dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Budujemy Lukrecję

Ewa: blok, dom, blok, dom, blok... teraz czas na dom!
Piotrek: blok, dom, dom, blok, dom, blok... i też uważa, że przyszła pora na dom.
Mamy dość mieszkania prawie w centrum Krakowa, dlatego wybudujemy sobie dom na wsi i tam osiądziemy. Nie na starość, ale na 30, 40 czy 50. Na starość może znów wrócimy do M, żeby do lekarza, sklepu i przystanku było bliżej. Ale dzieci chcemy wychować z dala od spalin, hałasu i tego złego, co niesie ze sobią wielkie miasto. Dlatego budujemy Lukrecję.

  1. Po budowie odkryłam swoją nową pasję...

    ...nie jest wyjątkowo wymyślna, dotyczy całej rzeszy budujących Otóż ogromną frajdę sprawiają mi prace ogrodowe!
    Na początku bladego pojęcia nie miałam, od czego zacząć. Ani nie znałam się na roślinach w kontekście ich wymagań i tego, czy byłoby im u mnie dobrze, ani nie wiedziałam, jak one docelowo wyglądają, bo jednak oglądając mikro-sadzonkę w szkółce ciężko sobie wyobrazić, że za 3 lata to będzie pokaźny krzew, albo za 5 lat z tego patyka wyrośnie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: lukrecja 2, ogród Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Kończymy budowę :)

    Uwaga, uwaga, nadeszła wiekopomna chwila! Zgromadziliśmy już (prawie) wszystkie dokumenty do zakończenia budowy w piątek planujemy najazd na nadzór budowlany w celu złożenia kompletu dokumentów niezbędnych, by oficjalnie zakończyć budowę!
    Brakuje nam jeszcze:
    - aktualizacji protokołu szczelności wewnętrznej instalacji gazowej (bo ważna była tylko przez rok!)
    - protokołu powykonawczego z przyłącza wody (bo nasz majster nad majstry potrzebuje do tego inwentaryzację ...
  3. Tadam!

    Update: teraz widac?

    ...

    Updated 14-11-2016 at 14:59 by effa_s

    Tagi - katalog słów kluczowych: lazienka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Prace trwają

    Łazienka coraz mnie przypomina składzik pobudwolany, cieszę się z tego ogromnie! Pan Płytka (inny niż poprzednio) okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem, w dodatku profesjonalistą w każdym calu! Nawet jak się okazało, że bateria jest o 1 cm przesunięta w stosunku do osi płytek - zmieniał bez gadania :D I moją wnękę na rośliny zrobił, choć zajęło mu to prawie pół dnia.
    Zdjęcia są sprzed kilku dni, dziś jest już lustro, wszystkie płytki i nawet część fug ...
  5. Nasz pomysł + rysunki naszej architektki wnętrz

    Hej,
    Skoro udało mi się rozpracować dodawanie zdjęć bez pomocy Picasy, pokażę Wam jeszcze co nieco z projektu łazienki górnej po cięciu kosztów i ponownym przemyśleniu potrzeb:
    ...
Strona 1 z 26