dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar PaRa
    Cytat Napisał izus
    witam, ile was kosztowała płyta i jaką macie jej powierzchnie?
    Tu masz aktualizację :

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Płyta fundamentowa - 67*800 zł
    Powierzchnia - 197,5
    Cena za m2 343 zł

    1 Brinkmann 55*080,00 zł
    2 Piach 7*000,00 zł
    3 Koparka 3*000,00 zł
    4 Inne 1*298,90 zł
  2. Avatar izus
    witam, ile was kosztowała płyta i jaką macie jej powierzchnie?
  3. Avatar PaRa
    Okazało się, że muszę uzupełnić złożone dokumenty :
    - 2 dokumenty zaginęły w urzędzie - pełnomocnictwo i papier podpisany przez burmistrza
    - musiałem dostarczyć projekt budynku gospodarczego, zagospodarowanie zieleni na działce

    Teraz musze potwierdzić na 110% że wszystko jest już z dokumentami OK, a termin 30 dniowy zaczyna biec od 04.11.2015.
  4. Avatar PaRa
    Cytat Napisał Susz
    Mam pytanie o koszt projektu. Czy w adaptacji zawarte są również przyłącza? Cały czas zastanawiamy się z mężem czy kupić "gotowca" czy robić indywiduala. Wiem że jak zapłacę 11 000 to mam już całość z projektami przyłączeń, instalacji i projektami zjazdu/wjazdu na działkę itd. A czy adaptacja to wszystko zawiera i Cię już nic nie interesuje? czy trzeba to zlecać komuś innemu?
    Pozdrawiam.
    Koszt adaptacji to w sumie 2700, musiałem dopłacić jeszcze 500 zł za projekt budynku gospodarczego ( buduję dom jako siedlisko i musiałem zgłosić budowę domu, budynku gospodarczego, szamba szczelnego i ogrodzenia wraz ze zjazdem z drogi publicznej ).

    Do adaptacji dostarczyłem projekt domu, mapę do celów projektowych i badania gruntu, myślę to koszt tych formalności i zmian w projekcie to około 7200 zł. Zakupiony projekt zawierał już projekt instalacji grzewczych, elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych.
  5. Avatar Susz
    Mam pytanie o koszt projektu. Czy w adaptacji zawarte są również przyłącza? Cały czas zastanawiamy się z mężem czy kupić "gotowca" czy robić indywiduala. Wiem że jak zapłacę 11 000 to mam już całość z projektami przyłączeń, instalacji i projektami zjazdu/wjazdu na działkę itd. A czy adaptacja to wszystko zawiera i Cię już nic nie interesuje? czy trzeba to zlecać komuś innemu?
    Pozdrawiam.
  6. Avatar kajek88
    Piękny projekt! My również budujemy dom z płaskim dachem, więc z zaciekawieniem będę śledzić dziennik
    Updated 25-09-2015 at 08:55 by kajek88
  7. Avatar PaRa
    W czasie urlopu miałem telefon z ZE, pani pytała mnie o ile maja przestawić tą skrzynkę od drogi. Przyszła też faktura za przyłącze na kwotę około 1000 zł, więc nie jest źle.
    Mam już wszystkie dostępne media ( prąd i woda ) i otrzymałem warunki zabudowy, okazało się że osiołkowi w żłobie dano, kąt nachylenia dachu może być od 0 do 45 stopni, czyli mogę mieć też dach płaski ( chyba tańszy ) a projekt był już wybrany.
  8. Avatar dziub
    Ale dziadostwo robią. Bez głowy totalnie.
  9. Avatar PaRa
    Na razie nie chcę przesuwać, ale co będzie w przyszłości, tego nie wiem i chciałbym poznać jakie mam opcje na przyszłość.
  10. Avatar Jarek_i_Justyna
    A po co chcesz ją przesuwaći ponosić dodatkowe koszty, jak skrzynka jest własnością ZE jak się rozwali to nie twoja sprawa tylko Energetyki.
  11. Avatar PaRa
    A da się ta skrzynkę w prosty sposób przesunąć, np. przy okazji podłączenia przyszłego domu ? Czy czeka mnie zabawa z geodeta i ZE ? Ma ktoś już jakieś dodwiadczenia ?
  12. Avatar franelka1
    A u nas skrzynka legła już na gruncie 2 razy i teraz jest posklejana taśmą, bo przecież skrzynki Zakład nie wymieni...
  13. Avatar Jarek_i_Justyna
    ZE tak to stawiają w linii granicy działki. my też mamy postawioną 1 cm przy drodze. na szczęście jest to droga gdzie ruch jest zerowy.