dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Penejos

  1. IRMA - dziennik drogi przez mękę

    Wreszcie drgnęło, wczoraj załatwiłem w Centrostalu nieszczęśne HEB-y. Udało sie kupić dwa odcinki po 12 m i dwa po 1,2 m. Cena szokuje. 6960 zł polskich. Do tego koszt transportu - 100 zl. Do tego doszedl koszt projektu spawu - 100 zl (bo taki lepiej zaltwic, zeby ten kto spawa wiedzial jak i co, no i zebysmy mogli spac spokojnie, ze belka nie pusci na spawie jak bedziemy sobie smacznie spali w zime, a nawali metr śniegu na dach). Spawanie ok. 500 zl, do tego znowu koszt transportu na ...
  2. IRMA - dziennik drogi przez mękę

    Martwy okres.... :( , zrobili apre szalunkow i zalali poduszki pod belki stalowe. tak jak w projekcie, min 15 cm w dol a na boki ...., na oko, bo projekt tego juz nie precyzuje :-? Zapomnialem sfotografowac zbrojenie a mowie wam, byloby co pokazac, solidne z 16-tki i co 8 cm strzemiączka. Samo zbrojenie podciągu pod belke wazylo chyba ze 100 kg. Poza ty, nic ciekawego sie nie dzieje. Aha, wydatki zaczynają mnie martwic, stal na zbrojenie 900 zl (wszystko przez tych Azjatów) o piasku i zwirze ...
  3. IRMA - dziennik drogi przez mękę

    No i masz babo placek ...Zaraz mi stanie budowa z powodu HEB-ów. Wlasnie sie dowiedzialem od konstruktora, ze IRMA II powstala wlasnie z takich powodow, z jakimi borykam sie m.in. ja, czyli brakiem mozliwosci zakupu HEB-ów na wymiar z projektu. Szkoda, ze dopiero po fakcie ... Zajmuje sie zawodowo jakoscią i od razu nasunal mi sie wniosek, ze gdyby ktos mial w takim biurze projektowym do czynienia z narzedziem jakosciowym zwanym QFD (quality function deployment) inaczej DOM JAKOSCI, to by na ...
  4. IRMA - dziennik drogi przez mękę

    Nie mam dzisiaj duzo czasu niestety. Moge powiedziec tylko tyle, ze walczę z tą wielką niesprawiedliwoscia w hurtowniach stali, ale to chyba walka z wiatrakami. Mam nadzieje, ze dostane od kogos rade jak ten problem rozwiazac. Musze pogadac z konstruktorem, bo te belki są straszne :evil: Jeszcze mam pare dni czasu, bo stawiaja komin i leją nadproża, ale czas biegnie ...
  5. IRMA - dziennik drogi przez mękę

Strona 1 z 2