dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar Kotorii777
    Cytat Napisał gargamello
    istnieja i robia kariere na youtube.... ciekaw jestem jak sprawa sie zakonczyla
    Zakończyła się wynajęciem firmy z okolicy, zajmującej się naprawą i konserwacją pomp i reku i kolejnymi kosztami. Pan Piotr Kłomica z Klimap dużo mów ale nic nie robi. Nie polecam - osoba niegodna zaufania, trzeba mieć wszystko na papierze a najlepiej upierać się o inną firmę od pomp i reku - dla własnego spokoju i bezpieczeństwa.
  2. Avatar gargamello
    istnieja i robia kariere na youtube.... ciekaw jestem jak sprawa sie zakonczyla
  3. Avatar Aydin
    Coś podejrzana sprawa z tą firmą. Na maile nie odpowiadają, telefonów nie odbierają. Jeszcze istnieją?
  4. Avatar Aydin
    Dzięki za odpowiedź. Jeśli będę mieć kolejne pytania, nie zawaham się ich zadać
    Fajnie, że ktoś opisuje te nowe technologie, bez nich ciężko rozruszać rynek i zapotrzebowanie na taki styl budowania.
  5. Avatar wtstheone
    Natomiast czy do samego systemu budowania z takich prefabrykatów masz jakieś zastrzeżenia? Czy coś pęka, jakieś mostki termiczne, wilgoć w nieodpowiednich miejscach lub inne wady konstrukcyjne?
    Szybkość nie okazuje się czasami zaletą, wiele decyzji podejmuje się w czasie budowy prawie z miejsca i czasami nie przewidzi się wszystkiego. Jeżeli chodzi nadal o pomysł technologiczny, to nadal uważam, że jest dobry. Brak wierzby(drewna w ogólności), lekka konstrukcja(brak osiadania i pękających ścian) i teoretyczna łatwość rozbudowy lub naprawy. Z wilgocią absolutnie, żadnych problemów, ale to bardziej zaleta WM, niż konstrukcji domu. Mostki termiczne są w każdym domu, czy to drzwi czy to okno. Dom musiałby być idealną kulą styropianu bez otworów Na dachu to przy "kominach" od WM i kanalizacji, w zimę widać, że śnieg się mniej trzyma.

    Czy masz porównanie do mieszkania w domu budowanego tradycyjnie?
    Wcześniej mieszkałem w murowany domu. Tutaj wygoda nie palenia w piecu i świeższe powietrze w domu dzięki filtrom (przestałem głośno chrapać, a żona krople do nosa na alergie). W starym domu lato było łagodniejsze, ale tutaj moskitiery na okna załatwiliśmy sobie za późno, żeby lepiej wietrzyć na noc (WM nie wymienia powietrza na zimniejsze tak szybko jak myślałem).

    Firma m3system godna polecenia? Mi nie odpisują na pytania zadawane w formularzu na ich stronie, jakieś błędy tam wyskakują i nie wiem czy to w ogóle do nich dochodzi. Chyba w tygodniu zadzwonię do kogoś od nich.
    Tak, gdyby nie była nie miał bym oporu o nich napisać tutaj. Tą stronę oni robią z tego co zrozumiałem sami. Więc może na zasadzie, że piekarz zaczął budować rakiety Ja to podjechał do nich, do siedziby, bo większość ich wybudowanych domów jest w ich okolicy i można było je zobaczyć (nam się trafił jeden w budowie i jeden skończony właścicieli).

