dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Tomaszs131

  1. Test szczelnosci i prace ziemne...

    Czas odświeżyć dziennik, który z przeróżnych powodów został zaniedbany.
    Po pionowaniu poddasza, a przed zabudową poddasza postanowiłem umówić się z Panem Grzegorzem z FM na badanie szczelności budynku (Blow door).
    Badanie wraz z wyszukiwaniem nieszczelności trwało około dwóch godziny.






    Przy otwartym poddaszu i ...

    Updated 30-11-2018 at 12:52 by Tomaszs131

    Tagi - katalog słów kluczowych: aridela, bloow door, lubelskie, szambo Edytuj Tagi
    Kategorie
    Aridel II lustrzane odbicie.
  2. Balkony cd.

    Prace na balkonach trwają już od 10 dni. Dzięki Bogu za taką letnią pogodę tej jesieni.
    Warunki atmosferyczne sprzyja to i prace posuwają się do przodu bez przerw.
    Jedyna jaka była do tej pory to konieczna przerwa na doschniecie jastrychu. Fachowcy wycięli bruzdę w jastrychu pod obróbkę blacharska a blacharz dokończył dzieła.


    ...

    Updated 30-11-2018 at 12:52 by Tomaszs131

    Tagi - katalog słów kluczowych: aridela, balkon, lubelskie, pci, taras Edytuj Tagi
    Kategorie
    Aridel II lustrzane odbicie.
  3. Izolacja dachu piana OK...

    Z wielu powodów zdecydowałem wydać więcej pieniędzy na izolacje dachu pianka OK. Jedną z nich jest szczelność tego rozwiązania. Dużo czasu poświeciłem na znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Dostałem wyceny piany produkcji polskiej , amerykańskiej, holenderskiej, hiszpańskiej i kanadyjskiej.
    Zdecydowałem się na wybór tej ostatniej pianki- Icynene H2Foam lite (LD-C-50), którego przedstawicielem jest forumowy mat3006 z firmy Sempri.

    ...

    Updated 30-11-2018 at 12:54 by Tomaszs131

    Tagi - katalog słów kluczowych: aridela, icynene, lubelskie, pianka ok Edytuj Tagi
    Kategorie
    Aridel II lustrzane odbicie.
  4. Cierp cialo jak sie chcialo- czyli izolacja balkonow...


    Przed zakupem projektu mojego domu nie zdawałem sobie sprawy jak mała jest moja wiedza na temat budownictwa.
    Przy wyborze projektu kierowałem się bardziej walorami estetycznymi niż praktycznymi.
    Po wylaniu fundamentu i godzinach spędzonych na FM zdałem sobie sprawę, że balkony to największe mostki termiczne w budynku. Teraz by te straty zminimalizować trzeba dobrze je zaizolować, a co za tym idzie szukać wsparcia w dobrych fachowcach i wydać na tę operacje masę pieniędzy.
    ...

    Updated 30-11-2018 at 12:55 by Tomaszs131

    Tagi - katalog słów kluczowych: aridela ii, balkony, lubelskie, pci Edytuj Tagi
    Kategorie
    Aridel II lustrzane odbicie.
  5. Podlogowka i posadzki...

    W połowie lipca przystąpiłem do realizacji ogrzewania podłogowego.
    Wpierw, ekipa Pana Grzegorza zajęła się izolacją podłóg, wykorzystując styropian zakupiony w styczniu (Swisspor frezowany Lambda dach podłoga). I tak w piwnicy został on ułożony w dwóch warstwach 10 + 5 cm, w kuchni i jadali 10 + 7 cm, w salonie z racji tego iż znajduje się on nad ogrzewana piwnicą styropian 5 +5 cm- podobnie jest na poddaszu.
    Wszystkie rury ciepłej wody użytkowej i CO za rada forumowiczów leżą na
    ...

    Updated 30-11-2018 at 12:56 by Tomaszs131

    Tagi - katalog słów kluczowych: aridelaii, capricorn, lubelskie, purmo pexpenta Edytuj Tagi
    Kategorie
    Aridel II lustrzane odbicie.
Strona 2 z 17