dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar wtstheone
    Konstrukcja przetrwała ostatnia ostra burzę, bez żadnego szwanku, gdzie drzewa połamało w okolicy, a to jeszcze przed położeniem kilku warstw kleju, włókna, tynku.
    Stan na dziś:

    Updated 15-08-2017 at 20:43 by wtstheone
  2. Avatar wtstheone
    Ekipa M-3 System gna tak, że ledwo nadążam, wczoraj było tak:

    dziś już tak:
  3. Avatar wtstheone
    3 dni pracy:



    i izolacja pozioma położona, wraz podłogówką.

    Z informacji dodatkowych, to w domu będzie pompa ciepła *firmy Samsung Split A2W Inverter Heat Pomp (nie pytajcie o cenę, bo jak ja widzę, to zaczynam myśleć czemu nie podłączyłem gazu do domu), oraz rekuperator Mariner.
  4. Avatar wtstheone
    Drugi dzień i chudziak leży. Dodatkowo cała masa styropianu, zbrojenia i styropianu


    Zdjęcia coś nie złapało ostrości:/
  5. Avatar wtstheone
    No to się zaczęło, wszystkie umowy podpisane od kredytu do m3system.
    Stan na wczoraj:

    Stan na dziś (wykop, zagęszczenie terenu, przygotowanie pod płytą fundamentową):


    Tempo zabójcze, jak takie się utrzyma, to jeszcze zacznę marzyć o wprowadzeniu się w tym roku
  6. Avatar wtstheone
    Zaczęło się bieganie za kredytem i kombinacje, jak nie dać za dużo. W przypadku tego domu w BOŚu zaoferowali mi ciekawą ofertę kredytowa (1.5 marża, 8750 PLN prowizji, brak ubezpieczeń dodatkowych).

    Od tej pory zaczyna się już komunikacja z m3system i nowe wyceny, nowy rok. Za wiele cena nie wzrosła, ale myśli o super ekonomicznej budowie, już dawno temu wsadziłem między bajki.
  7. Avatar wtstheone
    Powoli się to wszystko rusza dalej. Duże opóźnienia związane z tworzeniem projektu, który już posiada to co chcę, w stosunku do tego na ile mnie stać.



    Etap na stan obecny, to czekanie na papiery z pozwoleniem(w okolicach tygodnia) i złożenie ich w gminie, dodatkowo staranie się o kredyt.
    Trzymajcie kciuki, bo z każdą pierdołą (a tych pierdół jest co nie miara) myślę czemu nie kupiłem jakiegoś gotowego domu:/
    Updated 18-07-2017 at 21:36 by wtstheone (POPRAWA ZDJECIA)
  8. Avatar jaworekdoktorek
    Hej,
    dzieki za plik. Wydaje mi się, że te założenie są całkiem realne...
  9. Avatar wtstheone
    https://drive.google.com/file/d/0B-i...ew?usp=sharing ale jak pisałem, są to narazie wyliczenia z palca, dodatkowo odgórnie przyjąłem 8% podatku.
    Łopata jeszcze nie wbita, a już kilka tysięcy wyleciało, na odchwaszczenie działki, projekty prądu i wody.
  10. Avatar jaworekdoktorek
    Fajnie
    Czy prowadzisz jakiś pliczek z wydatkami?
    Przymierzam się do budowy domu ale nie mam realnych kosztów (nie wierzę wycenom przy kupnie gotowego projektu). Może byś mi podesłał taki pliczek (jak masz) na priva ([email protected]).
    Z góry dziękuje!!!
  11. Avatar wtstheone
    360 brutto za deweloperkę, ale jak mówię na razie to liczę na kolanie. Czy tanio, ciężko określić, zależy kto co umie sam zrobić, lub co oczekuje od domu. Za stelażowki chcieli zazwyczaj o 100tyś więcej, więc za tyle mniej to ja przeboleję, że nie wszystkie ściany będą proste
  12. Avatar jaworekdoktorek
    Dzięki za info - na prawdę fajny rozkład.
    360 tys netto to deweloperka - tak? Jezeli tak to tanio mi sie wydaje....
  13. Avatar wtstheone
    Cytat Napisał jaworekdoktorek
    Hej,
    ciekawe założenia. Możesz mi powiedzieć na ile oscylują wyceny budowy takiego budynku?
    Jest to projekt indywidualny? Możesz wrzucić większe zdjęcie rozkładu pomieszczeń?
    Pzdr
    Hej, dziwne, że dodało się takie małe. To powinno byc większe https://drive.google.com/file/d/0B-i...ew?usp=sharing

    Tak jest to projekt indywidualny, przykładowe projekty domu jakie nam podesłali, nie spełniały w większości naszych oczekiwań, więc sami najpierw paint, potem planer 3d Leroy Merlin, a teraz architekt m3system. Wyceny tego domu jeszcze nie znam, dopiero jak architekt skończy pracę, będę miał dokładniejsze dane. Zabudowa powinna wyjść 157 m2 mnożąc to przez 1600 netto, coś tam wyjdzie. Dodatkowo chcemy, po za wersją standard lepsze okna, pompę ciepła, WM z rekuperatorem, rolety, sufity podwieszane itd., więc cena będzie rosła. Wycenę tych poszczególnych rzeczy mam, ale cenę co do tysiąca raczej na razie nie podam. Wychodzi mi na razie coś w okolicach 360 tyś.
  14. Avatar jaworekdoktorek
    Hej,
    ciekawe założenia. Możesz mi powiedzieć na ile oscylują wyceny budowy takiego budynku?
    Jest to projekt indywidualny? Możesz wrzucić większe zdjęcie rozkładu pomieszczeń?
    Pzdr
Strona 2 z 2