dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Panu Bogu świeczkę, a diabłu ?

    Diabłu OGAREK !



    Szanowny producent kafli, firma Kafel-Kar, nie wiedzieć czemu wzór kafli nazwała mianem Ogarek. Czy to wedle przysłowia, aby diabła nie drażnić, czy też jako symbol małej, niedopalonej świeczki, pewnie nigdy się nie dowiemy. Być może nie jest to nawet istotne, ważne i chwalebne jest to, jak ów kafel wzbudza w nas podziw i zachwyt.

    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: kafel-kar, ogarek, piec kaflowy Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Piękniejemy

    W końcu coś dla oka.
    Zamówione kilka miesięcy temu drzwi wejściowe dotarły wraz z montażem. Powiem krótko. POWALAJĄCE. Wyszły lepiej niż się spodziewałem, mało tego pan rzemieślnik mówi, że już ma kilka zamówień na ten wzór, który wspólnie z żoną wymyśliliśmy. Oto i drzwi.


    Drzwi wykonane ze starego drewna sosnowego, wydobytego ze smaganych wiatrem ...

    Updated 30-08-2014 at 19:17 by Robert Skrybicze

    Tagi - katalog słów kluczowych: hormann, piec kaflowy, poś, stare deski, zdun Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Instalacje w miesiąc.

    Tygodnie cztery upłynęły od ostatniego wpisu. Sporo. Sporo też działo się u Państwa K. Bardzo pracowity był to okres ale i nerwowy zarazem. Wszystkim którzy planują szybko się wybudować poradzę, planować, planować, liczyć i umawiać się ze wszystkimi. Jedynie wówczas można liczyć na szybką i sprawną pracę na budowie. Ale po kolei. Sprawna ekipa elektryków wykonała plan minimum czyli ułożenie wszystkich instalacji, zgodnie z projektem szwagra. Zdziwili się jak zobaczyli ...

    Updated 28-08-2014 at 10:58 by Robert Skrybicze

    Tagi - katalog słów kluczowych: actua, cyrkulacja, rehau, tynki, wienerberger Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Zielono mi

    Z duszą na ramieniu oczekiwaliśmy przybycia ekipy montażowe firmy Sokółka okna i drzwi. Na własne życzenie zafundowaliśmy sobie ten stres. Jak to z nami bywa, nie może być typowo i standardowo, ma być tak jak to sobie wymyśliliśmy, a wymyśliliśmy sobie okna w kolorze zielonym i kształcie dawnych okien Podlasia.



    Na szczęście wynik naszych wymysłów całkiem nas zadowala.

    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: actua, okna, sokółka, ssz, zielone Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. SSO - podsumowanie

    Oficjalnie 04.07 osiągnęliśmy SSO
    Budowa bez niespodzianek, wszystko szło zgodnie z planem, pogoda jak na zamówienie, kiedy trzeba sucho, kiedy trzeba padało.
    Ostatni etap czyli krycie zajął dekarzom niecały miesiąc. Sporo. Sądziłem, że pójdzie im szybciej, ale też nie poganiałem, w końcu dach ma być zrobiony dokładnie, bardzo dokładnie. Zaczęło się niewinnie, 4000 dachówek wjechało sobie windą na dach.


    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: actua, dachówka, koramic, prosta Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 3 z 7