dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dom w 9 miesi?cy - Melgor

    10tego sierpnia dom pod klucz miał być gotów. Wykonawca jednak ma pewne opóźnienie wynikające głównie z beznadziejnej ekipy podwykonawców zatrudnionych przez niego do tynków wewnętrznych. Doczekałem się więc pierwszych poważniejszych problemów, bo dotychczas w zasadzie wszystko szło bez większych problemów. Partacze mają więc poprawić ściany (i posadzki, które przy okazji zapaskudzili). Za ok. 10 dni mają wchodzić już malarze. Potem tylko podłogi, łazienki i... gotowe :)
  2. Dom w 9 miesi?cy - Melgor

    Budowa nareszcie zamknięta, i to tak solidnie, bo przyjechała agencja security i podłączyła alarm. Moge więc spokojnie jechać na dwa tygodnie nad morze, podczas gdy generalny wykonawca będzie kończył instalacje, tynki i podłogi. Jak wróce, to będe już o krok od wykończeniówki, ale póki co - zasłużony wypoczynek :)
  3. Dom w 9 miesi?cy - Melgor

    Dekarze wykonali swoją robotę. Więźba zrobiona sprawnie, podobnie jak wyłatowanie, foliowanie i dachówka cementowa.
    W tym tygodniu kończy swoją pracę elektryk... W projekcie miałem 9 obwodów elektrycznych, ale jak uwzględniłem swoje potrzeby (automatyka bram, hydrofor, komputery itd itp, to wyszło mi wszystkiego 24 obiegi).
    Kanalizacja prawie już gotowa - było trochę problemów z zakopaniem szamba (wysoki poziom wód), więc konieczne okazało się zalanie betonem ...
  4. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    Pogoda cały czas dopisywała, więc w końcu przyszły deszcze - była więc krótka przerwa. Ale już ok - strop zalany, ścianka kolankowa wyciągnięta, schody wewnętrzne zrobione. Lada moment wchodzi dekarz.

    Tak ładnie szło mi z wszystkimi przyłaczami, że zlekceważyłem trochę gaz - założyłem, że tu także załatwie "od ręki". Niestety okazało się, że to może potrwać kilka miesięcy - ale jest szansa, że zdążymy na wrzesień.
  5. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    Cytat Napisał melgor
    1.5 cm wyprawa wapienno-gipsowa
    24 cm pustak POROTON (λ=0.16 lub 0.21 w zalezności od klasy)
    4.00 cm pustka powietrzna
    11.50 cm pustak POROTON (λ=0.33)
    k = 1 / 1.85 = 0.54 W/m2k
    Czyli tragicznie :( Nawet wetknięty dodatkowo styropian w dylatację nie wiele zmieni..., no chyba, że coś źle liczę.
    No i poradziłem sobie z tym w nastepujący sposób:
    zamiast pustki powietrznej dałem 8 cm styropianu (dwie czwórki "na zakład"). ...
Strona 1 z 4