dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Emil

  1. Nasz Dom Parterowy

    Dalej jest chyba lepiej. Przedwczoraj zakończyli stan zero w sensie murów fundamentowych. Jest też położona rura do GWC w obrębie budynku ( jakies 12m). Jeszcze ze 30 za domem ( może już niedlugo) i w sumie będzie 40m – powinno wystarczyć.
    Pomierzyłem poziomy na szczycie murów fundamentowych i wyszło mi, że maksymalne odchylki wynoszą 1cm ( na dlugości ścian 15 m). Kierownik się nie przejął.
    No to i ja też się nie przejmuje. Zrobiłem przepusty na kable ...
  2. Nasz Dom Parterowy

    Wczoraj zaczęto mury fundamentowe. Mam nieodparte wrażenie, że jedyna sciana której zaczątki stoją jest krzywa i lekko przechylona. Ja rozumiem, że ściany nie mogą być proste, ale żeby aż tak? Fakt, że ściana ma 17m.
    Dzwoniłem do kierownika, umowiliśmy się na rano. Oczywiście noc stracona na myśleniu. Rano okazało się , że ściana już jest prostrza, tłumaczono mi, że bloczki są mokre i kiesko zaprawa spaja. Poza tym bloczki stoja z nawisem 5 cm – sporo. Zobaczymy co będzie dalej.
  3. Nasz Dom Parterowy

    Bajka z cyklu o fachowcach polskich…..
    Potrzebna koparka na zdjecie humusu. Wołam Pana X , pokazuje co i jak i pytam ILE?
    Pada odpowiedź. Mowię dziękuję przemyślę. Wołam Pana Y, który proponuje mniej. Jest więc wybrany.
    Mija miesiąc. Potrezbny jest tym razem piach do murowania, wykonuje kilka telefonów i trafian znowu na Pana X, oferta godna rozpatrzenia, więc jadę i zostaje obwieziony po włościach terenowym samochodem, tu piach, tu żwir, tu tyle, tu ...
  4. Nasz Dom Parterowy

    Zaczęło się na dobre. ( nie na złe mam nadzieję). Ekipa przyjechała 4 maja po długim weekendzie. Na działkę dziarsko wmaszerowało 4 młodych chłopa pod przywództwem szefa Pana Andrzeja i jego brata Adama. Gdy już po pracy przyjechałem na działkę zobaczyłem najpierw drewniany kibelek plus trochę zrobionego zbrojenia i drewniane obszalowanie naokoło, autentycznie się wzruszyłem. Potem poszło już szybko Na drugi dzień połowa z 130m ław była wykopana, tego samego dnia po ...