dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom na twardym wzgórzu.

Miejsce na ziemi w spokojnym leśnym zakątku.




aktualny stan budowy

http://forum.muratordom.pl/showthrea...m-wzg%C3%B3rzu

  1. soft-loft...

    Przyszedł czas na sufity dolne szlifowanie, szczotkowanie, wytopienie klocków dystansujących od zbrojenia i wypełnienie ich betonem. Zabawne wszystkie ubytki po klockach trzeba było za retuszować, to szpachelka to pędzelkiem i wyszło ekstra. Następnie wszystko odkurzone odkurzaczem, w celu zabezpieczenia wszystko zastało pokryte impregnatem z niedużą ilością farby tak żeby podkoloryzować w odcieniu szaro ołowiowym kolorze. Powierzchnia jest matowa i w dotyku tak jakby ktoś nawoskował ...
  2. Wiosna latem

    Nareszcie elewacja skończona prawie tynkarz jak powiedział tak zrobił zacierką na gładko, obsadził parapety i zamontował rury spustowe. Północna ściana największa wyszła dobrze.


    ...
  3. Drzwi wejściowe

    Może to całe szczęście że tak późno namówiłem drzwi, dopiero po miesiącu od włamanie przeszły drzwi, żeby skomplikować trochę montaż instalatorom drzwi postanowiłem tak samo jak przy oknach na parterze od strony południowej postawić na kotwach swojego pomysłu opartych na fundamencie.
    Oczywiście montaż w warstwie ocieplenia na foliach, zmontowałem platformę zamocowaną na dwóch kotwach z profila prostokątnego 2x8cm ze stali nierdzewnej w celi zmniejszenia przemarzania ...
  4. Włam...

    Czasami przez głowę człowiekowi przekima taka myśl troskę o dom, żeby nic się nie stało, żeby nikt ni włamał i żeby nic nie została zniszczone. Jest taka myśl gdzieś na dnie głowy jest.
    I stało się…
    17 kwiecień w nocy dostałem powiadomienie sms „włamanie” i połączenia telefonicznej z systemem alarmowym. Poszły grupa interwencyjna zanim dojechałem było wiadomo że jest włamanie przez drzwi tymczasowe budowlane. Panowie włamywacze nie spodziewali się ...
  5. Kilka ciekawostek z zabudowy





    Pistolet natryskowy do farby emulsyjnej fajna sprawa idzie szybko malowanie.





    ...
Strona 3 z 24