dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar U Jaśków
    A więc:
    Drzwi będą Porta Harmony, wzór A0, kolor sosna norweska, bez przeszkleń, czekamy na realizację zamówienia do końca stycznia 2018... wydawało mi się, że wyjdzie taniej niż drzwi u stolarza, ale sumarycznie jeden czort - nie udało się więc przyoszczędzić..
    Wyjątek drzwi do salonu, kuchni i wiatrołapu (mają szersze otwory niż standard, bo około 120 cm) - tu będą robione przez stolarza, z przeszklonymi okienkami na całej wysokości, chciałabym w czarnych ramkach.
    Schody, na czarnej stalowej ramie (patrz tu w moim wpisie z montażu ramy: http://forum.muratordom.pl/entry.php...woli-do-przodu
    Do tego stopnie z jesionu 3-4 cm, zabejcowane podobnie jak blat w kuchni.
    A meble... dopiero kuchnia powstała, z jesionu, fronty bielone (bejca biała), blat również z jesionu pokryty miksem bejc aby uzyskać "mój" kolor - takie też będą stopnice schodów:









    Szukam płytek patchworkowych nad blat kuchni, ale ciężko o delikatny i "wsiowy" wzór ... Meble do salonu: czarne, ciemnobrązowe i białe.... choć kilka komód / kredensów w całym domu (w salonie też) będę chciała zrobić w kolorze morskiej zieleni, czerwieni czy jakimś innym niebieskim...
  2. Avatar marzenabiel01
    A jakie dbraliści do tych pięknych podłóg drzwi wewnętrzne, schody oraz meble (kuchnia, salon)?
  3. Avatar U Jaśków
    Oj Nani! A ja myślałam, że tylko my mamy pecha do ekip... Fakt, na drugą ekipę murarzy nie powiem złego słowa- bardzo pracowici i dokładni i wszystko co mogą zrobić to dzwonię i robią, panowie od dachu też spisali się na medal... ale wszystko co wewnątrz domu, hydraulicy, elektrycy bez których kolejnych etapów nie ruszę cały czas robią przestoje... Trawą się nie przejmuj... moment i zazieleni się też u Was! Za to macie wylewki! Bądź dobrej myśli, może się uda! Trzymam kciuki za "pierwsze święta BN" w 2016!
  4. Avatar Nani
    Jesteśmy na tym samym etapie i również nie zdążymy przeprowadzić się na święta BN. Już po wylewkach budowa nabiera kształt domu i człowiekowi się wydaje, że już tak niewiele zostało, a jednak to tamto siamto i tak schodzi...

    Nie wiem jak u Was, ale u nas kolejny problemem jest guzdranie się ekip, po prostu nikomu się nie spieszy, zaczęłam się zastanawiać kto tu jest dla kogo?

    Wy przynajmniej macie już trawę, świeżą, u nas na razie trawa pobojowiskowa.

    Pozdrawiam
  5. Avatar U Jaśków
    Dziękuję ewcia! To dachówka miedziana angobowana Roben - model Bornholm.
  6. Avatar ewcia12345
    Bardzo ladne dachowki
  7. Avatar U Jaśków
    Ten styro to gdzieś ok 5 stów kosztował (pi razy drzwi) i rozsądek razem z nadzorem podpowiadali, że właściwie to warto. Problem w tym, że takich przypadków było chyba już kilka - a "kilka" razy 5 stówek to już konkretna sumka. Zasada była na początku taka, że na stanie surowym i izolacji nie oszczędzamy - a w salunach najwyżej będziemy siedzieć na pniakach przy świeczce ale za to w tzw. "gaciach" pławiąc się w luksusowym ciepełku ... teraz się zastanawiam czy na świeczki nam coś zostanie No i pytanie czy taką "jakość" uda się utrzymać do końca - czy jednak trzeba będzie iść coraz częściej na ustępstwa - ale szkoda by było. Mury odwalone na 150 fajerek a dach i okna bida z nędzą...
  8. Avatar DRDZ
    @aniakicia : Oj tam "rzadko się zdarza". Ja ociepliłem nadproża XPS-em i "wylewki" też i to 15cm styropianu.
  9. Avatar aniakicia
    no niestety budowa domu to studnia bez dna nawet jak wszystko obliczasz i planujesz, zawsze coś..., gdzieś... wyskoczy

    a swoją drogą rzadko się zdarza wśród budujących na FM, że ocieplają dodatkowo styropianem nadproża, wylewki itd.
    Updated 26-01-2016 at 10:29 by aniakicia (blad)
  10. Avatar DRDZ
    Oj Jaśki, to Wam jeszcze klika razy "kopara" opadnie. Ja też tak miałem, miało byc 450, jest 700 i końca nie widać.
  11. Avatar Pati&Kuba
    Cudowne miejsce! Gratuluje
  12. Avatar U Jaśków
    Dziękujemy! Osada w środku lasu na skraju jeziora - poniekąd chyba nasza zasługa bo jesteśmy leśnikami
  13. Avatar Pati&Kuba
    Fantastyczna zieleń wokół domu!!!!
  14. Avatar U Jaśków
    Nie chcę zapeszać i chwalić dzień przed zachodem... ale tak po cichu:... jest dobrze
  15. Avatar mig51
    Witam

    Jak nowa ekipa?? lepsza ?
  16. Avatar U Jaśków
    Te niebieskie rurki to od gruntowej pompy ciepła (odwierty pionowe)
  17. Avatar greatbuilder
    Co to za pęki niebieskich rurek wychodzą w jednym miejscu na zewnątrz? To coś do gruntowego wymiennika czy jakiejś pompy ciepła?
  18. Avatar U Jaśków
    Cytat Napisał mig51
    Ja tam już pisałem żeby ich pani wywaliła już po fundamentach . Wybraliście już ekipe
    Ach, gdyby oni się określili po fundamentach, że już nie skończą roboty to pewnie tak byśmy zrobili... Sprawdzamy teraz 5 ekip - decyzja wkrótce.
  19. Avatar mig51
    to drogo ja pustak 38 p+w za 5.15 kupowałem
  20. Avatar U Jaśków
    Cytat Napisał Jarek_i_Justyna
    Mieliście jakoś umowę spisaną ??
    ja bym nie darował bo licząc 700x3pln to wychodzi 2100 trochę drogo jak na sponsorowanie nauki.
    Umowa była ale nie uwzględnialiśmy w niej żadnych kar. Pustak to Porotherm P+W 30 i kosztował nas po 5,20 zł/sztuka, ale cóż... Teraz to już można zapomnieć...
Strona 1 z 3