dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar jarekwr1972
    Witam , oceniamy bardzo dobrze , gdyby przyszło budować następny to w takiej samej technologii. Cena budowy jest porównywalna , ale już eksploatacja nie ma porównania , po prostu jest tanio.
  2. Avatar wes32
    Witam! Po tych kilku latach, jak ocenia Pan wybór technologii budowy domu, no i firmę Hanlo? Pytam, bo sam zastanawiam się czy z nimi budować i czy prefabrykat nie wychodzi dużo drożej od murowanego.
    Pozdrawiam.
  3. Avatar ditomasso
    My mamy Panasonic, też 9 KW i póki co bardzo jesteśmy zadowoleni.
    Za pierwsze 1,5 m-ca mieszkania dostaliśmy rachunek za prąd 99zł!!!
  4. Avatar jarekwr1972
    Cytat Napisał super-mak
    Zaczynamy drugi rok potyczek z pompą Czasem żałuję - gdy skonfrotnuję fakt kosztów inwestycji z rachunkami porównywalnymi do ogrzewania płynnym gazem :/
    Witam,

    Nasz dom jest bardzo ciepły tzn ma 0.13 przenikalności ( zachowuje się jak termos ) dlatego pompa powietrzna 9kW spisuje się doskonale.
  5. Avatar jarekwr1972
    Cytat Napisał ditomasso
    Masz pompę gruntową czy powietrze-woda?
    Mamy pompę powietrzną Dankina 9kw
  6. Avatar ditomasso
    Masz pompę gruntową czy powietrze-woda?
  7. Avatar super-mak
    Zaczynamy drugi rok potyczek z pompą Czasem żałuję - gdy skonfrotnuję fakt kosztów inwestycji z rachunkami porównywalnymi do ogrzewania płynnym gazem :/
  8. Avatar sham4n
    A mogę spytać jaką pompę ciepła macie?
    Z tego co widziałem to dach macie jedynie ofoliowany bez deskowania zgadza się?
    Pozdrawiam!

    Piotrek
  9. Avatar Jarek Bygg
  10. Avatar Jarek Bygg
    Technologia plyt fundamentowych jak widze w Polsce jest troszke nie do konca technologicznie ok ,czesto bez drenazu i technologia droga.W szwecji buduje juz 10lat i element styropianowy oklada sie na wczesniej przygotowanym podlozu ,wybrana ziemia ,zageszczone podloze zasypane zwirem lub piaskiem,nastepnie tekstylny material,kruszywo skalne w srednicy 90-120mm minimum 15cm na tym uklada sie plyty styropianowe.i wypelnia sie styropianem na obwodzie wianek 30 na 30cm w nim rozklada sie 4 prety 16mm a nastepnie rozklada sie siatke zbrojeniowa na ktorej sie uklada ewentualne ogrzewanie podlogowe i sie wylewa beton .plyta ma grubosc 10cm od dolu 3 warstwy styropianu 10. w obwodzie na wianku grubosc betonu jest 30cm .na takich plytach stawia sie domy technologi murowanej jak i drewnianej jedno dwu trzy poziomowe...szybko i zdecydowanie taniej jak w Polsce..!!!!!!!!!!!
  11. Avatar Spirea
    gratuluję również U nas pierwszy sezon (bez cwu, bo jeszcze nie mieszkamy) wyszedł 2300 zł (1000m3 gazu). Powierzchnia ogrzewana 181m2.
  12. Avatar chiniol82
    to gratuluję, u nas na ogrzewaniu gazowym z nowoczesnym piecem od 25.10.2011 wyszło ok. 1800zł (164m2) plus 200zł za okazjonalne ogrzewanie kominkiem. 1100zł to naprawdę mało.
  13. Avatar waflos
    Tylko czemu płyta nie izolowana styropianem od dołu....w takim rzekomo ciepłym domu??? Hanlo nie podpowiedziało???
  14. Avatar rutki
    Oj tak prezentuje się bardzo okazale! Gratulacje!!
  15. Avatar jarekwr1972
    Cytat Napisał Mona7
    Oj jak fajnie praktycznie można już zamieszkać
    Jesze troche pracy jest , pompa ciepła , schody , podłogi i drzwi....ale juz niebawem koniec !
  16. Avatar Mona7
    Oj jak fajnie praktycznie można już zamieszkać
  17. Avatar kasjot
    wow nieźle
  18. Avatar jarekwr1972
    Ok 10 cm

    Cytat Napisał Basia_KRK
    No pięknie Ile cm wylewki idzie na podłogówkę?
  19. Avatar Basia_KRK
    No pięknie Ile cm wylewki idzie na podłogówkę?
  20. Avatar jarekwr1972
    Na stronie hanlo.pl w zakładce oferta pisze :

    "Oferujemy Państwu energooszczędne domy z drewna, stawiane w systemie Fertighaus. Domy z naszej oferty są tylko przykładami jak można budować dom. Budujemy domy zgodnie z wybranym przez Was projektem naszym z dowolnami zmianami jak również na bazie projektów gotowych."

    Z rozmów z właścicielami firmy w Polsce wiem że projektują nawet domy ze zdjęć lub rysunków które można znaleźć np w necie.

    Przykład dom a Jastrowiu ( strona: hanlo.pl aktualności- aktualne budowy )

    Pozdrawiam

    Jarek


    Cytat Napisał Klasyka
    Dzięki serdeczne za namiary. Mam tylko jeszcze pytanie -bo jakoś nie znalazłam informacji dotyczącej możliwości wybudowania domu wg indywidualnego projektu czy to zupełnie burzy ideę budowanictwa energooszczędnego? Zależy mi na projekcie indywidualnym ponieważ mam dość małą działkę (19 m x 24,5 m) i udało mi się w końcu znalźć projekt, który funkcjonalnie spelnia moje oczekiwania i w dodatku mieści się na mojej działce
Strona 1 z 2