dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik znaleziony na polu

    Tynkarze to już dzisiaj się umościli a jutro zaczynają chlapać sufity. Dzisiaj robią już drobne domurówki (m.in. na styku ściany kolankowej ze skosami dachu) i wyburzenia przy oknach (wydłużamy o bloczek 3 okna w wykuszu). No i zanim zaczną tynkować ocieplą jeszcze wspólną ścianę garażu i domu (styropian 10 cm). Garaż będzie nieogrzewany, więc gdyby tego ocieplenia nie było, dom by się od tej strony wychładzał.

    Jak się w zeszłym tygodniu umawiałem z nimi ...
  2. Dziennik znaleziony na polu

    W połowie lipca a trwało to tydzień połozyliśmy dachówkę.

    W ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na zmianę planów i zamiast cementowej położyliśmy ceramiczną - Sirius angobowana czerwień miedziana Rupp Ceramika. Wyszliśmy z założenia, że te 3 tysiące z kawałkiem różnicy między jednym typem a drugim nie jest aż tak istotne a trwałość i estetyka ceramiki są zdecydowanie lepsze.

    Po przykryciu jednej połaci wyglądała tak pięknie, że zrezygnowaliśmy ...
  3. Dziennik znaleziony na polu

    28.10

    Wichura... niestety zerwała papę z połowy dachu :sad:. Obraz na budowie jak po przejściu tornada. Fragmenty papy porozrzucane wszędzie na działce a nawet poza nią. Na dachu poździerane pasy papy do gołych desek prawie od jednej krawędzi do drugiej. Na obydwu połaciach. Straty oceniam na ok. 500 zł: ok. 5-6 rolek papy, gwoździe, robocizna.
  4. Dziennik znaleziony na polu

    21-25.10

    Ukraińcy zasypali i zagęścili w tydzień (3 chłopa). Pogłoga z czystego piasku wygląda ładnie, więc w sumie już nie żałuję, że tak późno zdecydowałem się na wymianę gruntu. Lepiej późno niż wcale... Nie będzie mnie po nocach dręczyć strach, że a nóż pod wylewką coś gnije, lęgnie się, zapada itd. Weszło tak jak przypuszczałem 8 wywrotek.

    Na zakończenie sezonu ociepliłem jeszcze ścianę fundamentową styropianem. Zostały ...
  5. Dziennik znaleziony na polu

    6.10-13.10

    Humus wykopany - w domu dół na metr głębokości, że nawet trudno się w nim poruszać. Gdybym wiedział, że będzie z tym tyle roboty zostawiłbym jak było. Tym bardziej, że samego humusu było ok. 15-20 cm, reszta to piach z fundamentowego wykopu. Obłęd. Próbowałem toto zasypywać (ładować do taczki, podwozić, rozsypywać) ale jest to robota dla mięśniaka, nie piwnego jak ja :wink:. Sił starczyło mi na tonę a z obliczeń wynika, że będzie ich ze 150. ...
Strona 2 z 5