dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

pik33

  1. Buduję

    W końcu zalali około 12 cm tego betonu. Siatki schowały się w głąb i wszystko jakoś wyszło. Teraz podlewać.. podlewać... i liczyć na deszcz.. ;)

    Przy pierwszym podlewaniu, dziś rano - jakieś 12 godzin od zalania - zauważyłem zarysowania na betonie. Są prostopadłe do płyt filigran. Nie wiem, na ile to groźne... beton jest jeszcze całkiem miękki, chodzić się po nim co prawda już dało, ale jeszcze można go zdrapywać paznokciem...

    W rozmowie ...
  2. Buduję

    Nie można sobie nic redukować...
    Po południu zajechałem na plac budowy... i stwierdziłem że burza wywróciła kibelek.. :( urwało mu drzwi... kibelek wypożyczony z firmy, niech to... :(
    Ale okazało się, że mogę go naprawić we własnym zakresie - nic nie zauważą..
    Wracając do redukowania - mało mi się podobała sprawa zmniejszenia grubości stropu. Wziąłem drabinę, metrówkę i wlazłem na górę...
    ... zbrojenia wystają z filigranu na 15.5 cm... ...
  3. Buduję

    No, filigrany leżą.

    Operacja trwała trochę ponad 2 godziny. Prosto z ciężarówki położyli na przygotowane wcześniej stemplowanie. Wewnątrz domu mam teraz ciemny las ze stempli...

    Zalewamy dopiero w czwartek. Wcześniej robotnicy zazbroją wieniec, powiercą dziury na oświetlenie centralne, położymy trochę rurek.

    Ze względów "wymiarowych" (wymiary cegieł i bloczków) nadbetonu ma być nieco mniej - ekipa zaproponowała 12 cm ...
  4. Buduję

    A, jeszcze schody. Miały być takie, ni to zabiegowe, ni to dwubiegowe... klatka schodowa nieco mała, 180x240...

    Stanęło na tym, że wysuniemy się z pierwszym schodkiem do hallu i zrobimy dwubiegowe. Chociaż 18/25 cm... wyjdą cokolwiek strome. No, ale niech tam...
  5. Buduję

    Już nie buduję, tylko buduje się samo a ja tracę nad tym kontrolę. Za dużo naraz.

    To ilość bloczków na budowie nie taka, to brakuje gwoździ, to drewna... filigrany - wymiary, skąd wziąć dźwig, kiedy grucha, nic nie wiem, z pracy urywam się to na plac, to do hurtowni, w końcu kiedyś wpadnę na takich wyczynach. Albo fotoradar mnie nakryje na zbyt szybkiej jeździe samochodem.

    Ale ściany już prawie mam. Jutro dołożą parę ostatnich cegiełek... ...
Strona 3 z 6