dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

  1. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bojler będzie w końcu Joule 100l. Przewaga nad 150l to 5 zamiast 4 cm izolacji. Do tego tańszy. Dwie grzałki po 3kW w razie W pozwolą dosyć szybko dogrzać wodę, ale nie spodziewam się, żeby było mało (no, może jak rodzina się zwali i wszyscy zechcą się kąpać i prysznicować). Zamówiony w hurtowni, zamontuje "przy okazji" spec od zmiękczacza który ma siedzibę o dobry rzut beretem.

    Zmiękczacz będzie Erie Sentencia 20. Głowica Erie, złoże ma być
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koza.jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	421944   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koza2.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	421945  
  2. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kolejna sprawność - to glazurnik czy raczej gresownik. Ułożyłem płytki 60x60 w pomieszczeniu technicznym (no, trochę ścinków też zużyłem, bo całe mi się skończyły). Potem salon i wiatrołap drewnopodobne 90x15. Cięcie szlifierką tarczą diamentową za dwie czy trzy dychy trochę słabe jest. Więc zamówiłem maszynkę ręczną do cięcia płytek (sporą, bo 90cm do cięcia). Najpierw sprzedawca wysłał pod zły adres. Potem okazało się, że dotarła połamana. Zero zabezpieczenia
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Glazura01.jpg
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	421939   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Glazura02.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	421940   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Glazura03.jpg
Wyświetleń:	412
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	421941   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Glazura04.jpg
Wyświetleń:	434
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	421942   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Glazura05.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	421943  

  3. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po zaolejowaniu obsadziłem parapety. Zamówiłem takie, żeby tylko z 1-1,5cm wkuć po obydwu stronach. Chciałem grube (wizualnie). Przez "ciepły parapet" miałem tylko 3cm do dyspozycji - tyle wchodzi pod okno. Rozwiązania są dwa - wyfrezować i "pocienić" ten fragment wchodzący pod okno, albo cały parapet zrobić cienki, i tylko dokleić od dołu pogrubienie tam, gdzie wystaje ze ściany. Tylko jednego wykonawcę tej drugiej opcji znalazłem, ale jakoś nie dogadaliśmy
    ...
  4. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Trochę nadrobię zaległości.
    Po zdobyciu sprawności elektryka zająłem się olejowaniem parapetów, drzwi i futryn.

    Olejowałem już drzwi w obecnym mieszkaniu, pawlacz i trochę innych drobiazgów. Może komuś się przyda trochę podpowiedzi. Olejowanie jest łatwe i trudno coś zepsuć (w zasadzie jedynie pozostawienie warstwy oleju do wyschnięcia stanowi problem). A efekt IMO spektakularny. Do tego łatwo naprawić rysy (w przeciwieństwie do lakierowanego drewna)
    ...

    Updated 12-01-2021 at 09:36 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Olejowanie11.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	421934   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Olejowanie12.jpg
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	421935   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Olejowanie13.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	421936   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Olejowanie14.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	421937   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Olejowanie15.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	421938  

  5. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Enigmatycznie na razie. Dzieję się dużo, większość własnymi rękami. Zaolejowałem i obsadziłem parapety, zaolejowałem futryny i dwie obsadziłem, olejuję drzwi. Był kominiarz - mam protokół (po wpisach na FM i straszeniu kierbuda, że czepi się braku kratki przy kominku zaskoczył mnie fachowością), zrobione pomiary elektryczne (czekam na ubranie tego w formalną formę) - będzie odbiór.

    Wybieram bojler - strasznie ciężko znaleźć bez wężownicy z przyłączem
    ...
Strona 11 z 31