    PS. Jak akustyka w takim domu? Regipsy praktycznie nie tłumią a i wysoki strop pewnie sprzyja rozchodzeniu dźwięków?
    Mieszkamy teraz prawie na wsi, więc hałasów mało. Ciężko ocenić czy to przez okna czy ściany idą odgłosy. Normalnego deszczu nie słyszymy, dzięki filcowi pod blachą(podobno ich patent). WM powyżej 40% mocy jest już za bardzo (przynajmniej dla mnie) w nocy słyszalne.
  6. Avatar Aydin
    Fajnie usłyszeć takie komentarze użytkowników. Z powyższego wynika, że to problemy z instalacjami tylko. Zdarza się, choć życzę wszystkim zera problemów.
    Natomiast czy do samego systemu budowania z takich prefabrykatów masz jakieś zastrzeżenia? Czy coś pęka, jakieś mostki termiczne, wilgoć w nieodpowiednich miejscach lub inne wady konstrukcyjne? Czy masz porównanie do mieszkania w domu budowanego tradycyjnie? O koszty ogrzewania itp. nie pytam, bo po tych cyrkach z PC i tak byłoby to niemiarodajne.
    Firma m3system godna polecenia? Mi nie odpisują na pytania zadawane w formularzu na ich stronie, jakieś błędy tam wyskakują i nie wiem czy to w ogóle do nich dochodzi. Chyba w tygodniu zadzwonię do kogoś od nich.

    A co do tej niefachowej firmy - koniecznie napiętnować w Internecie, niech opinie pracują na nich, jeśli oni nie pracują na opinie. No i jeśli przed zimą nie będzie to działać, to przez prawnika zwyczajne przedsądowe wezwanie do usunięcia wad, a jeśli nie, to montaż nowej pompy przez inną firmę i wystawienie rachunku dla tej w ramach gwarancji. Ileż można żyć z niesprawnym ogrzewaniem? Kto pokryje mocno zawyżone rachunki? Człowiek płaci krocie za nowoczesny system a dostaje kupę złomu i kłopoty.
    Trzymam kciuki za jak najlepszy rozwój sytuacji.

    PS. Jak akustyka w takim domu? Regipsy praktycznie nie tłumią a i wysoki strop pewnie sprzyja rozchodzeniu dźwięków?
    Updated 28-10-2018 at 18:48 by Aydin
  7. Avatar wtstheone
    Dzieje się dużo, ale jeszcze rok nie pomieszkujmy
    Chociaż co tam, można zrobić jakieś podsumowanie półroczne.

    Wprowadziliśmy się w lutym po w miarę szybkiej wykończeniówce, która się jeszcze do końca nie skończyła. Ciągle jest co robić, a to gniazdko zarobić, oświetlenie z zewnątrz, takie pierdoły, ale już możemy bezproblemowo żyć. Pomimo łuków nie było ciężko urządzić.

    Z dużych minusów, które się pojawiły przez te pół roku, to definitywnie podwykonawca m3system, czyli Piotr Kłonica KLIMAP (a co tam niech google indeksuje, nierzetelnych wykonawców). Firma montowała pompę ciepła i WM z reku. Zacznę od mniejszej pierdoły. Rekuperator strasznie świrował jak były zima, dawał jakieś swoje znaki ostrzegawcze dźwiękowe i źle odczytywał temperaturę z zewnątrz:

