dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Budujemy Lukrecję

Ewa: blok, dom, blok, dom, blok... teraz czas na dom!
Piotrek: blok, dom, dom, blok, dom, blok... i też uważa, że przyszła pora na dom.
Mamy dość mieszkania prawie w centrum Krakowa, dlatego wybudujemy sobie dom na wsi i tam osiądziemy. Nie na starość, ale na 30, 40 czy 50. Na starość może znów wrócimy do M, żeby do lekarza, sklepu i przystanku było bliżej. Ale dzieci chcemy wychować z dala od spalin, hałasu i tego złego, co niesie ze sobią wielkie miasto. Dlatego budujemy Lukrecję.

  1. Formalne zakończenie budowy

    Dojrzeliśmy do tego, by zakończenie budowy zgłosić w odpowiednich miejscach. Tylko nie bardzo mogę się połapać jakich dokumentów jeszcze potrzebujemy? Mam protokoły odbioru przyłączy:
    - gazowego
    - elektrycznego
    - przekładki wodociągu (chyba sam protokół odbioru przyłącza wodnego muszę też zorganizować)
    - zaświadczenie od kominiarza o drożności przewodów kominowych
    - podpisane umowy o dostawę gazu i prądu.

    Potrzebujemy odwiedzić ...
  2. Najpięknięjsze Święta! - u siebie

    Od lat jeździmy na wigilię do rodziny - czasem na sąsiednie osiedle do teściów, czasem 350 km dalej do mojej mamy i siostry. Nigdy nie przygotowywaliśmy świąt sami, do tego roku. Tym razem to my zaprosiliśmy wszystkich do nas, wzięliśmy się w garść i wykończyliśmy, co się dało, przygotowaliśmy dodatkowe łóżka (dmuchane, pościele i inne takie i... spędziliśmy najpiękniejsze wspólne święta! Wigilię gotowałam z dwiema siostrami i mamą, choinkę ubierały dzieci (20 ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: święta Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Idą święta!

    Idą, idą, choć na szczęście są jeszcze wystarczająco daleko. Zaprosiliśmy do siebie na wigilię całą rodzinę, i teraz w pośpiechu nadrabiamy braki w wykończeniówce i umeblowaniu. Dostaliśmy przyspieszenia, bo oprócz dorosłych, którym chcemy pokazać ładne wnętrza przyjadą też małe dzieci, które lubią wszędzie pchać paluszki

    Dlatego podjęliśmy kroki w celu ucywilizowania naszej przestrzeni: zamówiliśmy brakujące gniazdka, które zostaną zamontowane ...
  4. Wybór projektu - czy nam się udało?

    Mieszkamy sobie już kilka miesięcy. Oswoiliśmy przestrzeń, choć nie jest ona jeszcze ostateczną wersją tego, co chcieliśmy uzyskać. Na kolejne etapy ‘ucywilizowania’ rzeczywistości zbieramy kasiorkę. A w międzyczasie chciałam docenić pracę, którą wykonaliśmy i podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami związanymi z wybieraniem projektu.

    Cierpliwi czytelnicy wiedzą, że nasza Lukrecja 2 z Archonu jest w odbiciu lustrzanym i ma wprowadzonych kilka zmian (szczegóły tutaj, tutaj i tutaj).
    Podsumujmy ...
  5. Projektujemy ogród

    Się wzięliśmyw garść i ruszyliśmy temat ogrodu. Jako, że nie znamy się na tym zupełnie –etap projektowania powierzymy komuś, kto z grubsza wie, o co kaman. Nie będzieto tym razem zawodowy architekt krajobrazu (bo nas na takowego nie stać jużteraz;), będzie zaś studentka architektury krajobrazu, której rodzice mająszkółkę roślin. Dziewczyna jest młoda, ale na roślinach się zna – widać, żepracuje przy nich od dziecka.

    Była u nas wsobotę, porozmawialiśmy ...
Strona 3 z 26