dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar PaulaGracja
    Bardzo ładne.
    Duży plus za dokładne wyjaśnienie i tak szeroki opis.
    Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia.
    Pozdrawiam
  2. Avatar daria83
    Ja jednak polecałabym strop drewniany. Również szukałam dość długo ale w końcu jestem pewna w 100% Jest zarówno tańszy a przede wszystkim ma więcej zalet jak nawet tak prozaiczna jak łatwiejsze wstawienie instalacji. Zarówno o zaletach jak i wadach można dowiedzieć się z ciekawej dyskusji: [url]www.mgprojekt.com.pl/blog/zalety-i-wady-stropow-drewnianych[/url]
  3. Avatar luntrusk
    Działka jest bardzo ładnie położona. Zostawiliśmy brzozę. Jak pogoda dopisze to jeszcze tej jesieni posadzę kilkanaście sadzonek - malutkich drzewek.
  4. Avatar hajmal
    Wbrew pozorom macie śliczną działkę, owszem pracy kosztuje ale zostawcie trochę zieleni zwłaszcza jeśli macie drzewa , nie ma nic gorszego jak pustynia wokół domu
  5. Avatar luntrusk
    Dziękuję wszystkim za pomoc :). Podjęłam już decyzję odnośnie stropu - po długim szukaniu i czytaniu opini na forach, artykułach budowlanych zdecydowałam się na strop monolityczny. Zdaję sobie sprawę, że już mało kto go robi. Ale ma najlepsze opinie. Mocno zastanawiałam się też nad Filigranem, ale na mój mały domek miałabym problem z wykonaniem go przez jakąś firmę z Wrocławia lub okolic. A nawet gdyby udało się taką znaleźć to dodadkowym minusem tego rozwiązania prócz wysokiej ceny stropu, byłby fakt, że ja do swojego domku musiałabym i tak "dosztukować" strop monolityczny. Są jeszcze inne minusy takiego stropu - o których się nie mówi i nie pisze - chyba tylko z powodów marketingowych firm sprzedających te stropy. Po rozmowie z jednym z większych inwestorów wrocławiskich okazuje się, że te stropy filigran niejednokrotnie zdaża się, że pękają w trakcie montowania - a nie powinny. Tylko większy inwestor nie będzie się bawił w wylewanie stropu i czekał 1,5 miesiąca na kolejne prace. On jest "skazany" na takie rozwiązanie. Ja mam wybór :). "Trochę" mam negatywne zdanie o gotowych stropach, po rozmowie z osobą, która częściej ma doczynienia ze stropami niż przeciętny inwestor domku jednorodzinnego. Dlatego zdecydowałam się na strop nie sztukowany - nie gotowy. Tylko całkowicie robiony na budowie :). Tylko muszę zadbać o bardzo dobrą i doświadczoną ekipę, która mi ten strop zrobi. Ostatecznie sprowadzę ekipę budowlaną z wielkopolski do robienia stropu - tam się buduje dużo i dobrze (dokładnie).
  6. Avatar Kamila i Marcin
    Witam

    Natknęłam się na post w dziale ogrodowym u Elfir i postanowiłam zajrzeć

    odnośnie stropu, czy to będzie żelbetowy czy gotowy czy systemowy, każdy będzie dobry jeżeli poprawnie się go wykona
    Bardzo chcieliśmy strop z gotowych elementów, ale cena nas przeraziła.. w żelbetowy nie chcieliśmy się pchać więc został systemowy..
    U nas powierzchnia stropowa to 149 m2 i całe koszty stropu to około 21 500 zł (bez schodów), robiliśmy sami z terivy
  7. Avatar luntrusk
    Projektantka mówiła mi tylko, że najlepiej będzie dać strop żelbetowy. Zaczęłam czytać o stropach i zobaczyłam, że rodzaji stropów jest na pęczki... Mam mętlik w głowie... Nie wiem co jest najlepsze jakościowo. Ja jestem specyficznym klientem - obojętnie co robię lub co tym bardziej kupuję muszę oglądnąć i sprawdzić kilka razy nim za to zapłacę ;). Projekt domu robię od czerwca - to bardzo długo dla wielu osób. Ale ja musiałam sama sobie wszystko poobliczać, pomierzyć od linijki na papierze, upierać się przy tym jaki chcę mieć dom, jakie wymiary pomieszczeń, jakie szerokości okien...(projektantka nie raz mówiła mi, że to co chcę nie da się zrobić ;) - po czym jak wyrysowałam cały dom co do cm okazało, że wszystko da się zrobić tak by dom był funkcjonalny i estetyczny). I mam umowę z moją projektantką, że nie robi mi nic na siłę, szybko, tylko czeka na to aż wszystko posparawdzam i się zdecyduje na konkretne rozwiązania. Ściany, ocieplenie łatwo mi było wybrać. Natomiast zatrzymałam się na stropie i od ponad tygodnia im więcej o nich czytam tym mniej wiem czego potrzebuję. Chcę strop dobry jakościowo. Rozważam nawet stropy gotowe - te do których potrzebny jest dźwig. Mam salon bardzo duży, który nie będzie miał żadnych podpór. Więc strop musi być bardzo dobry, by nie pękł w trakcie użytkowania. Jeszcze tydzień temu myślałam o monolitycznym, teraz się boję, że źle mi go zrobią i że nie będzie tak dobry jak gotowy strop robiony przez jakąs firmę. Proszę doradźcie mi co jest najlepsze jakościowo? Zakładam, że powierzchnia około 100 m2 (może mniej) gotowego stropu nie powinna być bardzo droga. Mylę się? Czy zmieszczę się w kwocie 15 tyś za strop gotowy?
  8. Avatar dziub
    a co projektant na to? musiał jakieś rozwiązanie już przyjąć.
  9. Avatar hajmal
    teriva masz takie rozpiętości ze Akerman czy carem odpadają
  10. Avatar LOTUS73
    my też kupiliśmy taką zarośnięta działkę z krzakami i chwastami, walczylismy z nimi całe ubiegłe lato.pracy co nie miara,ale po uprzątnięci okazało sie że to całkiem ładna działka,a i jak ludzie się kręcą to już tak nie zarasta.
    Pozdrawiam ,życzę powodzenia wiem ile to wysiłku i czasu trzeba włożyc żeby pozbyc się krzaczorów.
  11. Avatar arek-1
    Życzę powodzenia , macie nie lada wyzwanie , dużo pracy przed wami , ale póżniej efekt wspaniały , możecie kilka drzew zostawić i wystrój ogrodu prawie gotowy
  12. Avatar luntrusk
    Dziękuję, Miłośniczko prostoty, za pierwszy komentarz. Widzę, że też lubisz małe domki - one wszystkie urzekają :).
  13. Avatar Milosniczka prostoty
    Troche mniej jednak. My mamy 128))
  14. Avatar Milosniczka prostoty
    Witam krajanke! Bede podgladac mam taka sama powierzchnie domu,tylko w parterze. No i powodzenia na starcie!