    Tak w lutym pokazywał, że jest 20 stopni na zewnątrz i nie nie przenieśliśmy domu do ciepłych krajów. W między czasie też pompa zaczęła świrować i nie pozwalała jednocześnie grzać c.w.u. i podłogówki. No to co zapłacone, na gwarancji, to dzwonimy. Kontakt z właścicielem firmy Piotr Kłonica KLIMAP (indeksuj google indeksuj) graniczy z cudem, czy to telefoniczny, czy mailowy, ale jakoś się jeszcze wtedy udało. W wielkich bólach przyjechał, bo zapomniał, co się okazało podczas budowy zrobić wyjścia wody na zewnątrz(obstawiam, ze firma m3system zmusiła go wtedy finansowo do zrobienia tego i dzięki temu, w ogóle się pojawił, bo ze mną to już wszedł na poziom bajkopisarstwa, kiedy będzie). Skrzynka z frontu była, ale pusta w środku. Przyjechał zrobił wyjście na wodę w innym miejscu, bo prucie ścian w płytkach, lub skakanie przeze mnie co roku do studzienki, żeby odciąć wodę na zimę (jego pomysł), nie wchodziło w grę. W ramach rekompensaty 2 lata serwisu gratis (miał maila wysłać z potwierdzeniem tego, oczywiście nie wysłał i zostało to finalnie ustalone na gębę). W momencie kiedy przyjechał już takich mrozów nie było i reku, działa poprawnie, więc doszedł do wniosku, że serwis wypada na jesieni i on się jeszcze dowie, więcej o tym. Pompy ciepła też nie zrobił nie wiem czy miał zamiar, bo wymagała to wymiany płyty głównej jednostki wewnętrznej, a że błąd nie był stały to miałem pecha, że przy nim nie wyskoczył, chociaż wysyłałem numery błędów, żeby wiedział co robić. Rozłożył ręce i pojechał (to był ostatni raz kiedy miałem z właścicielem firmy jakikolwiek kontakt. Telefon, który rzadko odbierał, nie odbiera, na maile nie odpisuje, tylko jego współpracownik, który nie jest w stanie mi pomóc, bo nie ma władzy w firmie). Błąd się zaczął na nowo pokazywać, na zmianę z innym (brak komunikacji jednostki wewnętrznej z zewnętrzna), który uniemożliwiał całkowitą pracę pompy. Po ponad 2 miesiącach od zgłoszenia na nowo awarii tego badziewia Samsunga, przysłali osobę, która była specem od pieca gazowego (gaz, powietrze, kto tam widzi różnicę). Po angielsku książeczki technicznej nie mógł przeczytać, bo nie znał języka, na szczęście po Polsku mówił. Wymienił płytę główna w jednostce wewnętrznej przy mojej pomocy (są takie finger touche do komunikacji w tych pompach, ja to wiedziałem on pierwszy raz widział). Wymienił płytę i nadal nie działało po kilku godzinach, ja wk...... Po kontakcie z firma Piotr Kłonica KLIMAP, ustaliłem oczywiście z pracownikiem(bardzo ogarnięty człowiek), że na ich odpowiedzialność ja mogę spróbować naprawić pompę ciepła, bo nie ma sensu przysyłać speca od pieców gazowych, na naprawę czegoś co ja bardzie ogarniam. Ok naprawiłem, fajnie. Po brakach prądu na ulicy, pompa na nowo zaczęła świrować z brakiem komunikacji, a że zbliżał się okres serwisu, to jestem na etapie zgłoszenia awarii i wymaganego przeglądu. Jeszcze maja kilka dni na przysłanie kogoś do naprawy czy przeglądu. potem to tylko uokik i pewnie jakiś pisma prawnicze, potem kontakt z Samsungiem w sprawie naprawy.

    Z pomniejszych minusów, to drzwi zewnętrzne, które są kompletnie nieszczelne. Wymagają regulacji i zmiany uszczelek,a finalnie wywalenia:/
  8. Avatar Aydin
    Czy coś się tu jeszcze dzieje? Chętnie usłyszałbym opinie po roku mieszkania w takim systemie, zwłaszcza po okresie jesienno-wiosennym.
  9. Avatar wtstheone
    Cytat Napisał kusiu01
    Witam, czy z firmy m3system oraz ich prac jesteś zadowolony? Rozumiem że skończyli już swoją pracę? Pozdrawiam..
    Witam, kontakt z nimi był bardzo dobry, bardzo dobrze pilnują terminów i starają się przekazywać jak najwięcej informacji.
    Z architektem miałem trochę problemów, bo trochę zaspał na projekcie i wystartowaliśmy o wiele później niż zakładaliśmy (inna osoba, która ma tutaj dziennik budowy do domu w tej technologii, też tak samo miała).

    Kierownik budowy, nie miał jakiś zastrzeżeń.

