dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar Robert Skrybicze
    Lokalny stolarz, projekt własny po konsultacjach z wykonawcą.
  2. Avatar Robert Skrybicze
    To gres, Cerdomus Stage Pointe Grey w rozmiarze 7,4x60, jedyne płytki jakie udało nam się znaleźć w podobnym rozmiarze. Wyglądają super, większość ludzi myśli, że to parkiet
  3. Avatar Robert Skrybicze
    Uszak i sofa nie są z Ikei, to produkcja polska http://www.modalto.pl/. Woda z wodociągu gminnego. A drzwi nie są standardowo białe ;]
    Updated 04-03-2015 at 16:40 by Robert Skrybicze (dopisek)
  4. Avatar Robert Skrybicze
    No właśnie rozchodzi się o to, że parkiet ów to gres i babeczki w szpilkach jak i panowie w gumofilcach mile widziani
  5. Avatar Robert Skrybicze
    Dziękuję za miłe słowa.
    Płytki to Peronda FS-0 i FS-4
  6. Avatar Robert Skrybicze
    DRDZ, musi się udać! Innej opcji nie ma, ale dla nas to nie koniec zmian, szykują się zmiany które będą jeszcze większym wyzwaniem. Będzie dobrze, inaczej być nie może.
    Updated 09-10-2014 at 19:46 by Robert Skrybicze
  7. Avatar Robert Skrybicze
    Ten piecoprojektant to niech się douczy. Ogień potrzebuje bardzo dużej ilości tlenu. Jeśli go nie dostarczysz z zewnątrz to zassie sobie z pomieszczenia. Skutek będzie taki, że przy paleniu odczuwać możesz np. ból głowy ;] Zdun powinien wprowadzić ten kanał pod paleniskiem i zastosować przepustnicę, w celu zamykania i nie wychładzania niepotrzebnie pieca.
    Dylatowałem od posadzki dookoła. Może to przesada, ale tak zrobiłem.
    Updated 05-09-2014 at 09:07 by Robert Skrybicze
  8. Avatar Robert Skrybicze
    Zrób też dylatacje, oddzielając miejsce pod piecem no i oczywiście kanał zasilający powietrzem z zewnątrz bądź z garażu.
  9. Avatar Robert Skrybicze
    Dzięki;]
    DRDZ kafle wybieraliśmy osobiście, mamy to szczęście, że dobra kaflarnia mieści się w naszym mieście, Kafel i kolor dobrze zobaczyć przed decyzją, ale jak nie ma możliwości to nic nie poradzisz. Zduni też byli miejscowi, także dojeżdżali codziennie, ale wiem, że jak jadą dalej, a jeżdżą często to śpią na budowie. Budowa trwała niecały tydzień. U nas piec stoi we wnęce z jednej strony salon z drugiej pralnia. Będzie tak samo nagrzewał się frontem jak i tyłem, w pralni mam duży obieg rekuperacji, a za pralnią łazienkę, także o nadmierne nagrzewanie raczej się nie obawiam. Co do płyty izolacyjnej, ona odizoluje miejscowo, a piec ciepło i tak musi oddać. Co do umiejscowienia to chyba już trochę późno na zmiany, niech się zdun wypowie. I pamiętaj, pod piecem zero styropianu! to duży ciężar, z czasem styro się ugnie i będzie problem. U mnie jest stopa fundamentowa, aż do ław! Dozbrajana, poszła na to paleta bloczków ;] Powodzenia
  10. Avatar Robert Skrybicze
    ditomasso, dziękuję za głos, nikt więcej się nie wypowie ?
  11. Avatar Robert Skrybicze
    To zależy od zduna, pieca i kafli. Ceny wahają od 14 do 30 - 40 tyś . Same kafle około 10 tyś.
  12. Avatar Robert Skrybicze
    Kolor okien będzie zielony, kwestia wyboru jaki, mamy już jedną próbkę, która nie do końca nam pasuje.
  13. Avatar Robert Skrybicze
    Hehe, nie tak nie było, projekt dobrze jest mi znany od wielu miesięcy. Sam go prawie narysowałem ;] Po prostu nie porównywałem długości ław do innych domów, nie interesowało mnie to zwyczajnie.