dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Buduję

    Jestem cokolwiek wkurzony po dzisiejszej wizycie na placu.

    Pojechaliśmy z kierownikiem żeby sprawdzić wymiary, bo muszę wysłać dokładne wymiary budynku, zmierzone w rzeczywistości - w celu prefabrykacji płyt stropowych filigran.

    Zajechaliśmy, a tam ekipy brak - stoi rozbabrana betoniarka w kawałkach, a raczej tylko jej podstawa. Telefon do majstra wyjaśnił sprawę, rozleciało się łożysko... :( - naprawiają.

    Za to gdy zacząłem szukać ...
  2. Buduję

    Szopa powstała w sobotę, a dziś rano przyjechała ekipa do ścian. Jak dobrze pójdzie, jutro będzie można zobaczyć, jak wyglądają pokoje na parterze ;)
  3. Buduję

    Dogadałem się z ModernDachem na 18.3 k - będzie więźba prefabrykowana. ;) Przyjedzie 28 sierpnia. Tymczasem na 21.08 zamówiony jest strop filigran. Szalony harmonogram ;) ale chcemy mieszkać jeszcze w tym roku ;) Płyty i zbrojenia będą kosztowały jakieś 4 k - dziś wpłaciliśmy na ten cel 800 złotych zaliczki.

    Wczoraj był majster. Legalett mu się podobał ;) Zmierzyliśmy go - ma odchyłki ok. 1 cm, ale to po samych krawędziach, wewnątrz nie przekraczają 2 mm ...
  4. Buduję

    Polewamy. Legalett będzie się chyba nadawał do ponownego zatarcia. To skutki lania w upał. Dobrze że nie popękał. Ale trzeba będzie zamieść cały ten gruz ze złuszczonej wierzchniej warstwy i zobaczyć, co poprawić. Z wizyt kierownika i majstra nic nie wyszło, przełożone na jutro.
  5. Buduję

    Dziś podlewanie Legalettu - pobudka o 5.00. Podlewaliśmy 3 razy i jesteśmy wykończeni, przede wszystkim porannym wstawaniem. Jutro to samo, plus wieczorem trzeba ściągnąć majstra od ścian i (chyba) kierownika na plac budowy. W dzień trzeba zorganizować materiały na oczyszczalnię... i poza tym pójść do pracy...

    Z Legalettu obłazi beton z góry - płatami milimetrowej grubości. Poza tym nic na razie nie spękało. Chłopcy pożałowali cementu do zaprawy którą ...
Strona 4 z 6