dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Buduję

    Dziś kupiłem "elektrykę" - wyłączniki, różnicowoprądowe, skrzynkę - rozdzielnicę, kabelki, peszle... niech gęś kopnie, ile to kosztuje. Zwłaszcza te różnicówki. Zacząłem "dłubać" w BK z pomocą dłuta i wiertarki. Skleroza nie boli - nie wziąłem najważniejszego narzędzia czyli szlifierki kątowej... jutro spróbuję "na całego", najważniejsze - zamocować skrzynkę. Muszę wyryć wnękę w tym siporeksie. Dużą.. 80x40x10... W każdym razie ...
  2. Buduję

    No i tak po kolei...

    - dachówka zamówiona
    - więźba ma przyjechać jutro, ale czy przyjedzie? na razie nikt się ze mną nie kontaktował choćby w sprawie - jak trafić na budowę?
    - odstemplowaliśmy częściowo strop - jeszcze się nie zawalił ;)

    Kireownik radzi zamiast tynków - płyty GK. Chodzi o szybkość. Może i tak zrobimy...
  3. Buduję

    Będzie (najprawdopodobniej) dachówka cementowa!!!

    Pojechaliśmy do wytwórni, a tam - 18 złotych/m2 dachówki i 12 złotych sztuka dachówki krańcowej. Całość wychodzi sporo taniej niż blacha. (!)

    Dachówka w końcu będzie w kolorze ceglastym.

    Teraz muszę znaleźć jeszcze kogoś, kto to ułoży.

    No i garaż. Ma kąt nachylenia dachu 15 stopni. Za mało na dachówkę. Co prawda zawsze da się problem ominąć. Garaż dostanie ...
  4. Buduję

    Ostatnio nie chce mi się tego wszystkiego opisywać... Przemęczenie sięga szczytu, a tu jeszcze tyle roboty...

    W sobotę miałem robić oczyszczalnię. Deszcz lał nieziemski i robotę trzeba było odwołać - a od jej zakończenia zależała wypłata kolejnej transzy kredytu.
    Na dodatek nie załatwiłem tłucznia pod drenaż.
    Oczyszczalnia powstała w poniedziałek. Zamiast tego tłucznia - rozwiązanie awaryjne: drobny żwir i geowłóknina. Podobno tak można i ...
  5. Buduję

    Przy okazji: nie udało się rozłożyć kanałów DGP w stropie. Nie wlazły między siatki zbrojeniowe a płyty. :( Tam niby było 11 cm - ale płyty filigran są chropowate z góry, wystają z nich grudy - nie przeszło.

    Pocieszam się że na beton idzie zwykle jeszcze jakaś izolacja i wylewka, a kanały mają tylko 5 cm grubości.
Strona 2 z 6