    Trochę pożyjemy w takim domu, to wystawię bardziej sensowna opinie o nim. Mamy plany się wprowadzić na koniec tego roku, lub pod koniec stycznia. Więc czeka nas najcięższy okres zimowy, który wiele powie.
  10. Avatar kusiu01
    Witam, czy z firmy m3system oraz ich prac jesteś zadowolony? Rozumiem że skończyli już swoją pracę? Pozdrawiam..
  11. Avatar wtstheone
    Chyba to ten moment budowy domu, kiedy ma się już wszystkiego dosyć, co widać po braku wpisów na dzienniku. Za to można się pokusić w miarę na jakieś większe podsumowania.

    Dom powstał bez wody i prądu na działce (da się, da się!) i z tego miejsca chciałbym "pozdrowić" PGE, która tylko utwierdza mnie w przekonaniu do monopolistów. Jeżeli chodzi o wodę to jest już na działce, ale za perypetie związane z długością podłączenia zajmę się później.

    Na ten moment pozostała nam wykończeniówka i ogród. Pierwsze bez złotych klamek, drugie raczej w przyszłym roku.
    Z budowy, to z większych rzeczy zapomnienie o podłączenia wyjścia wody na zewnątrz (jak zostanie to poprawione, bez rycia w ścianach i fachowo, to już problem podwykonawcy) i kilka innych pomniejszych niedoróbek, mniej lub bardziej irytujących.

    Na ten moment mam zabawę z rekuperatorem (jednak onyx dream) i pompą ciepła. Rekuperator ustawiony na 50% i zaduchu nie ma. Zdjęcie z wydajności będzie jak już wszystkie okna zostaną zamknięta (prąd od sąsiad jakoś musi się dostać do środka:/).
    Pompa ciepła ustawiona, żeby grzała wodę w podłogówce na 25 (niżej nie da się ustawić), daje to jakieś 17 stopni (temperatura na reku), ale wydaje mi się cieplej.

    Czas nadać trochę dynamizmowi dziennikowi, więc tym razem filmik. Jakość filmu pozostawia wiele do życzenia, a muzyka na końcu, to ktoś wybrał dobry moment, żeby zadzwonić
    Updated 20-11-2017 at 23:14 by wtstheone
  12. Avatar wtstheone
    Koniec hangaru, są już wydzielone pokoje.



    Updated 16-10-2017 at 08:45 by wtstheone
  13. Avatar wtstheone
    Koniec obróbek zewnętrznych, czas na środek.



  14. Avatar wtstheone

  15. Avatar wtstheone
    Wczoraj osiągnęliśmy stan zamknięty. Z lekkich wpadek, to dostałem dziurę przy drzwiach wejściowych na dzwonek. Jak goście przeskoczą przez płot i go użyją, to ja nie wiem

  16. Avatar wtstheone
    3 dnia i mamy dach z rynnami.

  17. Avatar wtstheone
    Kończymy etap z pierwszą ekipą z tynkami na zewnątrz. Teraz czekamy na kolejna ekipę, która zrobi wnętrze i dach. Jak będzie tak dobra jak poprzednia, to będzie super.


    Updated 12-09-2017 at 18:20 by wtstheone
  18. Avatar wtstheone

    Ni stąd, ni zowąd mamy okapy
  19. Avatar wtstheone

  20. Avatar wtstheone
    Pracę idą dalej i trochę się zgrzytów porobiło. Podłączenie mediów, to drogą przez mękę, na szczęście sąsiad trafił się w porządku, no i ekipa budowlana, która potrafi się skombinować prąd i wodę.
    Druga sprawa, własny kierownik budowy przydaje się. Firmą nie planowała zrobić testów szczelności podłogówki przed zalaniem, po interwencji chcieli, żebym zrobił je własny koszt. Na szczęście (zobaczymy jeszcze to przy rozliczeniu), firma odpowiedzialna za pompę ciepła i wentylację z rekuperacja, ona podjęła się zrobienia testów.




    Updated 26-08-2017 at 10:19 by wtstheone
Strona 1 z 2