dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Budujemy Lukrecję

Ewa: blok, dom, blok, dom, blok... teraz czas na dom!
Piotrek: blok, dom, dom, blok, dom, blok... i też uważa, że przyszła pora na dom.
Mamy dość mieszkania prawie w centrum Krakowa, dlatego wybudujemy sobie dom na wsi i tam osiądziemy. Nie na starość, ale na 30, 40 czy 50. Na starość może znów wrócimy do M, żeby do lekarza, sklepu i przystanku było bliżej. Ale dzieci chcemy wychować z dala od spalin, hałasu i tego złego, co niesie ze sobią wielkie miasto. Dlatego budujemy Lukrecję.

  1. Po budowie odkryłam swoją nową pasję...

    ...nie jest wyjątkowo wymyślna, dotyczy całej rzeszy budujących Otóż ogromną frajdę sprawiają mi prace ogrodowe!
    Na początku bladego pojęcia nie miałam, od czego zacząć. Ani nie znałam się na roślinach w kontekście ich wymagań i tego, czy byłoby im u mnie dobrze, ani nie wiedziałam, jak one docelowo wyglądają, bo jednak oglądając mikro-sadzonkę w szkółce ciężko sobie wyobrazić, że za 3 lata to będzie pokaźny krzew, albo za 5 lat z tego patyka wyrośnie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: lukrecja 2, ogród Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Kolejność prac ogrodowych

    W ubiegłą sobotę przyjechali do nas na pogawędkę spece od ogrodu. Pokazaliśmy im projekt, pogadaliśmy przy herbatce i wyszliśmy na wizję terenową. Pogoda psia, siąpiło, wiało. Ale nic to goście pooglądali, dopytali o milion rzeczy i pojechali szacować.

    Nie będziemy zapewne mogli skorzystać z ich usług w pełni – kasa na to nam na pewno nie pozwoli, zwłaszcza, że plan główny na ten rok to ogrodzenie i górna łazienka. Ale żeby zrobić ogrodzenie frontowe, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ogród Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Przygotowania do nowego sezonu

    Wiecie, że o ogrodzie wspomniałam tylko raz i nie zaprezentowałam efektów prac poczynionych jesienią? O, sklerozo! A tu tyle zaplanowane! Nadrabiam na wyraźne napomnienie letniowoc

    Niby jeszcze nie pora. Ciemno, zimno (no, nie aż tak, ale grzać trzeba), mokro. Ale w naszych głowach rodzi się już plan. Plan na prace zewnętrzne. W domyśle ogrodzenie i ogród – to pierwsze po najmniejszej linii oporu – będzie siatka z trzech stron, od frontu jeszcze decyzji nie podjęliśmy. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ogród, prace ziemne Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum