na określenie pułapu cenowego w jaki może wskoczyć ta robota. Umowa stanęła na 2 tys. zł. Licząc koszt materiału i robociny i zapewne jeszcze czegoś tam to ta cała zabawa z ramkami ...
  4. Zapiski ze Sprawnej

    Dylematy stalowe a nerwy już nie


    A wszystko to przez te żelastwo...



    Te cholerstwa trzeba zespawać w konstrukcję ramki, wrzucić na strop i przyspawać do marek stalowych zatopionych w stropie.

    Wciąż mam dylematy:
    - gdzie to robić: na budowie czy w warsztacie
    - kim to robić: rozmawiałem z kilkoma ślusarzo-spawaczami. Czekam ...
  5. Zapiski ze Sprawnej

    Dzień 57 Pn , 58 Wt - ścianka kolankowa i wieniec

    A więc karawana idzie dalej...
    Jednak impet budowy trochę spadł głównie ze względu na fakt iż jedna ekipa kończy swoją pracę i musi wejść następna. Zaczynają pojawiać się problemy organizacyjne.
    Normalnie powinni to być cieśle bądź inni czarodzieje od dachu. Jednak w tym domku nie jest tak prosto i najpierw trzeba stawić czoła ponadtonowej konstrukcji ramek stalowych, na których dopiero można opierać prawdziwą więźbę. ...
Strona 3 z 9