dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Budujemy dom w Dachowej k.Poznania - raz kozie śmierć.

Po wielu miesiącach chodzenia (głownie do banku) liczenia, myślenia i innych takich tam podjęliśmy z żoną decyzję o budowie domu.
Budować się będziemy w miejscowości Dachowa k/Poznania.
Co mnie dość zdziwiło bez trudu i bez jakiegoś długiego czekania dostaliśmy pozwolenie na budowę. Wszystkie rzeczy związane z pozwoleniem, adaptacją projektu i innymi papierowymi duperelami zleciłem potencjalnemu wykonawcy, który przy okazji jakiegoś spotkania (jednego z pięćdziesięciu) przyznał się, że przy okazji też tym się zajmuje.
Mam nadzieję, że w nadchodzącym tygodniu zdecydujemy się już ostatecznie na wykonawcę (aktualnie pozostało dwóch na mojej liście) i będę mógł patrzeć jak chałupa "idzie w górę", a wieczorem tutaj o tym napisać.

  1. Ławy

    - 11-02-2014 - 22:01 (Budujemy dom w Dachowej k.Poznania - raz kozie śmierć.)
    No i poszło. Pomimo dość sporych obaw mojej żony dzisiaj wylaliśmy ławy fundamentowe. Wylaliśmy to trochę za dużo powiedziane, bo ja tylko stałem i patrzyłem. Kierbud stał i nie patrzył, bo cały czas musiał przekonywać moją małżonkę, że to wcale nie ma zimy, bo jest na plusie i że szafa gra. Na szczęście w prognozie rzeczywiście ma być na plusie w dzień i w nocy. Jest teraz coś koło 23 i na termometrze za oknem +4 co trochę uspokaja moją drugą połówkę.
    Tak ...
  2. wybór wykonawcy

    - 08-02-2014 - 17:11 (Budujemy dom w Dachowej k.Poznania - raz kozie śmierć.)
    Od ponad miesiącapróbuję zdecydować się na firmę, która wybuduje dom.
    Co mnie bardzo zdziwiłona mniej więcej dziesięć zapytań , które wysłałem dostałem tylko 4 odpowiedzina i jeszcze piątą od czapy po 3 tygodniach. Rozbieżności cenowe są potworne.pomiędzy najdroższą ofertą, a najtańszą zmieściłby się jeszcze całkiem niezłysamochód
    Ostatecznie za rada mojego kolegizacząłem dopytywać się , gdzie aktualnie budują i pojeździłem trochę pobudowach. Co ciekawe firma , która ...