dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Płyta fundamentowa - wykonana

    Dziś został zakończony etap związany z fundamentami, ekipa z firmy Brinkmann Consulting po 2 tygodniach wykonała płyty fundamentowe. Są to 2 oddzielne płyty :

    - płyta pod garaż nie posiada izolacji pod betonem, garaż będzie nieogrzewany i oddzielony od części mieszkalnej

    - płyta pod domem posiada izolację z 10 cm XPS, i dodatkowo na płycie bedzie 10 cm EPS i wylewki z ogrzewaniem podłogowym

    Obie części posiadają przepusty, drenaż, uziemienie i
    ...
  2. Płyta fundamentowa - ciąg dalszy

    Pomimo problemów z piachem, geodetą i awarią zagęszczarki to co widzę na placu budowy powoli zaczyna przypominać płytę fundamentową. Dziś ustaliłem gdzie mają być dodatkowe przepusty, w przyszłym tygodniu ma pojawić się szambo a w czwartek ma zostać wylany beton. Pogoda w przyszłym tygodniu ma się pogorszyć, na spadek temperatur przygotowałem się kupując 2 plandeki i styropian, który póżniej położę pod wylewki.


    ...

    Updated 08-12-2015 at 17:01 by PaRa

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Oczekiwanie na pozwolenie

    W czasie gdy biegnie 30 dniowy termin po upływie którego uprawomocni się moje pozwolenie na budowę, ciągle staram się czytać dzienniki budowy i zdobywać wiedzę na temat moich koncepcji.

    W tym momencie rzut mojego domu wyglada tak :



    I mapka



    Miał być mały skromny domek a wyszło jak zwykle, powierzchnia ...
  4. Formalności - ostatnia prosta

    Dziś dostarczyłem ostatni papierek w urzędzie i jak dobrze pójdzie to 28.10.2015 otrzymam pozwolenie na budowę. Nie bardzo wierzę że pójdzie tak łatwo, bo decyzję o budowie podjęliśmy 04.2014 więc minęło już ponad 1,5 roku.
    Na razie nie wbiłem jeszcze łopaty w ziemię a wydałem już prawie 15 tyś.

    Suma 14 139 zł
    ...
  5. Zmiana projektu i formalności ciąg dalszy

    Stan na dzień dzisiejszy:

    - otrzymałem warunki zabudowy, i mam możliwość zbudowania domu z płaskim dachem

    - możliwość budowy domu z dachem o koncie nachylenia od 0 do 45 stopni sprawiło że kupiłem projekt Zx100 z pracowni Z500

    - projekt jest w adaptacji, dokonałem kilku zmian, mam zamiar złożyć w tym miesiącu dokumenty i czekać na pozwolenie na budowę

    - wykonałem badanie gruntu

    - odebrałem mapę do celów ...

    Updated 26-09-2015 at 20:07 by PaRa

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 2