dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    Ale jest dobrze: po szczęśliwym uzyskaniu w kwietniu pozwolenia na budowę (trwało to troche dłużej niż się spodziewałem), domek rośnie w oczach

    Było trochę problemów z poziomem wody gruntowej, więc konieczny okazał się drenaż opaskowy, który już został wykonany. Fundamenty zasypane, ściany wyprowadzone do stropu.

    Po majowym weekendzie będą montowane stropy (teriva) i zalewane z gruchy betonem.

    W międzyczasie załatwiłem do ...
  2. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    Zaczął się nowy miesiąc więc garść informacji:
    Ostatni okres upłynął mi na oczekiwaniu na warunki dotyczące mediów. W końcu je skompletowałem i w zeszłym tygodniu oddałem projekt gotowy do adaptacji.
    Adaptację robi mi człowiek z dużym doświadczeniem na budowach jako kierownik, i zwrócił uwagę na ważną rzecz:
    Ścianka kolankowa na poddaszu była wysokości 0.45m, i w celu uzyskania wyższej ściany w pomieszczeniach (min. 1.45m) zaprojektowane były ścianki ...
  3. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    No i w wodociagach miła niespodzianka :-). Okazało się, że przedpoprzedni właściciel uzyskał już (7 lat temu) uzgodnienia i zrobił projekt przyłącza. Zdziwiłem się, ale podobno cały czas jest ważny, więc mogę zrobić przyłącze i zgłosić sie po "nawiertkę".

    Wczoraj przyszło uzgodnienie z gazowni, więc czekam jeszcze na dokument z ENEI.
  4. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    1. W sylwestra odebrałem od geodety zaktualizowaną mapę zasadniczą 1:500, więc jutro będę mógł załatwiać brakujące uzgodnienia w wodociągach.

    2. Tego samego dnia kupiłem też projekt (uzgodniłem z autorem wszelkie zmiany, które chcieliśmy wprowadzić ) - za kilka dni powinienem dostać go pocztą.

    3. Póki co zdecydowałem się na ścianę 3W z Porotermu (24cm+2x3cm styropian+11.5cm). Współczynnik U=0.29 W/m2k.

    4. Mam namiary do trzech ...
  5. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    Powyższe skłoniło mnie do poszukiwań innej technologii ścian.

    Dobrym rozwiązaniem wydaje mi się ściana jednowarstwowa POROTHERM. Dla cegły 44cm współczynnik przenikania ciepła wynosi 0.36 W/m2k, a więc o niebo lepsze niż dla powyżej obliczanej ściany trójwarstwowej - a nawet 0.31 Wm2k jesli użyta będzie zaprawa ciepłochronna (dla cegły 50cm odpowiednio 0.29 i 0.31 W/m2k).

    Póki co zadałem wykonawcy pytanie, czy zmieści się w cenie (materiał ...
Strona 2 z 4