dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    Oooops... Niestety pomyliłem na swoja niekorzyść grubość jednej warstwy. Jest 24cm zamiast 36.5. I do tego okazało się, że w kalkulacji mam gorszą klasę :(

    Wychodzi więc tak:

    1.5 cm wyprawa wapienno-gipsowa
    24 cm pustak POROTON (λ=0.16 lub 0.21 w zalezności od klasy)
    4.00 cm pustka powietrzna
    11.50 cm pustak POROTON (λ=0.33)

    1/λ=0.13+ 0.015/0.72 + 0.24/0.16 + 0.17 + 0.115/0.33 + 0.04 = 2.21
    k = 1 / 2.21 = 0.45 W/m2k ...
  2. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    Cytat Napisał inż. Mamoń
    Melgor - aż trudno uwierzyć, że izolacyjność ściany z pustką powietrzną będzie wystarczająca :o - na wszelki wypadek upewnij się jeszcze
    Pozdrawiam i powodzenia w budowie !
    No właśnie! Też miałem wątpliwości. Przeliczyłem i jeśli nic nie pomyliłem, to wychodzi dla takiej ściany poniżej 0.37 W/m2k. Do tego dowiedziałem się, że w przerwę powietrzną wstawiają podobno "luzem" nachodząco na siebie 2cm styropian co powinno polepszyć jeszcze trochę ...
  3. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    Po perypetiach w ENEI wygląda na to, że uznają mi wybudowane w 1998 roku przez poprzedniego właściciela przyłącze energetyczne. Pracownik BOKu upierał się, że będę musiał płacić normalnie opłatę przyłączeniową, więc udałem sie do jego kierownika, i okazało się, że prawdopodobnie da się to ominąć :). Złożyłem więc dziś papiery z opisem całej sytuacji i dokumentacją - ponoć za dwa tygodnie dostanę odpowiedź.

    Odbyłem także drugą rozmowę z potencjalnym ...
  4. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    Zanosi się na zmianę technologii...

    Dziś jestem po rozmowie w kolejnej firmie wykonującej "pod klucz".
    I jeśli się z nimi dogadam (negocjacje umów itd.), to wybiorę ich jako wykonawcę. Dotychczas myślałem o tech. SILKA, ale przekonywali mnie do POROTONu (może i mieli rację).
    Na plus tej firmy zaliczam:
    - doświadczenie (sporo wybudowali i budują - kilka ekip - jadę wkrótce oglądać)
    - własna hurtownia materiałów budowlanych ...
  5. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    Wczoraj wystapiłem do gazowni o warunki przyłączenia. Chciałem to samo zrobić w wodociągach, ale tam wymagali oryginału mapy zasadniczej, a ja miałem tylko starą, sprzed kilku lat.

    Poznałem więc, tego samego dnia, miłego Pana geodetę, który za 300 PLN zrobi mi aktualizacje mapy zasadniczej. Podobno jest szansa, że dostanę ją jeszcze przed świętami, ale jak znam nasz kraj, to raczej mało realne.

    Jeśli chodzi o prąd, to przedpoprzedni właściciel ...
Strona 3 z 4