dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Poznanianka

  1. Już za chwileczkę, już za momencik przeprowadzka...



    A dzisiaj bedzie trochę o kuchni. Kuchniia, jak widać na załączonym obrazku jest z IKEI. Jakoś się zbytnio nie przejęłam pełnymi grozy opowieściami o strasznej jakości mebli ikejowskich, bo cena, w porównaniu z innymi propozycjami- była skutecznym lekiem na cały strach. Poza tym oczywiście znowu można znaleźć pozytywny aspekt słabej ponoć jakości tych mebli (której to na razie nie ...
  2. Już za chwileczkę, już za momencik przeprowadzka...



    do postu o tynkach strukturalnych dorzucę jeszcze jeden przepis - na wzory wykonane szablonem. Te powyżej są robione masą refiel. Przykleja się taśmą malarską do ściany szablon - (gotowiec do kupienia w marketach budowlanych), nakłada się szpachelką gęstą masę i delikatnie odkleja szablon. Najlepiej to robić między pierwszym a drugim malowaniem (wtedy najfajniej wychodzi kolor, wzory ...
  3. Już za chwileczkę, już za momencik przeprowadzka...

    Tak wygląda moja pęknięta ścianka geberitowa...

    Zakończono śledztwo, znaleziono winnych. Uczcie się na cudzych błędach - przytaczam e maila od Geberitowego Pana Eksperta :

    "Szanowna Pani,

    Ze zdjęć, które mi Pani wysłała, wynika kilka błędów, które doprowadziły do efektu pęknięcia. Kilka innych jest niewidocznych, mogę się jedynie domyślać, w czym rzecz:
    1. płyta – nie powinna być pojedyncza ! Musi ...
  4. Już za chwileczkę, już za momencik przeprowadzka...

    Już niedługo umywalka nie będzie leżała na podłodze, czyli nie tam gdzie jej miejsce. Miała sobie wisieć samodzielnie, jak tu....


    ale wisieć tak nie może z przyczyn opisywanych wyżej.
    Zrobiliśmy wycenę blatu z drewna egzotycznego, który mógłby sobie wyglądać np. tak...


    ...
  5. Już za chwileczkę, już za momencik przeprowadzka...

    odpowiadam zbiorczo na pytania z priva :-)
    A tynk strukturalny robi się tak:
    wersja droższa - kupuje sie masę relief firmy Fox dekorator i wydaje się strasznie dużo pieniędzy na taką powierzchnię jaka u mnie jest...
    Na szczęście wersję droższą zrealizowałam tylko w małej łazience, nie było tak strasznie drogo - 3 litry kosztują około 80 zł

    wersja tańsza - słucha się pomysłowych Chłopaków z Budowy i kupuje tynk gipsowy Goldband (chyba ok.30 zł za 25 kg). ...
Strona 1 z 3